Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is unalmas a...

Szerintetek is unalmas a magyar politika?

Figyelt kérdés
Nincs semmi rivalizálás meg izgalom úgy, mint 2006 vagy azelőtt, hogy van 2-2 millió MSZP és Fidesz-szavazó. Most már a választások előtt tudjuk, hogy a Fidesz nyer.

2022. jan. 29. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Inkább szánalmas
2022. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert a Fidesz milliók életét megnyomorítja, aztán tetszeleg a megmentő szerepben. Ebből a mókuskerékből szinte lehetetlen a kiút.

Tehát felrúgok valakit az utcán, aztán felsegítem és mutatom a járókelőknek, hogy én milyen előzékeny vagyok és jófej. Őt meg nyilván kényszerhelyzetbe hozom, hiszen megsérült és el is fogja fogadni a segítőkezem, hiszen nincs más választása. Ha nem fogadja el, akkor viszont csak még rosszabb helyzetben van. Na, ez az a mókuskerék. A segítőkéz elfogadása pedig a Fideszre való szavazás.

2022. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

#2

A Fidesz milyen módon nyomorítja meg milliók életét?

2022. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Izgalmasabb lenne, ha lenne mondjuk egy vörös csütörtök. Amikor külföldi politikusok átszaladgálnak másik ország parlamentjébe trollkodni.

(vagy ha már vörös, akkor elvágni a másik torkát, de az már durva történelmi esemény inkább)

2022. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Ő, nem ez a Gyurcsány-Jakab-MPZ showműsor rég látott színfoltokat vitt a magyar politikába. Én még soha nem röhögtem ennyit magyar politikán.
2022. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

#3

Ez most komoly? Mint mondom, "valahol régebben" elkaszálta őket, most meg tetszeleg, mert pénzeket osztogat. De tessék, mondok én téged konkrét példát:

Családi pótlékhoz hozzá nem nyúltak 12 éve, pedig kőkeményen változott azóta minden, van elég komoly infláció. Ezzel tehát nehezítik az életüket a családosoknak. Most visszaadják nekik az szját és mutatják, hogy na mi mekkora királyok vagyunk.

Vagy a minimálbér adómentessé tétele helyett, 25 évesen aluliak szja-visszatérítése, alapélelmiszerek áfa-mentessé tétele helyett, 58 forintos csirkefarhát 5 forinttal csökkentése. Na ezen gondolkozzál egy kicsit.

2022. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A név is foglalt:

[link]

2022. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideje igen, az.
2022. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

#6

A családi pótlék helyett van más, ami jova nagyobb kedvezményre jogosít, pl CSOK.

Ilyen alapon a Fidesz előtt nyomorították meg az emberek életét, hisz akkoriban még 0 Ft CSOK volt.

Inflació ide-vagy oda a fizetések nagyobb mértékben nőttek, nyugodtan utánanezhetsz.

Nem lett megnyomorítva milliók élete, mint azt az ellenzéki narratíva hangoztatja előszeretettel, az igazság az, hogy az életszínvonal növekedett.

2022. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

#9

És a CSOK mindenkinek jár? Akinek már van háza és nem kell neki új, az dögöljön meg, jó neki a kisösszegű családi pótlék? Tipikus fideszes felfogás, ha van 3 milliód, adunk mellé még hármat, ha nincs semmit, akkor ott egyen meg a fene. Gazdag még gazdagabb, szegény még szegényebb.

Végülis átlagban ugyanott vagyunk, mintha a gazdagnak és a szegénynek egyaránt adtunk volna 1,5-1,5 milliót. Szétosztottunk egy gazdag és egy szegény család között 3 millió forintot. Az, hogy 1,5-1,5 vagy 3-0 az arány, senki nem látja. :D Csúnya, gonosz dolog a matematika.

2022. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!