Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csak 50-55%-al nyerne a...

Ha csak 50-55%-al nyerne a Fidesz, elégedettek lennétek?

Figyelt kérdés
Nem sikerülne az összefogásnak kormányt váltani, maradna Orbán, de elenyésző különbséggel, megszűnne a 2/3, így kiegyenlítettebb lenne a kormányzás, nem tudnának mindent csont nélkül átvinni, viszont nem lenne szélsőbalos politika sem.

2022. jan. 5. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kiindulási alapnak ez pont jó lenne.
2022. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
Sokra nem mennénk vele, mert az összes fontos tisztségbe fideszes ül konkrét, leválthatatlan mandátummal.
2022. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

#9

A demokrácia nem többségről, hanem kompromisszum kötésről szól.

A demokrácia a népuralmát jelenti, a kisebbség is nép, ha a kisebbséget ebből kirekeszted, akkor nem demokráciáról beszélünk.


Nyilván nem lehet egyszerre mindenki kedvére tenni, de ezért beszélünk kompromisszumokról demokráciában.

2022. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
tizedesjegy kimaradt, remélem 5,0-5,5%-ot kapnak. loptak, hazudtak már eleget menjenek a pitsába.
2022. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hogy megszűnik a Fidesz 2/3-a, abban elég biztos vagyok. Kb. az eredmények is úgy alakulnak majd, hogy csak kicsi fölénnyel nyer az egyik. Még nem biztos melyik. Egyébként én nem lennék elégedett a Fidesz győzelmével, de konkrétabban nem is szól bele az életembe.
2022. jan. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
az nem reális! mert a fidesz 67% ot kapott az elmúlt években! 4 év alatt nem fog ennyit zuhanni a népszerűságe (bár 60 alá könnyen lemehet de veszteni nem fog) a véleményem szerint! tudod sokan mondják hogy "baloldal 60% fog kapni!!! uhh!" nem! ez nem reális! ez 1-2 ember álma, ennyi! 50-55% viszonylag reális de szerintem 60 alá nem igazán fog menni, viszont szinte az biztos hogy nyer a fidesz
2022. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16


Csak ezt nem így számolják.

Az egyéni mandátumokról nincs közvéleménykutatás, mert nem is lehet.

Én úgy szoktam számolni, hogy ahol több egymást követő választáson csak relatív többséggel nyert a fidesz, és egy teljes összefogással bármikor verhető lett volna, ott most is az.


A fidesznek nem azért lett 67%-a mert 67%-ot kapott, hanem mert 96 illetve 91 egyéni mandátumot szerzett meg a 106-ból. Most ennek a közelében sem lesznek.

Az ellenzék jelen állás szerint tokkal vonóval viszi Budapestet, ami önmagában 18 mandátum. Aztán az ilyen körzetek mint Göd, Dunaújváros, Budaőrs, amiket gyakorlatilag kifosztanak, vagy gyámság alá küldenek, azok is az ellenzéknek állnak.

Van még jópár hagyományosan balos körzet, amit nem olyan nagy teljesítmény megugrani, és azért most jön a kampány dandárja.

2022. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A #8-as és a #14-es is lényegében kormányváltást szeretne. Előbbit diszlájkolták, utóbbit lájkolták. Nem értem, mire szavaznak itt az emberek. :)
2022. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18


Hogy nem arra, hogy hasznos-e a feltett kérdésre adott válasz, az tuti.

Inkább arra, hogy a mi táborunkba tartozik, vagy sem.

2022. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!