Miért szidják ilyen sokan a Kádár-rendszert? Az összes embertől azt hallom, hogy mindenkinek volt munkája, függetlenül attól, hogy kinek hány gyereke volt mindenki megtudott élni. Az volt a legnagyobb gond, hogy 2 évet kellett várni egy autóra?
9 lásd mai közigazgatás!
sok haver, uncsitesó kávétologató
"Az volt a legnagyobb gond, hogy 2 évet kellett várni egy autóra?"
Nem, az az emberek többségénél nem volt gond, ugyanis még gondolati szinten sem jutottak el oda, hogy autót vásároljanak, a "felső középosztály" alatt élőknél az autó elérhetetlen luxus volt.
Jó példát említett az 5-ös válaszoló, ha a Kádár-korszak szintjét a mostani generáció el sem tudja képzelni, akik éltek benne, akkor természetesnek vették, hogy olyan, amilyen, de akkor is ment a nyafogás, Hofi Géza abból élt évtizedeken keresztül (rendkívüli humorista volt, érdemes megnézni, meghallgatni a megmaradt felvételeit)
A YouTube-n megtalálod a Fekete vonat című dokumnetum filmet, ami szintén bepillantást ad a Kádár-korszak manapság annyira romantikusra festett "jóléti" világába, amikor a "mindenkinek volt munkája" sok esetben többszáz kilométeres ingázást, családos embereknél éveken keresztül a családtól távol, munkásszállón élést jelentett, egy olyan világban, amikor még a vezetékes telefon, a fürdőszoba is luxus volt, a legtöbb családban nem az autó vásárlás volt a cél, hanem az, hogy a pénzük kitartson a következő fizetésig.
Mindezekkel együtt megvolt annak a kornak is a "szépsége", a vasfüggöny mögött valóban itt volt legvidámabb a barakk, de a mostani igényektől nagyon messze áll már az akkori életszínvonal is.
11: a gyárakba pl. mindenhol keresnek embert, szalagmunkás állást bárki kaphat
Nem fényes állás, de ad keresetet.
"Akkoriban sokkal könnyebb volt lakáshoz jutni, mint ma."
Ez így nem igaz, akkor sem volt könnyű lakáshoz jutni, és manapság is lehet olcsón lakást, házat venni vidéken, csak az emberek többsége ragaszkodik a városi élethez, nem hajlandó vidékre költözni, mert ott nincsenek munkahelyek.
Nem volt a Kádár-korszakban sem, tízezrek ingáztak az otthonuk, és az ipartelepek között, s éltek a családjuktól távol, munkásszállókon.
Ez egyébként egy ördögi kör, hogy ezért nincs munkásszálló, mert kevés rá az igény, vagy azért nincs igény a munkásszállókra, mert nem hajlandóak ott élni az emberek elég nagy számban ahhoz, hogy érdemes legyen fent-tartani.
Vidéken rengeteg az üres ház, nagy kerttel, fürdőszoba, központi fűtés, s 3-4 millióért eladók lakható állapotban, de nincs rá vevő. - ennyi a különbség a mostani igények, a a Kádár éra lakás igényei között.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!