Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a parlamenti választás...

Ha a parlamenti választás napján lesz a népszavazás,akkor a részvételi arány mindkettő esetben egyforma lesz?

Figyelt kérdés
Vagy ez úgy lesz,hogy aki nem veszi fel a népszavazási lapot az olyan ,mint ha nem vett volna részt a népszavazáson csak a választáson?
2022. jan. 13. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Klárika elszámoltatja a részvételi arányt is!
2022. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Legalábbis magasabb lesz a népszavazás részvételi aránya, mint egyébként lenne. Biztos nem lesz kötelező, de sok ember úgy lesz vele, hogy ha már ott van, ebben is szavazni fog.
2022. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyforma mivel nem vagy kötelező mindkettőre szavazni lehet csak az egyikre is.
2022. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindkettőn szavazni, ha elmész, tehát a válasz, valószínűleg nem!
2022. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem,akkor valószínűleg két aláírólap lesz?Én ha azt mondom,hogy a népszavazáson nem akarok részt venni akkor nem számítok bele a megjelentek számába?Népszavazáskor a részvételi arány döntő,mert ha 50% nem vesz részt kb.4 millió ember akkor elve érvénytelen a népszavazás.Mondjuk ha az ellenzék felszólítja a szimpatizánsait,hogy ne vegyenek részt a népszavazáson csak a választásokon akkor nem biztos hogy meg lesz az 50%.Jól gondolom?
2022. jan. 13. 13:09
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Én úgy tudom hogy nem számít mennyien szavaznak a népszavazáson.


Kb.20% körül lesz a részvételi arány a népszavazáson, mint az előválasztás részvételi aránya, hasonló.

2022. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A rossz hír az, hogy április 3-án lesz a népszavazás. A jó hír az, hogy lehet igennel és érvénytelenül is népszavazni.

3 szavazólapot kap mindenki: egy pártlistásat, egy egyéni képviselőket tartalmazót, és egy népszavazási lapot.

Na most, nem ajánlom nem átvenni a négykérdéses szavazólapot, vagy üresen a fülkében hagyni, vagy jelöletlenül a borítékába tenni, mert ugye az ilyet akár "utólagos felhasználásban" is lehet részesíteni. Magaddal vinni meg semmi értelme, mert a hiányzó szavazólapot érvénytelennek fogják beszámítani, vagyis a felvételével részt vett a folyamatban, csak nem ért a végére.

2022. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
50% részvéti küszöb van,ha kb. négy millió ember nem vesz részt akkor eleve érvénytelen a népszavazás,ez volt migránsos népszavazáskor is.Kaptam ilyen és olyan választ is.Van aki biztosan tudja ezt?
2022. jan. 13. 13:27
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"Én ha azt mondom,hogy a népszavazáson nem akarok részt venni akkor nem számítok bele a megjelentek számába?"


Nyilván. Ha nem írod alá az ívet, akkor hogyan számolnának bele a megjelentekbe?

2022. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor két aláíró lap lesz? Egy a választáson való részvételt a másik a népszavazáson való részvételt igazolja?
2022. jan. 13. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!