Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért “anyakönyv”? Ezért...

Miért “anyakönyv”? Ezért miért nem hőzöngenek a szabadelvű egyenjogúság-harcosok?

Figyelt kérdés

Ugye lassan ott tartunk, hogy ne legyen anya meg apa, hanem szülő 1 meg szülő 2. Meg ugye németeknél is ez a barom genderhelyes nyelv, hogy Volleg:innen, Verkäufer:in, Kartoffel:innen...


Akkor miért helyes az, hogy ANYAkönyv. Lehetne apakönyv is, hisz 50%-ban az apja vére is.

Vagy helyesebben származási könyv a német mintára, vagy angolra regiszter.



2022. febr. 17. 08:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A német példáidat nem értem, épp eddig volt pl. Autofahrer/in, most Autofahrende mondják.
2022. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11 tévedsz. Ma Autofahrer:in, vagy Autofahrer*in, hogy minden benne legyen.

Amivel tulajdonképpen megerőszakolják a nyelvet sokak szerint.

Én azért hoztam a példákat, ha ez ilyen fontos volt, akkor Magyarországon hogyhogy nem fontos hogy semleges legyen ez a kifejezés?


Persze értem én, akkor fontos németeknél is, amikor Fahrer-ből Fahrer:innen lesz, de a Mutter-Kind Parkplatz csak ritkán lesz Familienparkplatz.

2022. febr. 17. 12:14
 13/14 A kérdező kommentje:
9 jó hogy említed a szülőt. Az apák manapság még nem szülnek tudtommal. Így a szülők kifejezés is etikátlan. 😁
2022. febr. 17. 12:16
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért vicces, hogy nem is kellett belekötnöm az anyatejbe, most látom index címlapon a témát:

[link]


Emberi tej 😂

2022. febr. 17. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!