Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zárnak be tizenegykor a...

Miért zárnak be tizenegykor a kocsmák, még hétvégén is?

Figyelt kérdés
Ez a vírus előtt is volt, vagy van erre valamilyen szabályozás?

2022. jan. 7. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Itt a 11. kerületben már évek óta így van, és így van jól. Én szeretek kocsmázni, de bele tudom gondolni magam azok helyébe is akik egy kocsma felett laknak... katasztrófa lehet. Nem irigylem őket.
2022. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom mennek aludni. Sajnálnak fizetni, a feketén dolgozó csaposnak és csak 3 havonta adnak minimálbért, az meg gondolom olyan hülye, hogy elfogadja.
2022. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

23:00 az a időpont, amikor már mindenki tajrészeg és a feleség aggódva várja a férjét egy sodrófával a kezében.

Aki képtelen 23:00 tajrészegre inni magát, annak aznap már nem is sikerül. Szóval a záróra érthető, sőt ha rajtam múlna 20:00 lenne a feleségek miatt.

2022. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 árokpart ***** válasza:
80%
Azért mert igazából a kocsmázás manapság már kezd kimenni a divatból, még a fiatalabbak körében is. Egyrészt iszonyatosan drága minden máshoz képest még egy színházjegyhez, koncertjegyhez képest is az élelmiszerekről meg már ne is beszéljünk.
2022. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem ezt látom, akármilyen szórakozóhelyen vagyok, mindenhol veszik az italt. Pedig a kocsmáknál még drágábban is adják az italokat és a bejáratnál ellenőrzik a táskákat, hogy ne lehessen becsempészni. Szerintem a kocsmákba is járnak azért sokan, mert ott tudnak beszélgetni, iszogatni órákon keresztül. Otthon nem az a hangulat, meg a fiatalok, munkásszállón lakó embereknek amúgy sincs megfelelő körülmény az otthoni iszogatáshoz. Szerintem kocsmák mindig lesznek emiatt, még ha sokkal többe is kerül ott inni. Azt nem tudom, hogy minek zárnak be 11-kor, mert sokan még akkor kezdik a bulizást.
2022. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelenleg központi szabályozás, a vendéglátóhelyek nyitva tartása helyhatósági hatáskör, az adja ki a működési engedélyt.

Piaci okból zárnak be, nincs értelme tovább nyitva tartani. Hétköznap éjfélre már otthon horpasztanak az emberek mert másnap munka, hétvégén addigra meg már berúgnak és átmennek szórakozóhelyre.

Egyébként elég nagy különbség van Bp és nem Bp között, sőt kistelepülés és nagyobb város, megyeszékhely között is. Bp-n 10-kor még sehol senki, éjfélre kezdenek el megtelni a szórakozóhelyek, s hajnal 3-4-kor még buli van. Míg a vidéki városokban 2-kor már kezd pilledni a hangulat, így a söntések is korábban zárnak.

2022. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Csak szar helyen élsz, ahol nem éri meg nekik tovább nyitva tartani. Semmi köze a Covidhoz, meg semmi egyéb szabályozáshoz.
2022. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
91%
Hajrá kocsma!
2022. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!