Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter tisztában van...

Márki-Zay Péter tisztában van vele legbelül, hogy ő csak egy kirakatember akit szavazatszerzésre használnak és amúgy semmi beleszólása nem lesz a kormányzásba?

Figyelt kérdés
Még az se garantálható, hogy egyáltalán őt jelölik ki miniszterelnöknek majd a pártok, vagy ha őt is akkor is onnantól nem ültetik le egy asztalhoz, hogy na komám vagy azt csinálod amit mondunk vagy nem szavazunk meg semmit és szépen jöhet a Medgessy féle távozás.
2021. dec. 29. 13:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

"Attól, hogy egyetlen párt szavazta meg"

Mert olyan béna az ellenzék, hogy vannak hatan, és még így is csak 1/3-át teszik ki a parlamentnek.

"pedig annak az egymással versengő politikai ellenfelek konszenzusán kellene alapulnia"

Méghozzá úgy, hogy szavaznak róla. De esélytelenek, mert nem szavaz rájuk annyi ember, hogy lehessen bármilyen befolyásuk.

"Persze amíg a szélsőjobb kormányoz, addig ezek neked nem fontosak"

Hagyjuk már ezt a béna cimkézést.

"de majd ha a Fidesz egyszer ellenzékbe kerül, akkor a hozzád hasonlók lesznek a jogállamiság leghangosabb védelmezői"

Még mindig nem tudtam meg, hogy miben nyilvánul meg a jogállmiság hiánya.

"Én azért jobban bízok egy sokpárti koalícióban ilyen téren"

Vagy túl fiatal vagy, vagy még nem foglalkoztál eleget politikával ahhoz, hogy tudd, hogyan működik.

2021. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Az ellenzéki pártokra ugyanannyian, vagy többen szavaztak, mint a Fideszre.


Szerintem nálad többet foglalkoztam politikával, ha nem tudod, mit jelent a jogállamiság leépítése. :)


Címkézés... azt is nyilván csak a fidesznek szabad, mint mindent ebben az országban. Mindenki aki a fidesszel nem ért egyet, az "baloldali", "libsi", "gyurcsányista", vagy egyenesen "hazaáruló". De a szélsőjobboldalt nem lehet szélsőjobbnak hívni, mert sérti a kis hópihe lelketeket. Ilyenkor a PC is hirtelen fontos lesz a képmutató fajtátoknak. Undorítóak vagytok, nem véletlen, hogy értelmes ember már nem szavaz az imádott pártodra.

2021. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

"Az ellenzéki pártokra ugyanannyian, vagy többen szavaztak, mint a Fideszre."

Az ellenzéki pártokra összességében majdnem ugyannyian szavaztak, csak 2018-ban nem voltak hajlandóak összefogni, mert jobban gyűlölik egymást, mint a Fideszt. Most is csak azért fogtak össze, mert az emberek már kézzel-lábbal kommunikálták feléjük, hogy legyenek már szívesek valami érdemi lépést tenni a sok fölösleges duma helyett. Megélhetési politikusokból áll az egész bagázs. Vajon az LMP miért indult el 5%-os támogatottsággal egyes egyedül az 50%os Fidesz ellen? Költői a kérdés, te is tudod a választ. Ez is tükrözi a politikához való hozzáállásukat.

"Szerintem nálad többet foglalkoztam politikával, ha nem tudod, mit jelent a jogállamiság leépítése."

Hát akkor meséld el nekem, tudatlannak, hogy miben nyilvánul ez meg. Kerülöd a választ mint macska a forró kását.

"azt is nyilván csak a fidesznek szabad, mint mindent ebben az országban"

A Fidesz szájából is bénán hangzik, mint minden címkézés.

"Mindenki aki a fidesszel nem ért egyet, az "baloldali", "libsi", "gyurcsányista", vagy egyenesen "hazaáruló"."

Mindenki, aki az ellenzékkel nem ért egyet, az "jobber", "narancshívő", "fidesztálib", fideszbérenc".

"De a szélsőjobboldalt nem lehet szélsőjobbnak hívni"

Nyugodtan nevezd a szélsőjobbot szélsőjobbnak, de a Fidesz nem az.

"Ilyenkor a PC is hirtelen fontos lesz a képmutató fajtátoknak."

Mi köze van a PC-nek ehhez? Tudod egyáltalán, hogy mi az a PC?

"Undorítóak vagytok"

A gyűlölködő jobbosok ugye...

"nem véletlen, hogy értelmes ember már nem szavaz az imádott pártodra"

Már vártam, hogy mikor aggatot rám a fideszes jelzőt.

2021. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

"Vajon az LMP miért indult el 5%-os támogatottsággal egyes egyedül az 50%os Fidesz ellen?"


Utálom is őket miatta, ne aggódj. :) ahogy az ellenzéki politikusok 90%-a sem ér egy kalap sz@rt sem, nem azért fogok az ellenzékre szavazni, mert szerelmes vagyok beléjük.


"Hát akkor meséld el nekem, tudatlannak, hogy miben nyilvánul ez meg."

Például abban nyilvánul meg, hogy Orbán Viktor holnap felkel, gondol valamit, és abból holnaputánra biztosan törvény lesz. Nincs az a független szerv, hatalmi ág, semmi, ami akár a legképtelenebb, legdurvább, leginkább alapjogokat sértő törvényt elkaszálná.


"Nyugodtan nevezd a szélsőjobbot szélsőjobbnak, de a Fidesz nem az."

Miért ne lenne egy homofób, xenofób, Horthyt éltető, erősen nacionalista jelszavakat puffogtató párt szélsőjobboldali? Mi a szélsőjobb szerinted?

2021. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"ahogy az ellenzéki politikusok 90%-a sem ér egy kalap sz@rt sem"

Akkor miért segíted őket hozzá a kormányzáshoz?

"nem azért fogok az ellenzékre szavazni, mert szerelmes vagyok beléjük."

Hanem azért, mert ők nem a Fidesz. Erre másodjára is csak annyit tudok mondani, hogy harmatgyenge érv.

"Például abban nyilvánul meg, hogy Orbán Viktor holnap felkel, gondol valamit, és abból holnaputánra biztosan törvény lesz."

Nem is értem, miért várok el ennél magasabb szintű érvelést amúgy. Sosem tanulok a hibáimból...

"Nincs az a független szerv, hatalmi ág, semmi, ami akár a legképtelenebb, legdurvább, leginkább alapjogokat sértő törvényt elkaszálná."

Melyek azok a legképtelenebb, legdurvább, leginkább alapjogokat sértő törvények?

"Miért ne lenne egy homofób, xenofób, Horthyt éltető, erősen nacionalista jelszavakat puffogtató párt szélsőjobboldali?"

Nem homofób, szimplán ellenzi azt, hogy a gyerekeket LMBTQ-tartalmakkal tömjék az iskolákban. Nem xenofób, szimplán ellenzi, hogy bárkit csupán a két szép szeméért beengedjük úgy, hogy egyébként még igazolni sem tudja magát. Ha Horthy éltetése bűn, akkor Kádár éltetése mi? A nacionalizmus akár baloldalon is előfordulhat, ez nem oldalspecifikus. Egyébként is hülyeség ez az ideológiai polarizálás.

"Mi a szélsőjobb szerinted?"

Pl. a Mi Hazánk mozgalom már bátran nevezhető annak.

2021. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%

#10!


Neked nem tűnt fel, hogy folyamatosan átvernek?

Az ellenzék semmit nem szavaz meg. Mivel alig van meg a 2/3, ezért az ellenzék semmit nem szavaz meg, mert ha éppen nincs bent a teremben minden fideszes képsiselő, akkor le tudnak szavazni valamit.


A 2/3-nak köszönhetően viszont teljesen midegy, hogy mit nyomnak az ellenzékiek, ezért gondolkodás nélkül mindent leszavaznak, így utólag elmondhathák, hogy csak a Fidesz szavazta meg.


Szép példa az ellenzék viselkedésére a bezninár befagyasztás:

MSZP-s képviselő szólalt fel a témában. Orbán válasza az volt, hogy foglalkoznak a témával, csak az időpont kérdéses még. Kb. 1 hét múlva bevezették. Jakab büszként posztolt, hogy kiharcolták. Nem harcoltak ki semmit, be volt tervezve. Aztán az ellenzék és a csicskasajtója arról írt, hogy ilyen hülyeség volt bevezetni.


Szintén az ellenzék javasolta, hogy lehessen az országgyűlési választással egy időben más szavazást is lebonyolítani. A Fidesz elfogadta a javaslatot, megszavazták. Mit csinált az ellenzék? Rinyálni kezdett, hogy a csúnya, gonosz Fidesz megint lábbal tiporja a demokráciát.


Egy nap alatt teljesen megváltoztatják a véleményüket bármiről.

2021. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%

#15: "Akkor miért segíted őket hozzá a kormányzáshoz?"

Egyrészt azért, mert a Fidesz politikusainak 100%-áról gondolom ezt, ami rosszabb, mint a 90%, másrészt azért, mert kormányváltás után az új kormánynak közel sem lenne akkora hatalma, mint jelenleg a Fidesznek. Szerintem egy demokrácia akkor működik jól, ha egyetlen pártnak sincs túlhatalma, ami most a Fidesznek van.


"Nem is értem, miért várok el ennél magasabb szintű érvelést amúgy. Sosem tanulok a hibáimból..."

Tegyük fel, holnap Orbán Viktor kitalálja, hogy mostantól 100 évente tartunk választásokat. Ez nyilvánvalóan antidemokratikus, alkotmányellenes, meg minden. Nevezd meg azt a szervezetet, vagy hatalmi ágat, ami ezt meg fogja akadályozni. A fideszes képviselők megszavazzák, az alkotmányt módosítják hozzá. És erre nem érv, hogy Orbán nem akar ilyesmit, meg fel sem merült ilyesmi. A jogállam arról szól, hogy ez nem a miniszterelnök kényén-kedvén múlik, hanem hogy ha a miniszterelnökben meg a kormánypárt képviselőiben ilyen marhaság merülne fel, akkor a többi hatalmi ág megsemmisíti az erről szóló törvényt, mert nyilvánvalóan antidemokratikus, alkotmányellenes és társai. Nincs jogi útja, hogy ezt megakadályozd (az erőszakos megoldások nem számítanak jogi útnak szerintem).


"Ha Horthy éltetése bűn, akkor Kádár éltetése mi?"

Nevezd meg azt az ellenzéki politikust, aki Kádár sírjához visz virágot. Csak mert én tudok ilyen közismert fideszest, aki Horthy sírját látogatja. A Fidesz, illetve a hozzájuk köthető történészek rendszeresen mentegetik Horthyt, és próbálják tisztára mosni őt és a rendszerét.


"Pl. a Mi Hazánk mozgalom már bátran nevezhető annak."

Nem pártra gondoltam, hanem jellemzőkre, ami alapján eldönthetem, hogy egy párt szélsőjobboldali-e, vagy nem. Ehhez mondjuk már gondolkodni kellene.


#16: az ellenzéknek nyilván semmi értelme asszisztálni ahhoz, hogy a Fidesz kétharmaddal azt szavaz meg, amit akar.

A benzinár befagyasztása akkor is hülyeség volt, amikor az MSZP meg a Jobbik javasolta, meg akkor is, amikor a Fidesz megszavazta. Ócska kommunista intézkedés, elég baj, hogy a magyar társadalomban ekkora igény van erre.

A választás napján tartandó népszavazás meg önmagában nem lenne probléma, ilyen más országokban is van (bár a magyar bürokráciának egy szimpla választás problémamentes lebonyolítása is problémát szokott okozni, valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy mellette menne még az is, hogy x db kérdésről népszavazunk is), ellenben azok az ostoba propagandakérdések, amikről a Fidesz népszavazni akar, nevetségesek, és a népszavazás intézmények megcsúfolását jelentik.

2021. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%

#17

Ne haragudj, de én nem tudlak komolyan venni. Olyan primitív, semmitmondó dolgokkal jössz elő, hogy azt rossz még olvasni is. Szerintem ne foglalkozz politikával. Boldogabb ember leszel.

Boldog Új Évet!

2021. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
12%

#18: szerintem kettőnk közül nem én vagyok a primitív. :)


BÚÉK neked is!

2021. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!