Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mégis meghagyná...

Most akkor mégis meghagyná MZP a rezsicsökkentést, teljesen össze vagyok zavarodva?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem elveszi a rezsicsökkentést, de most mégsem..., nekem ez fontos mert nagyon sok a rezsink, nagy öreg ház...
2022. jan. 24. 14:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%

14: Ugy, hogy vannak emberek, akik tovabb latnak a sajat penztarcajuknal. Nyilvan senki sem szeret tobbet fizetni, de kepzeljunk egy egy egyszeru szitut:

Pl egy egyszeru pek vagy, kenyeret sutsz, majd ezt eladod. Vannak ugye koltsegeid: az alapanyag, esetunkben mondjuk a liszt ara, a suto megvasarlasa, karbantartasa, ha elromlik a javitasa, esetleg ujabbra cserelese, az uzlethelyiseg berlese, illetve a sajat fizetesed. Es ebbol mondjuk az jon ki, hogy ha 300 Ft-ert adsz egy kilo kenyeret, akkor tudsz annyi fizetest kiszedni magadnak, amennyi szerintem jar.

Aztan jon a kormany es azt mondja, hogy mostantol nem emelhetsz arat, annyiert kell adnod a kenyeret, amennyiert eddig adtad. Egy ideig ez nem gond. De aztan megdragul a helyiseg berles meg az aram, amivel a sutodet mukodteted meg a liszt is. Egy ideig le tudsz csipni a sajat fizudbol. Aztan abbol, hogy nem korszerusited a kenyersutogepedet. Aztan mar mindezzel egyutt is egyre nehezebb jossz ki, hiszen az arak tovabbnonek. Majd egyszer el fog jonni a pont, hogy a kenyersutogep bemondja az unalmast, neked meg mar nem lesz penzed megjavittatni es ezen a ponton megy csodbe az egesz vallalkozasod. Na kb. ebben a szituban vannak most az energiaszolgaltatok is. Ez hosszu tavon fenntarthatatlan. Es ha egyszer borul a bili, akkor te fogod megszivni, mert nem hogy olcso energia nem lesz, hanem semmilyen nem lesz.

2022. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#20 nem, nem azt fizetjük. Lehet hogy az van a papíron, de a piaci árat fizetjük mi is, tök egyszerű embernek nem látszik, mert nem látja hogy mire megy a befizetett adója, még azt nem hogy tíz év múlva az államadósság kamat mitől olyan magas...


Nincs ingyen ebéd, nincs piaci ár alatt vásárolt energia. Max akkor lenne hogyha mi termelnénk ki energiahordozót...

2022. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!