Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az árstoppal jönnek elő a...

Az árstoppal jönnek elő a magyar KKV szektor problémái?

Figyelt kérdés

[link]


Érdemes elgondolkodni rajta,hogy hogyan lehet az,hogy olyan országok vállalatai által előállított termékek is olcsóbbak, ahol nagyobb a munkaerőköltség plusz a logisztikai költségek is magasabbak.Például egy spanyol malac esetén, mintha 50 kilométert utaztatnánk országon belül.


Az EU meg az állam is ad pénzt versenyképesség növelésre.Hol vannak a fejlesztések?


Amikor volt egy lightosabb főállásom, mellette mellékállásban pénzügyi tanácsadóként dolgoztam, főleg a KKV szektorral foglalkoztam.Szélmalomharc volt erre a tevékenységre a jellemző.


Jöttek a vállalkozók,hogy baj van.

A problémák mindegyiknél ugyanaz volt.Ha kicsit megszaladt a szekér, akkor már elkezdték kivonni a pénzt a cégből és szórni privát dolgokra vagy értelmetlen dolgokra.

Ha a kimutatásokat nézegettem, olyanokat láttam, hogy 20 milliós prémium autó vásárlása a cég nevére egy másiknál, szintén nagy értékű autó lízingelése.A többség viszont privát célokra költötte, drága ruhák az asszonynak,milliós külföldi utazások...stb


A pénzt nem forgatták vissza, nem fejlesztettek.

A munkaerő béreit nem fejlesztették.Hiába magyaráztam,hogy a béremelés egy marketingeszköz is.Ha egy cégről elterjed,hogy nem fizet jól és nem is emel, akkor oda nem akar majd menni senki sem dolgozni.Ennek a fordítottja is igaz.


Nekik az a lényeg,hogy minél hamarabb villában élhessenek és luxusutazásokra mehessenek és a Gucciból öltözködhessenek.Szép cél, de nem egy pár éves KKV-nál kellene ezt csinálni.


2022. febr. 11. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, az árstoppal jönnek elő a magyar kkv szektor problémái
2022. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
És még van pofájuk kiragasztatni a plakátokat a boltba, hogy a kormányt éltesse a bolt ott is.
2022. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen, ebben sok igazság van. Meg eleve tartalékolni kell szűkösebb időkre, nem biztos, hogy mindig ugyanúgy szalad a szekér. Egy luxusautóból nem lehet kivenni a pénzt.
2022. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Jól látod, ma még úgy megy. reggel befektetek 100 forintot, délre legyen belőle 200 forint, amiből elverek 150 forintot. Azért, a fidesz rendszer hátránya, ha folyamatosan fejődsz, befektetsz, egyre nagyobb a bevétel, elérhetsz egy olyan szintet, ahol már ha nem vagy a fidesz szárnya alatt, elveszik. Pár vállalkozó barátom, pontosan ezért nem fejleszt. Ne legyen annyi a bevétel, hogy érdemes legyen lenyúlni. Mondjuk pénzt nem szórják, inkább olyanba fektetik, ami nem látható.
2022. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!