Mégis mi a lósz**t keres ennyi sok magyar egy közép-ázsiai diktatúrában?
Mit dolgoznak vajon és mennyit keresnek? Kik ők? Milyen körökből kerültek oda és miért akarnak most hazajönni, ha eddig jó volt nekik abban a diktatúrába?
"Inkább individuális szinten érdekelne a dolog? Kik lehetnek ezek az arcok, milyen végzettséggel, milyen karrierrel a hátuk mögött, hogy ilyen isten-háta mögötti diktatúrákban (oké, kereskedelem oké) is mozognak magyarok."
Ismerek idősebb embereket akik a 70-es 80-as években Tunéziában és Algériában voltak szakmunkások. Egyik haverom mélyépítő mérnökként Afganisztánban dolgozott.
Ezekben a Közép-Ázsiai országokban is van ipar,energiatermelés stb és az összes nagy nyugati gyártó szívesen exportál ide is. Ha te mérnök vagy a Siemensnél és egy erőműépítés miatt elmész pár hónap kiküldetésre oda az teljesen átlagos dolog. Telepíteni kell egy gyártósort,segíteni kell a betanításban és beüzemelésben az is simán több hónap.
Ilyen átlagos csip-csup dolgokból simán összejön 50-10 ember/ország egy 20 milliós országban.
"Ha te mérnök vagy a Siemensnél és egy erőműépítés miatt elmész pár hónap kiküldetésre oda az teljesen átlagos dolog. Telepíteni kell egy gyártósort,segíteni kell a betanításban és beüzemelésben az is simán több hónap."
Azért ehhez nagyon okos, képzett embernek kell lenni. Gondolom sima melósok a lábukat se tehetik ki ilyen országokba.
"Gondolom sima melósok a lábukat se tehetik ki ilyen országokba."
Dehogynem. Haverom elég jó hegesztő volt és a munkaadójának német anyavállalata kiküldte valami 9 hónapra Chilébe.. Manapság az ilyen kiküldetésekben semmi extra nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!