Mi értelme van állami pénzekből (ami már csak hitelből van) és lakossági hitelekből pörgetni az építőipart, amikor erősen öregedő és fogyó ország vagyunk?
A lakáshitel állomány történelmi csúcson, részben a moratórium miatt is. Az államadósság meg szintén csutkán van, amiből a CSOK-ot, babavárót és további árnövelő intézkedéseket finanszírozzák.
Ennek mi értelme van, amikor már ott tartunk, hogy minden évben egy megyeszékhelynyi emberrel vagyunk kevesebben? A társadalom az egyik leggyorsabban öregedő a világon. A születési adatok igen gyatrák, ráadásul becslések szerint 10-15 év múlva kiegyenlítődik a magyarok és a romák születési aránya, és onnantól kezdve több roma fog születni mint magyar.
Akkor minek hitelből (állami és lakossági hitelből egyaránt) egy látszatkeresletet fenntartani és magasan tartani az ingatlanárakat amikor úgyis ki fog durranni hamarosan?
A társadalom már így is egyre torzabb, érezhetően egyre több az öreg és egyre kevesebb a fiatal, érezhetően egyre több a roma mindenhol. Ha rájönnek a magyar fiatalok mi az ábra, kihúz mindenki külföldre és akkor lenullázódhatnak a most még 100 milliós ingatlanárak. De a hitelt még fizetni kell utána is valakinek...
sajnos nem hajlandók a gazdasági övezetektől távoli romos kádárkockákban meg 100+ éves vályogházakban lakni a fiatalok
hát nézz oda
"gazdasági övezetektől távoli"
Akkor miért van falusi csok? O.o
növeli a GDP-t
lehet mutogatni hogy magas a GDP
lehet mondani hogy alacsony az adósság a (kamu)GDP-hez viszonyítva
van itt ész!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!