Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kikre fogtok szavazni az...

Kikre fogtok szavazni az országgyűlési választáson?

Figyelt kérdés
Ha tehetitek korotokat is írjátok le és persze érveket is szívesen meghallgatok, hogy miért rá szavazol. :)

2022. febr. 10. 14:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

ma 17:05


Nem volt rá szükséged, mert nem voltak így elszállva az ingatlanárak.

2022. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
5%

11. te hol élsz? Egy ingatlan megvásárlása mindig kihívás volt az átlag számára. Részben hitelből vásároltam, olyan kedvezményes lakáshitelből, amit az első Orbán kormány hozott létre majd a szocik megszüntették, és felpörgött a devizahitel, amibe annyian ráfáztak.

Most pedig a magasabb árak mellett is sokkal egyszerűbb.

2022. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

Annak idején nagy örömömre szolgált, hogy összefogott az ellenzék és bíztam abban, hogy 12 év Fidesz kormányzást követően végre lesz választási alternatíva. Nagy érdeklődéssel követtem végig -lehetőségeimhez mérten- az ellenzéki előválasztást és az ellenzék közös munkáját.

Márki-Zay Péter győzelmével elhittem azt, hogy végre lesz egy olyan "normális" miniszterelnök-jelölt akivel nyugodt szívvel szavazhatok Április 3-án. Szó szerint "Megmentő"-ként robbant be az egész Márki-Zay jelenség.

Az előválasztás óta eltelt idő alatt azonban csalódnom kellett. Márki-Zay bizonyos megnyilvánulásai és néhai félrebeszélései teljesen megbotránkoztatnak, úgy, hogy a lehető legnagyobb mértékben elitélem a FIDESZ-t. A végső csepp MZP viselkedésében az volt, hogy miniszterelnök-jelöltként, aki egy ország vezetésére és egy nemzet képviseletére kötelezte el magát, képes volt beleköpni a maszkjába (nyilván ha nagyon akarom, megmagyarázhatnám, hogy "csak" belefújt egy nagyot, de jól láthatóan nem ez történt). Félrebeszélései szinte már mindennapossá váltak, legutóbbi, hogy gyermekeinek száma 6 vagy 7. Annak aki tisztában van azzal, hogy a Fidesz gépezet célpontjává vált, annak mindegy egyes gondolatát és cselekedetét, megnyilvánulását kétszer meg kellene gondolnia, azonban nem ez történik, mint aki szándékosan hozzájárul ahhoz, hogy még több támadási felületet adjon a propaganda "újságíróknak". Számomra hatalmas csalódás az egész MZP jelenség, és szinte már elvesztette a bizalmam. Azt kell mondanom, nagy sajnálatomra, hogy a következő választás tétje újra az lesz, hogy eldöntsük melyik alternatíva a kisebbik rossz!


A fentieket összegezve én úgy gondolom, hogy az elkövetkező időszak jelentős mértékben meg fogja határozni a választás kimenetelét.

MZP-nek nincs más lehetősége, mint összekapja magát és amit felépített nem rombolja tovább, vagy különben csúnyán bukni fognak.


A FIDESZ kormány leváltására a legnagyobb esélyünk az elkövetkező választáson van, hiszen Orbán nagyon sok mindennel kihúzta a gyufát a választók körében, (kivéve a megtévesztett FIDESZ hívők tekintetében, akik egyenesen -Megváltónak- tekintik Orbánt és kormányát).

Nyilvánvalóvá vált, hogy a magyar nemzet változást akar. Nem akarunk több ellopott támogatást, nem akarunk több stadiont, nem akarunk több focipályát, betonhalmokat, értelmetlen, soha meg nem térülő beruházásokat, megcsonkított természeti értékeket.


Egyet akarunk végre VÁLTOZÁST!

Az elvégzet munkánkért tisztességes béreket, emberhez méltó egészségügyi ellátást, egy élet munkájáért pedig tisztességes nyugellátást, de nem utolsó sorban megbecsülést az oktatóinknak és tisztességes oktatást gyermekeink számára! De legfőképpen TISZTELETET AZ EMBERTÁRSAKNAK.

Mélyen tisztelt politikusaink fordítva ülnek a lovon, egy nemzet képviseletére hivatottak és a nép szolgálatára, nem pedig egy nemzet kifosztására és meggyalázására, illetve a nemzeten való élősködésre!


Magyarország államformája jelen formában nem demokrácia! Milyen demokrácia az, ahol 4 évente dönthetnek, hogy éppen melyik párt lophatja szét az Ő általuk tiszteségesen befizetett adóforintokat és EU-s támogatások?.... Szánalmas, hogy a 21. században itt tartunk.


Nem akarok elkeseríteni senkit, de a mai Magyarországnak nem kormányváltásra, hanem tényleges korszak- és rendszerváltásra van szüksége…

Sajnálatomra ez nem a 2022-es választásokon fog bekövetkezni, de bízom abban, hogy a FIDESZ leváltásával (amire egyre kisebb esélyt látok) elindulunk a változás útján, hívják bárkinek is a kormányfőt!


Jelenleg nem tudnék semelyik pártra nyugodt szívvel szavazni!


Üdv: egy országot elhagyni készülő egyetemista fiatal

2022. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13# valóban MZP sok hibát elkövetett, de az a legnagyobb probléma, hogy a fidesz média m1, megafon hazugságokkal kampányol vele orba szájba, kb 90%-a szövegből kiragadott mondat részek, amik magukban persze, hogy mást jelent, de több szó mint száz próbálják lejáratni. Igen elég sok hibát vét, de ő egy gyakorló miniszterelnök és szerintem pont ettől emberi és én ettől függetlenül is azt mondom, hogy egy próbát megér, hogy amikor kormányozni kell mit érnek el, úgy hogy igazából számomra a remény hal meg utoljára és csak felfelé!
2022. febr. 11. 07:05
 15/22 anonim ***** válasza:

#12 milyen kedvezményekről beszélsz?

Arrool hogy ha potyogtatsz 3 gyereket kapsz 10 milliót meg egy rakás hitelt?

Az én szülő falumban (Csongrád megye tehát nem olyan extra drága hely) 10 millaert egy lepukkant 60 negyzetmeteres paraszthazat kapsz és akkor még ennyit rakolthetsz.

Szóval az a nagy kedvezmény hogy lehet egy kis házad egy faluban, plusz persze hiteled és ebbe a kis házba szuljel 3 gyereket.

Nagyon fasza kilátások. Pláne ha időközben megromlik a házasság.

2022. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

És ha nem lehet valakinek gyereke?

30+ vagyok házas, dolgozunk mint 1 állat.

Semmi látszata...

Nem azt mondom, hogy rossz de azt igen, hogy ettől sokkal jobb is lehetne.

Jártam, éltem külföldön a feleségem német, szóval azt se lehet mondani, hogy nem látok rá a világ de minimum Európa helyzetére.

Abban igazat kell adják az új miniszterelnök jelöltnek, hogy teljesítmény alapon kéne "jutalmazni" mindenkit.

Ha már ketten robotolunk 3 müszakban mint 1 kutya legalább értelme legyen!

2022. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%
#16 a mostani kormánynak csak az az ember aki szaporodik.
2022. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

#10

Igen hatalmas támogatások. Csak a bökkenő az, hogy ebből egy életét normálisan indító fiatal frlnőtt, aki nem akar 100-120k albérletet fizetni és mondjuk nem akar a szüleinél élni 35 éves koráig, az ebből semmit nem lát. Miért? Mert nincs 2-3 gyereke. 24 éves vagyok 240k fizetéssel és még kilátásban sincs a saját lakás... 15-20%thm-el meg nagyon nem éri meg a kölcsön. Jó ez nekem és több százezer fiatalnak?

2022. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyikre sem. Mert egyik politikus sem hazafi, hanem csak a pénz és hatalom érdekli. Olyan fogalom hogy közjó, ismeretlen.

Az ország mára gyarmat lett.

54/F

2022. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

Az ellenzéki összefogásra fogok szavazni, mert ők az egyetlenek, akik akkora tömeget képesek mozgósítani, amely elég legalább ahhoz, hogy ne legyen a Fidesznek kétharmada. Az összefogás az egyetlen alternatíva. Egyedül ők képesek leváltani a kormányt, amire hatalmas szükség lenne. A propaganda gépezet a következő szintre kapcsolt és már nagyon undorító, ami folyik... Egy normális országban ilyen nincs...


23/F

2022. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!