Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti színek miért nem...

A nemzeti színek miért nem tűnnek fel az ellenzéki kampányban?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 09:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
59%

#20

Mármint? Arra utalsz, hogy nincs igazam, mert kiléptek? Csak azért kérdem, hogy fel kell-e soroljam, hogy milyen gazdasági visszalépést eredményezett a kilépésük.

Vannak brit cégek, akik teljesen csődbe mentek a kilépés során, mert európai partnerek nem akarnak papírmunkával szívni.

Majdnem egy évtizedes visszaesésről beszélhetünk a britek esetében.

2022. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A Brexit másnapján már megbánták, még néhány brexitező is.
2022. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%

21


Kilépés esetén persze, hogy velejárója a dolognak a gazdasági visszaesés, ami leginkább annak köszönhető, hogy nem tudtak egyezségre jutni a kilépés kapcsán az EU merev és tárgyalni képtelen vezetőivel. De ez a te olvasatodban kb annyit jelent, hogy visszarepültek az angolok középkorba. Ez egy hibás gondolat.

Perpill a legnagyobb problémájuk a munkaerőhiány a kilépés és a koronavírus óta.

Egyébként tudtad, hogy brit cégek az EU tagság alatt is mentek csődbe? Tudtad, hogy sok angol családi gazdaság is csődbe ment a tagságuk alatt?

2022. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
59%

#23

Igen, az az állításom, hogy a középkor 10 évvel ezelőtt volt. Örülök, hogy felfogtad a lényeget.

Egyébként nem, itt a tárgyalásra alkalmatlan fél az anglia volt. Azt se tudták mit akarnak, ami érthető. A politikai rétegnek úgy kellett tárgyalnia, hogy nem értettek egyet a döntéssel, ezért volt egy csomó leszavazás a kérdésben.


Az meg, hogy mi a legnagyobb problémájuk, irreleváns. Ha havonta 10 ezret keresel, de 50 ezres kiadásod van és épp ég a házad, akkor a legnagyobb gondod az az, hogy ég a házad, de ettől még nem keresel jól.


Egyébként tudtad, hogy nem arról beszéltem, hogy csődbe mennek? Segítsek neked értelmezni? Nehéz felfogni, hogy mit jelent a kkv-k kivéreztetése?

Olyan cégekről beszélünk, amik jó ideje működnek és fenntarthatóak voltak. Ezek a cégek egy elég komoly részét adják az angliai GDP-nek.

És ezek a cégek nem azért mentek csődbe, mert idióta vezetésük van, aki eleve egy fenntarthatatlan modellt próbált megvalósítani, hanem egyszerűen olyan körülményes lett a kereskedés Anglia és az EU között, hogy az EU-s partnereknek anyagilag jobban megéri más partnert keresni.

2022. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%

24


Te jó ég. Nem Anglia volt az alkalmatlan fél. Náluk csak azért merültek fel problémák, mert a politikai vezetésük megpróbálta semmibe venni egy népszavazás eredményét. Ettől függetlenül az EU vezetése semmiben nem könnyített a dolgon, ott gáncsoltak ahol lehetett. Ezt unták meg az angolok, és megállapodás nélkül léptek ki. Sajnos az EU vezetése még mindig azt hiszi, hogy van szava a világban, meg úgy bárkivel szemben. Itt az eredménye.

És felfogtad amit írtam? Ezek szerint nem, de leírom megint, hátha most sikerül. Nem azt írtam, hogy Anglia ment csődbe. Hanem azt, hogy az EU tagság ALATT is mentek csődbe cégek, bár nem írtam arról, hogy a vezetésük miatt. Érted? A tagság ALATT is. Csak akkor ez nem érdekelt senkit az angolokon kívül.

2022. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
59%

#25

"Náluk csak azért merültek fel problémák, mert a politikai vezetésük megpróbálta semmibe venni egy népszavazás eredményét."

Meg mert úgy próbáltak meg tárgyalni, hogy a politikai vezetésnek kellett volna dönteni, hogy mit akarnak, de ők nem akartak kilépni, így kb. semmiben sem döntöttek.


"Ettől függetlenül az EU vezetése semmiben nem könnyített a dolgon, ott gáncsoltak ahol lehetett"

Ez csak simán nem igaz. Sőt, az EU volt pont a türelmes fél. Annyit csúsztatták a britek a dolgot, pont a politikusok miatt, hogy örülhetnek, hogy az EU még szóba állt velük.


"Ezt unták meg az angolok, és megállapodás nélkül léptek ki."

A saját inkompetenciájukat unták meg.


"Sajnos az EU vezetése még mindig azt hiszi, hogy van szava a világban, meg úgy bárkivel szemben."

Ami mondjuk igaz. Elég röhej azt képzelni, hogy a világ 2. legnagyobb hatalmának egy szava nincs.


"És felfogtad amit írtam? Ezek szerint nem, de leírom megint, hátha most sikerül. Nem azt írtam, hogy Anglia ment csődbe."

Láthatóan te nem fogtad fel, amit írtam, mert én sem Angliáról beszéltem és nem is feltételezte, hogy te erről beszélsz.

De tényleg rettentő ostoba vagy.


"anem azt, hogy az EU tagság ALATT is mentek csődbe cégek, bár nem írtam arról, hogy a vezetésük miatt. Érted? A tagság ALATT is"

Most komolyan olyan nehéz felfogni, hogy mindig mennek csődbe cégek a szar vezetés miatt, de a kilépés maitt a csődbe ment cégek száma nőtt?

Ennyire értelmi fogyatékos nem lehetsz.

2022. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
40%

"a világ 2. legnagyobb hatalmának egy szava nincs"


Na itt hagyjuk abba.

2022. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

ma 10:07 Idézlek téged:

""a világ 2. legnagyobb hatalmának egy szava nincs"



Na itt hagyjuk abba."



És amiből kiragadtad az idézetet meghamisítva az eredeti mondanivalót:


"Elég röhej azt képzelni, hogy a világ 2. legnagyobb hatalmának egy szava nincs."


Tényleg itt érdemes abbahagyni.

2022. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#27

Látom más is közbeszólt, de azért én is még reagálok, mert láthatóan ostoba vagy.


"Na itt hagyjuk abba."

USA GDP 21 milliárd USD.

EU GDP 17 milliárd USD.

Kína GDP 14.7 milliárd USD.

Japán GDP 5 milliárd USD.


Azt hiszem triviális, hogy kinek mekkora beleszólása van a dolgokba.

2022. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
40%
Két regisztrációról sem vagy meggyőző.
2022. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!