Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért propagálják a...

Egyesek miért propagálják a fű legalizálását, amikor ugyanúgy butít, mint az alkohol, csak másabb módon?

Figyelt kérdés

Jelenleg az alkohol legális, mert 100 éve nem működött a szesztilalom, olyan régen része a kultúrának, hogy ezt a szellemet már nem lehet visszazárni a palackba. Ennek ellenére egy káros kábítószer, ami rendszeres fogyasztással butítja az embert.



Most itt van a Cannabis. Hatása és fogyasztása hasonló az alkoholéhoz, csak másabb érzés betépni, mint berúgni. De ugyanúgy belassít, butít, rendszeres fogyasztása a szellemi teljesítmény csökkenését okozza, ahogy tévképzeteket és hallucinációkat is okozhat hosszútávú fogyasztóknál.



Ugyanúgy rá lehet szokni, mint a piára, több olyan emberről is hallottam, akik naponta szívnak, és mind hasonló szellemi gondokkal küszködik, mint egy alkoholista. Egyik füves akiről hallottam pl. mindenre aggresszíven reagál, lusta, és ilyen téveszméi vannak, mint pl. "Nekem nincs pénzem, de milliomos vagyok".



Már egy agyroncsoló szer el van szabadulva, és hatalmas társadalmi károkat okoz, minek kéne még egy?



2022. febr. 14. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9# Ez jó dolog, a liberálisok pedig elszámolhatnak az "egyéni felelősségükkel" a függőséggel kapcsolatban.
2022. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
92%

Azért mert jogom van egy természetes növényt bejuttatni a saját szervezetembe, addig amíg másnak ezzel nem okozok kárt.

Amíg viszont nem tudok füvet venni, addig kénytelen vagyok a legális herbállal (pl az új bikával) bódítani, butítani magam. Én mindenképp használok. Ha lehetne a természetest, de ha nem lehet akkor a szintetikust. A lényeg hogy legálisan üssem ki magam. Az a vicc hogy amit most megrendelhetek az életveszélyes. Már többször majdnem belehaltam. Mégis ezt kell szívnunk, mert a természetest betiltották.

2022. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A legalizálás nem jelenti azt, hogy kötelezővé teszik a fogyasztását minden állampolgár számára, ahogy bepiálnod sem kötelező csak mert legális. Nem értem, hogy akinek nem része az életének ez a dolog az miért pörög rá ennyire. Amúgy a fű és az alkohol butító hatását, vagy a függőség mértékét összehasonlítani nem lehet, annyira nagy a különbség. Egy nagyon masszívan füvező ember is többé kevésbé meg tudja tartani az intellektusát, legfeljebb elég feledékeny lesz, mert a fű a rövidtávú memóriára hat. Egy alkoholista néhány évtized után már alig okosabb egy majomnál. Ráadásul a fű hatása teljes mértékben visszafordítható, aki abbahagyja az egy idő után ugyanolyan lesz mint előtte. Ezzel szemben az alkohol okozta elbutulás nem visszafordítható (vagy csak nagyon lassan).

Én most fű alatt a kender virágzatát értem és nem a herbát meg a többi dizájner drogot. Sajnos akik nem értenek hozza gyakran összemossák a kettőt.

A thc-dús kenderek közül sok fajta a mi éghajlatunkon is nevelhető, csak elvisz a TEK ha lebuksz vele. A drága cuccokkal való termesztés nem azért terjedt el mert másképp nem lehet, hanem azért mert ez zárt lakásban ahova más nem lát be sokkal kisebb a lebukás veszélye. Ráadásul ott nem porozza be a vadkender és ezért nem lesz tele maggal.

Bevallom én régen szívtam, nem is keveset, de mellette lediplomáztam utána vállalkozást építettem stb. Nem hiszem, hogy alkoholizálás mellett ezek mentek volna. Mostmár nem szívok de csak azért mert a feketepiaci füvek sokszor vegyítve vannak szintetikus anyagokkal, a saját termesztést meg egyszerűen nem merem az érte járó letöltendő börtönbüntetés miatt. Ez van. Aki piálni szeret az nyugodtan összehányhatja, összefoshatja magát az utca ország-világ előtt, az teljesen rendben van. Ha én kendert szívok bűnöző vagyok.

2022. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10-es


Ekkora hülyeséget ne írj, hogy nem él meg ez a növény, a mi éghajlatunkonSzabadföldben is simán lehet nevelni. Láttam akkorát, mint egy szilvafa. Azért használnak berendezéseket, mert többet tudnak termeszteni és kisebb a lebukás.

2022. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!