Miért hazudnak a politikusok a végzettségükről?
"Nem lenne egyszerűbb valami tisztességes szakmát mondani, mondjuk ami reális is. Kőműves vagy autószerelő, az már nem is számít? "
Nem. A diplomának van egy presztízsértéke és az emberek valahol elvárják egy politikustól, hogy művelt legyen.
A nem régiben kibukott botrány az egyik női politikusnál valószínűleg egy olyan ütőkártya volt, amit már régebb óta tudtak, csak most sütötték el a választások előtt. Meg még ki tudja hány olyan van, akinek nincs diplomája, meg hány olyan diploma van, ami plagizáláson alapul, csak titkosították?
Vállalati szinten, pénzügy, IT részről van gyakorlati tapasztalatom.
A legtöbb esetben mire valaki elvégez egy 3-4 éves képzést, esetleg mellé egy doktorit, az a fajta tudás, ami a tanulmányai megkezdésekor még aktuális volt, nagyon, nagyon sok esetben elavulttá válnak ennyi idő után. A cégeknek ugyanúgy trénelnie kell a kezdőket, akár van nekik diplomájuk, akár nincs. Viszont pont emiatt, a multiknál egyre gyakoribb, hogy gyakorlati tapasztalattal, nyelvtudással, mezei érettségivel is felvesznek, mert ugyanúgy be tudnak trénelni a melóra, mint egy diplomást. Max kevesebbet adnak, de már ez is egyre kevésbé jellemző. Vannak szakmák persze, ahol kell, mondjuk jog, vagy biológus, vagy különböző orvosi szakon, de a piaci szektor kezdi kikerülni az elbsztt oktatási rendszereket! Én ezt nem érzem valami qva fontosnak a politikusoknál sem. Nem a papir dönti el, hogy végzed a munkád!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!