Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP hozni fogja a saját...

MZP hozni fogja a saját egyéni választókörzetét Lázár Jánossal szemben?

Figyelt kérdés
Csongrád-Csanád megyei 4. sz. országgyűlési egyéni választókerületéről beszélünk Hódmezővásárhely központtal.

2022. febr. 16. 06:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
41 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

MZP polgarmester > ergo miert is ulne be a Parlamentbe? Ja!? Tudom o a miniszterelnok jelolt jelolt :)


Akkor is csak egy polgarmester!

2022. febr. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Már, nem. Novemberben még erőteljesen vezetett, decemberben csökkent az előnye, január közepéig döntetlenre állt, most már Lázárnak van enyhe előnye. És Márky-Zay még sokat fog beszélni áprilisig; akkora szép előnyt szerez Lázárnak.
2022. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem Lázár fog nyerni.
2022. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Demion ***** válasza:
100%

2

Ezeket az adatokat hol lehet látni?

2022. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

↪ 4/ anonim válasza: [2 Ezeket az adatokat hol lehet látni?] 2022. febr. 16. 09:14


Itt: [link]

Képen: [link]

Az egyéni választókerületek eredményjóslatainak változása nem látható, de megjelenése óta nézegetem a honalapot; néhány választókerületet külön is. Természetesen, közte van Márki-Zay kerülete.


Persze, nem állítom, hogy az illető blogger tökéletes jövőbelátó.

Amikor rátaláltam a lapra, és már enyhe országos Fidesz-KDNP előny látszott, kíváncsi voltam arra, hogy kik szerkesztik. Hiszen, vannak kormány által támogatott közvéleménykutatók, lehetnek ezt a lapot működtetők is ilyenek, vagy személyes beállítottságuk alapján odahúzók.

Nincs impresszum, csak egy blogger neve van. A neve alapján keresgéltem: civil aktivista és adatelemző; de ami elgondolkodtatott, egy magát Magyarország első, 100%-ban olvasói finanszírozásból felépített és működtetett független, baloldali hírportáljaként meghatározó oldalon szokott publikálni.

Egyik tömbhöz sem tartozóként, saját döntésem, hogy figyelembe veszem; annál is inkább, mert olyan közvéleménykutatók is igazolják az itteni tendenciát, mint pl. a ZRI ZÁVECZ RESEARCH. Igaz, nagy késéssel, mert időben eléggé elmaradt felmérések eredményeit, elemzésit közlik. Így, a mérték – tapasztalatom szerint: még – elmarad az itt láthatóktól.


Nyilván, az elfogult Fidesz hívők kevesellik az itt látható, 2/3-tól elmaradó előnyt, az ellenzéki összefogás hívők pedig az általánosan tévedő Karácsony-Tarlós eredményjóslatot emlegetik fel. (Azt nem tudom, hogy itt mi volt az akkori jóslat, volt-e, akkor még nem találkoztam a szerző munkájával.)

2022. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: Minimális különbségű Karácsony győzelmet jelzett előre, ha jól emlékszem 1%-pont volt az előrejelzett különbség, vagy annyi sem.


Az oldal módszertanilag amúgy rendben van, de a közvéleménykutatások eredményeire alapoz. Ha azok nem jók, akkor borul a modell is.

2022. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A GYIK-on nyert MZP. A választókerületében képletesen szólva olyan messze volt mint Makó Jeruzsálemtől.
2022. máj. 6. 05:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!