2010-nél jóval több az orvos ma, és mégis egyre nagyobb a várólista. Mi lehet ennek az oka?
#16
Igen, leírtad. Most támaszd is alá.
#15
Nem találok ilyen statisztikát.
16: ez sokszorosan hülyeség, a magánegészségügyben szerinted nem operálnak? Az ugyanúgy csökkenti a várólistát. Az általad leírt szorzószám is abszurd, hagyd abba hülyeségek terjesztését.
Üdv egy magánegészségügyben dolgozó
#15 "lássunk egy ilyen statisztikát arról is, hogy hány orvos dolgozik az állami rendszerben, és hány a magánban. Az lenne az érdekes."
Igen, az érdekes lenne, de ilyet nem fogsz találni, mivel még nem történt meg teljesen a magán és állami egészségügy szétválasztása. Az új jogviszony egy kicsit tisztította a képet, mivel már az állami egészségügyben dolgozónak a magán egészségügyben végzett tevékenységéhez a munkaadója beleegyezése is szükséges, tehát idővel majd lesznek erről is adatok, hogy ezt mennyien kérték, most még nincsen. Azonban ők az állami egészségügyben végzik a fő tevékenységüket. Azt, hogy mennyien dolgoznak magán ellátásban, arra nem találtam számot. Azonban a portfólió cikke megnézte, hogy az új jogviszony miatt a korábbihoz képest milyen volt a változás:
"2021. március 1-jével az egészségügyi dolgozók 96,3%-a, több mint 106 ezer szakember választotta az egészségügyi szolgálati jogviszonyba lépést. Az előzetes adatokhoz képest jóval kevesebben, alig 4000-en döntöttek a kilépés mellett.
A végső adatok beérkezésével megállapítható, hogy a korábban összesítettnél is kevesebben, az egészségügyi dolgozók alig 3,6%-a döntött az állami struktúrából való távozás mellett. Ezzel párhuzamosan - a mai napig - közel 700 új belépő is érkezett a rendszerbe. "
"2010-nél jóval több az orvos ma"😂😂
Olvass kevesebb fideszes mesekönyvet! És mielőtt jönne valaki a KSH-val, az is a Fidesz zsebében van, és azt kell lehoznia statisztikában, amit a megrendelő kíván.
Ez a válasz a kérdésre:
Annak, aki nem szeret olvasni:
1. Azért van virtuálisan 7 ezerrel több orvosunk 2010-hez képest, mert a fogorvosokat is beleszámolják.
2. Ebből következik az, hogy pl. 2017-ben a 32,5 ezer engedéllyel rendelkező orvos közül 39 ezer dolgozott a KSH szerint.
3. Az egészségügyi dolgozók működési nyilvántartásába azok is bekerülnek, akik nem biztos, hogy Magyarországon dolgoznak, és ha igen, akkor sem biztos, hogy orvosi munkakörben, és végképp nem biztos, hogy a közszférában. Nyilvántartásába vételét követő 5 évben így is úgy is bekerül a statisztikába, mint "dolgozó orvos", ahogy a KSH fogalmaz.
#28 Az a probléma, hogy a cikkből hiányzik a lényeg, hogy KORÁBBAN IS BELESZÁMÍTOTTAK A FOGORVOSOK az orvosok statisztikai létszámába.
vagyis nem azért nőtt a dolgozó orvosok száma az országban, mert a fidesz gondolt egyet és onnantól a fogorvosokat is hozzácsapta a kategóriához, hanem korábban is benne voltak a fogorvosok és velük együtt nőtt az orvosok száma.
Tessék egy korábbi jelentésből:
"2007-ben 36 ezer orvosi állást töltöttek be az országban, 4%-kal többet, mint 2005-ben. Az orvosok 40%-a vállalkozóként dolgozott. A vállalkozó orvosok aránya a háziorvosok és fogorvosok között a legmagasabb, 84, illetve 66%, de viszonylag sok a vállalkozó orvos a foglalkozás- egészségügyi (59%) és a járóbetegek szakorvosi ellátásában (42%), valamint a mentőszolgálatnál (34%) is. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!