Ellenzék mikor szokik le az ország gyarmatosításáról, a nyugati érdekek érvényesítéséről?
Magyarországot a rendszer váltás óta már egyszer tudatosan kirabolták azok a nyugati érdekek képviselők akik jelenleg ellenzékben vannak.
Az elmúlt 30 év sorozatos külföldi hitelfelvételei és megszorításai jórészt értelmetlenül történtek. Magyarországról a nyolcvanas évek óta 242 milliárd dollárnyi magántőkét menekítettek ki a világ különböző adóparadicsomaiba vagyis 48, 000, 000, 000, 000, azaz 48 ezer milliárd forintot!!! (200 forintos dollár árfolyamon).
Az ország vagyonát ezek a nyugati érdekkörök uyganugy eladnák. És ezt még nem cáfolta meg egyik párt és vezetője sem, az egészségügy privatizációja mellett is ezek az érdekek állnak.
És hol lehet jobban keresni, a hazai oligarcháknál, vagy a multiknál? Amíg nem képesek versenyképes juttatásokat biztosítani a hazai tőkések, addig ne csodálkozzanak az emberek, ha a nép inkább a multikhoz megy.
Azt amúgy el kell felejteni, hogy Magyarország ne másokra támaszkodjon. Kicsi ország ahhoz, hogy a saját lábán álljon meg. A kérdés itt az, hogy inkább a Nyugatnak, vagy a Keletnek legyünk kiszolgáltatva. Felesleges úgy csinálni, mintha a Kelet nem profitálna az országon. Nem hiszem, hogy amikor a keleti blokkhoz tartoztunk, jobban éltek volna az emberek annál, mint amikor a nyugati tőkések szedték meg magukat rajtunk. Már kétszer elkövettük azt a baromságot, hogy a rossz oldalra álltunk, mert nem volt minden úgy, ahogy mi akartuk, aztán hol kötöttünk ki? Jelenleg a világtörténelem legerősebb szövetségének vagyunk a tagjai, aki azt hiszi, hogy a kelettel jobban kijönnénk, az nem sokat tud a világról.
Plusz a Keleti Nyitás ellenére is a magyar gazdaság túlnyomó többsége a Nyugathoz köthető még mindig. Tehát a fejlődés sem annak köszönhető.
12: a fidesz urambátyám rendszert alakított ki, haverokat ültet állami cégek élére, és ezzel, ahogy az szokott lenni, nem az lett, hogy hatékonyabban működnek ezek a cégek, hanem politikai kiszolgálók
Lásd pl. a rezsicsökkentést, ami népszerű húzás, de a szolgáltatók mondják, hogy folyamatos a veszteség, mert valakinek ki kell fizetni a különbséget. Nincs ingyenebéd. A cehhet közösen álljuk.
Nem a fenttarthatóságról volt szó, hanem a minőségről. Egy olyan rendszerben, ahol a politikai hovatartozáson múlik a pozíció, a vállalkozók nem fordítanak arra annyi energiát, hogy fenttartsák a termékeik minőségét. És ez meg is érződik. Az építőipar például katasztrofális helyzetben van Magyarországon. Minden drága, de semmi sem minőségi. Az már a jó eset, ha épen érkezik meg az anyag. Az oligarchák nincsenek rákényszerülve arra, hogy jól csinálják a dolgukat, pluszba meg ott a korrupció is.
Nyugaton a nagy vállalatok irányítják a politikát, de a nagy vállalatoknak magukat kell fenttartani, maguknak kell elérni az eredményeiket és egymás között kell versengeniük a pozíciókért. Nekünk éppen az a jó, hogy ez nem fenttartható. Te ne az oligarchák érdekeid nézd már, hanem a vásárlókét, alkalmazottakét. Az, hogy versenyezniük kell a mi pénzünkért és munkánkért az nekünk jó. Mi van ha bedől az egyik? Jön egy másik. Nekünk mindegy, ha meg az nem jó, elmegyünk egy következőhöz.
Nem véletlen, hogy van az a kifejezés, hogy valami nagyon csehszlovák. Silány minőségű. Mert a kommunisták alatt sem az kapta a pozíciót, aki a legjobban tudta a dolgát. A rendszer ugyanaz ma magyarországon, mint a kommunista vezetésben. Ez hosszú távon a minőség rovására megy.
" Az oligarchák nincsenek rákényszerülve arra, hogy jól csinálják a dolgukat"
Így van. Öntik a pénzt a NER-lovagoknak, hogy legyenek erős magyar vállalkozások, de ez így kontraszelekció, mert nem azért lesz nagy a cég, mert tényleg jó, hanem mert haver. És így motivációjuk sincs, hogy jobban dolgozzanak, mert ami munka kell nekik, azt úgyis megkapják. Ebből nem lesz versenyképességi fordulat, hogy a magyar cégek a külföldiekkel versenyezhessenek.
Ahhoz az kellene, hogy a kormány általában a magyar cégeket támogassa, ne a haveri cégeknek juttassa a zsíros munkákat, mert akkor valóban lenne verseny, és így kiemelkedhetnének a valóban jó magyar cégek.
Csakhogy ezt éppen azért nem csinálják így, mert akkor nem lehetne lopni, nem válhatott volna milliárdossá a Tóni és többi.
19#
Például a Hell Energyt, meg az Univert is "Ner cégnek" hívja pár ostoba, pedig ők nemzetközileg is sikeresek, nem csak Magyarországon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!