Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell áfát fizetni, ha...

Miért kell áfát fizetni, ha saját munkámért kapott kis pénzemből veszek valamit?

Figyelt kérdés
Meg miért 27%?
2022. febr. 13. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Van ahol nincs vagy minimális az ÁFA, de ott fizetős az iskola, kórház. Nálunk az állam ebből szedi a bevételeit. Lehet más adó is vagyonadó vagy ingatlanadó. Lehet választani.
2022. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert az SZJA nem fedezi az állami kiadásokat. Minden EU-s országban van áfa, ébresztő. Amúgy az áfa nem mindenre 27%, csomó termék alacsonyabb kulccsal adózik.
2022. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Azert kell afat fizetned, h a meszaros tiborc felek belapatoljak a milliardokat.
2022. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Ezt a lopós költekező narancsosoknál csodálkozol?

Várj két évet és kb Kolumbia szintjén leszünk!!!

2022. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi fizetjuk a vilagon a legtobb adot a fizetesunkhoz kepest. Amikor kulfoldon dolgoztam netto 1800 eurobol fizettem 300 euro adot, mikor pedig Mo.-n kb. 200 ezerbol fizettem 100 ezret. Gyakorlatilag majdnem ugyan annyi penzt fizettem be Nemetorszagban mint itt, megis sokkal jobb szolgaltatasokat kaptam, az arak a boltban afa miatt kb. ugyan annyi volt.
2022. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
bruttot akartam irni
2022. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Valójában az adó 70% felett van, ha mindent hozzáadunk. Legyártják a terméket, a gyár adót fizet, a munkásai után is adót fizet. Aztán a szállítócég is adót fizet, a kamionsofőr is adót fizet, az üzemanyag is adóba kerül. A termék kikerül megadóztatva a polcokra, egy olyan üzletben, ahol a helyiség bérlése után is adót kell fizetni és a szolgáltatást nyújtó személyzet is adózik. Végül te megveszed a megadóztatott pénzedből a terméket... S ennek a lekönyvelésére több 100 ember alkalmazva van, hogy a bürokráciát kezelje, természetesen ők is adóztatva. Beteg ez az egész rendszer, az a 27% lepkefing ebben a rendszerben.
2022. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Azért kell áfát fizetned meg mindenféle adót, hogy páldául egy magyar színekben induló kínai olimpikon 100 millió fölötti összeget kapjon, plusz élete végéig az átlag magyar fizetésnél jóval magasabb havi életjáradékot csak azért, mert tette a dolgát. De ez igaz a többi "nemzetihős" olimpikon sportolónkra is. Furcsa, hogy az USA sokkal kevesebbel honorálja a sportolóit mint Magyarország érem szerzés esetén, pedig nagyságrendekkel tehetősebb nemzet. Persze ennél ezerszer nagyobb összegeket lopnak el a politikusaink. Úgyhogy nyugi jó helyre megy az adód.
2022. febr. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

4500 milliàrd az áfa bevétel.

Olyan 40%-körüli SZJA kipótolná, az miért volna jobb?


Van vagy 4 áfa kulcs, a villany, gáz, gyógyszer, hús, stb az 5%-ba esik.


Az átlaguk 15% körül van.

2022. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hol?
2022. febr. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!