Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP szerint a határon túliak...

MZP szerint a határon túliak migránsok. Miért számolja a határon túli magyarokat a migránsok közé? Jó ez így?

Figyelt kérdés
Van Mzp-nek az a migránsszámlálója, ami alapból alapfogalmi tévedés. Viszont ő ebbe bele számolta a határon túli magyarokat is. Szerinte ők is migránsok. Jó ez így?

2022. febr. 11. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Igen, mert így tuti MZP ellen szavaz az összes külhoni magyar.
2022. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"Viszont ő ebbe bele számolta a határon túli magyarokat is."

Ezt honnan veszed?

2022. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
2: Ez köztudott, tájékozódj.
2022. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Jó.
2022. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
#3 Végülis csak majdnem minden fórumán mondta el eddig, hogy a határon túli magyarok nem migránsok, mert a magyarokat nem tekintik migránsnak. Meg is szokta kérdezni, hogy a pakisztáni vagy indiai bevándorlók tudnak-e magyarul, ha a fidesz szerint a migránsok csak külhoni magyarok :)
2022. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

#2 vagyok

Sikerült utánanéznem.

Nem igazán értem a problémát. Azt hittem hogy szidott valakit, vagy negatívan beszélt a külhoni magyarokról. A "migráns" szó olyan embert jelent, aki az eredeti lakóhelyéről elvándorol, másik országba költözik.


"migráció – ‘elvándorlás, áttelepülés’

Nemzetközi szó a latin migratio nyomán; ez a migrare, migratum (‘költözik, vándorol’) származéka.

(Magyar etimológiai szótár)


Tehát igen, ha valaki pl. Erdélyben született, és Győrbe költözik, az is migráns.

Nincs ebben a szóban semmi pejoratív, tényleg áttelepültek egyik országból a másikba, és ezzel nincs is gond.

2022. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

MZP re kíváncsi voltam, amikor megnyerte az ellenzéki miniszterelnök jelölti versenyt... azóta, hogy pár hónap alatt annyi b@romságot hordott össze, hogy Szabó Tímea/ Hadházy Ákos is megirigyelhetné, már abszolút lemondtam róla.

Így egy ingadozó szavazóból Fidesz szavazó lett ...

2022. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
#7 Te se voltál soha ellenzéki, ha a fidesz média lejáratásaiból próbáltál tájékozódni MZP felől. Érdekes módon én is utánanéztem, és nálam pont az ellenkező hatást érte el, azóta sokkal jobban bízok benne és elhiszem hogy most valóban van lehetőség legyőzni a fideszt. Eddig ő a leghitelesebb politikus akiről hallottam, minden fórumát, kampányát élőben közvetítik, közzétette a gyerekei, párja vagyonnyilatkozatait, a weboldalán elérhető az összes eddigi kampányának részletes elszámolója még a készpénzadományokat és az utazási költségeket is beleértve. Hódmezővásárhelyen a kampányígéreteinek több, mint 76%-át teljesítette már. Emellett doktorija van, nyelveket beszél. Ha neked ezek után is inkább a fidesz a szimpatikusabb, akkor te fideszes voltál eddig is :D
2022. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Na jó. MZP szerint a határon túliak migránsok? Komolyan? Nézzétek már meg, hogy miről beszél MZP:

[link]

Időlinkes, egy teljes élő felvételből, NEM KIVÁGOTT RÉSZEK. Egy kampányesemény. Szó szerint az alábbiakat mondja, de meg is lehet hallgatni a linken:

"Azt mondták, hogy azok valójában magyarok. Hát könyörgöm, eleve nem lehet migráns, hiszen a határon túli magyarok, éppen Orbán jóvoltából megkapták a magyar állampolgárságot, ők nem migránsok. Amit a fidesz saját bevándorlási és menekültügyi hivatala kimutat mint migráns, az migráns. Ezt Önök pontosan jól tudják, mert az Önök városában, akik itt dolgoznak ukránok, azok beszélnek magyarul? [...] A fidesz által behozott migránsok mongolok, hallom, itt az is van, pakisztániak, "albánok" -kiabálnak be a tömegből, szerbek, ukránok, indiaiak"

Ezek után ne hazudozzatok itt össze mindent, a hatalmas nagy semmire hivatkozva. Itt van a forrás, teljes, vágatlan élő adásból, a saját szájával mondja, hogy a határon túli magyarok magyarok, és nem tekinti őket migránsnak. Ő azokról az indiai, pakisztáni, mongol bevándorlókról beszél, akik magyar sem beszélnek.

2022. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

"2: Ez köztudott, tájékozódj"


Ettől kicsit erősebb érvet szeretnék.

2022. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!