Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy fanatizmus a...

Mi ez a nagy fanatizmus a rezsicsökkentésért? Az átlag ember tényleg ennyire nem érti a világot?

Figyelt kérdés

Micsoda nagy dolog ez a rezsicsökkentés, azta, mikor valójában te fizeted a "megspórolt rezsit", ergo az adódból költenek erre. Emiatt nincs adócsökkentés, esetleg más területről vonják el a pénzt.


"208 milliárd forintos tőkeemelés az MVM-nél"

[link]


Az vajon miért nem zavarja az átlagembert, hogy a lakhatás költségei a többszörösére emelkedtek 5-7 év leforgása alatt?


Az ingatlanárak az egekben, amiről a fidesz bugyuta politikája tehet.

A lakásbérlések ára az egekben, itt is többszörös emelkedésről beszélhetünk.


Hasonlítsuk már össze. Havi 10000 forint rezsi megtakarítás, vs. 3x bérleti díj / 2-3x ingatlan áremelkedés.


Ergo a végösszeg hatalmas nagy mínusz a háztartásoknak, de jó, van rezsicsökkentés.


Mint a 300 forintos vizitdíj, ami ellen tüntettek. A 300 forinton megrökönyödnek, a több millión nem. Elképesztő.


Az hogy a fidesz politikája abszolút szakmaiatlan, az egy dolog. De hogy az embereket ilyen könnyen lehet manipulálni, az egészen durva.


2022. febr. 15. 14:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
Az embereket simán, sokan örülnek a kicsi SZJA végett. Eszébe nem jut, közben a cukrosért, sósért, SMS-ért, tranzakcióért többet kell fizetni. Büntetjük a multit, bankot. Ezeket az apró, alig észrevehető 1-1 dolgot mi fizetjük. Egyik oldalt hirdetjük, milyen jó a csökkentett SZJA. Arról persze csend van, hogy fizetem meg még is csak.
2022. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem értik a maguk módján de úgy vannak vele, hogy ők kicsik a változtatáshoz ha mások jönnek lehet, hogy még ennyi sem lesz lehet, hogy azok még többet fognak lopni, csalni. Ilyesmit hallani az emberektől, ez inkább egyfajta beletörődés, ebből az állapotból nehéz kimozdítani azokat akik pártfüggetlenek. És persze sokakat már nem is érdekel ez az egész akármit is mondjanak nekik.
2022. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

"mikor valójában te fizeted a "megspórolt rezsit", ergo az adódból költenek erre. Emiatt nincs adócsökkentés, esetleg más területről vonják el a pénzt."


"A multik rányomják a luxusprofitot a villanyra,gázra, amit Orbán alatt nem kellett megfizetni. Ez is egyszerű mint a bot"


Csávókám két mondatot nem tud értelmezni. Szerintem a vadhajtások kommentszekció is magas neked.

2022. febr. 15. 15:17
 14/32 anonim ***** válasza:
20%
Nem fogod fel kérdező, hogy ostobaságokat kérdezel? A villany, gáz monolólium. Amikor a multi rátette a luxusprofitot mindenben többet kellett fizetned. A pék villanyszámlájában is és a sajátodban is. Orbánnál ez nincsen. Nehéz ezt felfogni?
2022. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
23%
Én lefosom a fideszt, meg az ellenzéket is, röhögök a politikán, 800 bruttóm van, most kaptam 8 kiló adóvisszatérítést, úgyhogy mindenki le van fosva :D Havi 2-300ezret teszek el, kevés hitellel vettem egy lakást, pár év megtakarítás után :D
2022. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
21%

a moslékosok azt akarják, hogy itt is ez legyen:


A romániai kis- és középvállalkozások (kkv) harmada leépítésre, négyötöde pedig áremelésre készül a magas energiaszámlák miatt - közölte kedden Florin Jianu, a romániai kkv-k országos tanácsának (CNIPMMR) elnöke.


Az érdekképviseleti szervezet által február első felében, 2260 vállalkozó bevonásával készült felmérés válaszadóinak fele mondta azt, hogy villanyszámlája 50 százalékkal emelkedett, 33 százalékuké megduplázódott, 15 százalékuk pedig azt állította, hogy több mint háromszor annyit kell fizetnie a villamos energiáért, mint korábban. A gázszámla a megkérdezettek 37 százalékánál másfélszeresére, 29 százalékuknál kétszeresére, 20 százalékuknál több mint háromszorosára emelkedett.

2022. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
#16 Lol, mintha a kis- és középvállalkozásokat (éleémiszer üzletek, benzinkutak) nem éppen a Fidesz próbálná meg tönkretenni.
2022. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Az is szánalmas még, hogy az önmagát jobboldalinak hazudó Fidesz a rezsicsökkentésre veri. A hülye Hollik amikor azt próbálta megérvelni, hogy MZP nek nincsenek jobboldali értékei is azt mondta, hogy eltörölné a rezsicsökkentést.
2022. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

#16

Mert szerinted a hatósági árazás meg a rezsicsökkentés miatt nem emelnek árat az üzletek? Azt csak úgy benyelik, nem? :DD

Hogy lehet valaki ennyire ostoba...

2022. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
26%

Mennyit ér az az állam ahol a politikusok felteszik a kezüket és szabadon engedik a vadkapitalizmust. Milyen politikus az aki azt mondja a választóinak, hogy sajnos ezek a piaci árak. Ha nem tudsz 10000 forintot fizetni egy kilo kenyérért akkor dögölj éhen.

Én mi lesz ha a pék jövő héten 100 000 forintot kér egy kenyérért ?

A "péket" és a "kenyeret" kérem tegyétek idézőjelbe. Aki nem érti hogy mire gondoltam, ne ragadjon le a péknél inkább lapozzon.

2022. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!