Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az konkrét esetben mit...

Ebben az konkrét esetben mit jelent a "közös lista"?

Figyelt kérdés

Nem értem mert ezidáig nem foglalkoztam politikával.

Az atv.hu értesülései szerint a hétvégén újra találkoztak egymással az ellenzéki pártok vezetői, akik Márki-Zay Péter tudtával, de jelenléte nélkül tanácskoztak az összefogás ügyeiről. A találkozón a közös lista volt a főtéma.



2022. jan. 17. 14:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ha elmagyarázza valaki!
2022. jan. 17. 14:41
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van 6 különböző erősségű és támogatottságú párt, akik együtt indulnak a választáson. Ez az Egységben Magarországért, vagy másként Összefogás.


Az együtt induló pártok egyetlen listán indulnak, ezért meg kell állapodniuk, hogy melyik párt hány fővel lesz jelen ezen a listán.

93 pártlistás hely van, de jelen állás szerint ennek csak kb az első fele számít biztos befutónak, vagyis aki befér az a listán az első 40-45 helyre, annak vélhetően lesz mandátuma, a többieknek meg csak akkor, ha úgy felborul az egyéni körzetek erősorrendje, mint 2010-ben, amikor a fidesz majdnem minden egyéni körzetet megnyert.

2022. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírva nem fejeztem be amit fejben végiggondoltam.


Szóval mivel a pártlistának csak az első fele befutó, minden párt szeretne több kevesebb helyet az első 40-45 helyen. Nyilván megy az alkudozás, hogy ezt a 40-45 helyet miként lehet úgy elosztani, hogy mindenkinek jusson, és a frakció alapításhoz szükséges 5 fő meglegyen a reményeik szerint egyéniben szerzendő mandátumokkal együtt. Az erősebbek mint a DK és Jobbik több "jó" helyre tartanak igényt, de a kisebbeket sem lehet kisemmizni.

2022. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 17. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!