Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van V. Németh Zsoltnak...

Igaza van V. Németh Zsoltnak a vidék helyzetét és a vidékfejlesztést illetően?

Figyelt kérdés

[link]


Abban is, hogy a baloldal hogy állt ehhez a kérdéshez, meg hogy a mostani kormányzat milyen eredményeket ér el ezen a téren.


2022. jan. 25. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. De mostani kormányzat nem ért el semmilyen eredményt. Legfeljebb néhány Fideszes gazdagodott. Nem vagyok b aloldali, csak vidéki.
2022. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs igaza. De mostani kormányzat nem ért el semmilyen eredményt. Legfeljebb néhány Fideszes gazdagodott. Nem vagyok b aloldali, csak vidéki."


pörköltszaftos trikóban ugyanúgy oda lehet ülni a TV elé, mintha legalábbis egy pesti panellakásban laknál

mit tettél magadért?

2022. jan. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megy GyMS megyében nőttem fel, 70km-re attól az Oszkótól, ahonnan ez az ember származik.


Nincs igaza. Ez az éljünk meg falun boldogan, vidáman egy ilyen romantikus idealista elképzelés. Hogy majd nevelgetjük a kis állatainkat meg gondozzuk a szőlőt és jól elleszünk.

Ezzel szemben az az igazság, hogy lassan a boltok és kocsmák is bezárnak a kisebb falvakban, vagy ahol kettő bolt vagy kocsma volt, ott már csak egy van, mert egyszerűen nincs ember, aki van, az pedig jellemzően idős, nyugdíjas. Nekik jobban megéri felülni a buszra és beutazni a 10-20-30km-re lévő városba, mint méregdrágán megvenni bármit is a falusi kisboltban. Ott a legszarabb minőségű párizsi is 200-250ft/10dgk, városban bemész a Sparba, Lidl-be, Aldiba, akárhova, 100-130Ft-ért jobb minőségűt kapsz.

Lehet persze templomot, játszóteret, orvosi rendelőt felújítani, meg kell is, de azt nem szabad várni, hogy ez a befektetés megtérüljön, mert nem fog. Több száz éves tendencia, hogy az emberek oda mennek, ahol piac van, piac pedig a városban. Akárcsak az ókorban is, ha valamit el akartál adni, ha kereskedni akartál, akkor a piacra mentél. Most is ugyanez van, csak helyettesítsd be a "piac" szót a "munkahellyel", mert sok embernek a munkahely a "piac" (az üzleti élet színtere).


Amikor én gyerek voltam, akkor is alig voltak már háztáji gazdaságok. Igazából nálunk már a szocializmusban sem működött hatékonyan a gazdaság, de akkor nem tűnt fel, mert a többi szoci országban is ez ment. A rendszerváltás után pedig elkezdtek fogyatkozni a megmaradt háztáji gazdasáok is, mert egyszerűen nincs értelme fenntartani őket. Nagyszüleimnek is voltak tehenei, disznói, tyúkjai, és én is jártam még bálázni a mezőre és lapátoltam a kertben a törkölyt (nem pálinkához, hanem a disznóknak). Anyáméknak már csak tyúkjai voltak, semmilyen más haszonállat, de az sincs már 20 éve. Minek?

Falun akkor vagy jó, ha vannak gépeid, traktorod, földed, állatod, és bele tudsz tenni napi 8-12 órát, abban van haszon.

Persze, az sem rossz, ha van néhány tyúk meg van egy kis szőlőd, de ennyi, ettől többet nem szabad várni.


"hogy a kormányzat és személy szerint a miniszterelnök ért a néplélekhez"


Ez a faszi is nyakig van Orbán seggében...

2022. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!