Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki terjesztette el azt a...

Ki terjesztette el azt a hülyeséget a budapestiek körében, hogy ezekre kell büszke lenni?

Figyelt kérdés

Szégyellem magam, amikor külföldiek olyanokat mondanak Budapestről szóló videóikban, hogy a földalatti a világ második metrója, vagy a parlament a világ harmadik legnagyobb parlamentje (már az igazságtartalma is meglehetősen kevés ennek az utóbbinak). Miért nem tudunk úgy büszkék lenni ezekre, hogy nem helyezésekkel próbáljuk meg a nagyságukat szemléltetni?


És ez csak két példa volt, számtalan bosszantó dolog van még. És szerintem magyarok kezdték ezeket a helyezésdiket számontartani, nem külföldiek.


2022. febr. 19. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Én csak olyat hallottam Budapestről külföldiektől, hogy sok ott a qrva akik olcsón baxnak. De még ilyen utolsó muszlimtól is azt hallottam, hogy ott a nők leszopták óccón.

Erről vagyunk híresek sajnos, nem másról, a rongyos cigány (meg nem cigány) luvnyákról.

2022. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Meglehetősen érdekes közegekben mozoghatsz. Nem gondolod, hogy benne is van probléma?
2022. febr. 19. 23:42
 3/16 A kérdező kommentje:
*benned
2022. febr. 19. 23:43
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos nem. Herótom van már attól, hogy mindenki aki ismeri ezt az országot egyedül ez jut eszébe róla.

Így hát mostanában és már jó ideje ameddig csak tudom, nem hozom szóba azt külföldiek előtt, hogy honnan is jöttem, mert nem esik jól egy újabb diszkóban meg pályaudvaron, buszmegállóban leszopós történet, magyar luvnyával.

2022. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A történelmi jelentőségű, nagy múltú épületeket minden országban kiemelik.

Nem magyar hülyeség, ha külföldön vagy ott is szeretik elmondani, hogy az adott épületnek mi a különlegessége(még akkor is ha tulajdonképpen semmi extrát nem látsz benne)

2022. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem az a magyar parlament különlegessége, hogy Ceausescu a nyolcvanas években épített egy nagyobbat.
2022. febr. 19. 23:52
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Mert az átlag budapesti ostoba, és ő is csak annyit tud a budapesti nevezetességekről, amennyit a külföldieknek előadnak. Kérdezd meg az utcán a járókelőktől, hogy mikor egyesült Budapest. Biztos vagyok benne, hogy 10-ből 9-nek halvány lila gőze se lesz.
2022. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Megkérdezném ötös válaszolót, de úgyis csak kiguglizza, majd azt hazudja, hogy mindvégig tudta.

2022. febr. 19. 23:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a parlament mekkora azt nem tudom, de a kisföldalatti tényleg a kontinentális európa első metrója, mi azzal a baj, ha ezzel büszkélkedünk? Teljesen normális és hétköznapi dolog, mindenhol máshol is csinálják, veled van a baj, ha ezen ennyire kiakadsz.
2022. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"mi azzal a baj, ha ezzel büszkélkedünk?"


Az a baj ezzel, hogy ÍGY csináljuk. Találunk egy szinte sose használt földrajzi régiót, amelyre elsők vagyunk. Sőt, akkor már mondhatnánk, hogy a kontinentális Eurázsia első metrója. Ez mégnagyobb büszkeségre adhat okot, miért nem ezt használjuk?

2022. febr. 21. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!