Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért érdemelnén...

A pedagógusok miért érdemelnének olyan magas béreket, mint a versenyszférás diplomások?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom,hogy a pedagógusok magas bért érdemelnek.

Illetve, kevésnek tartják a 10 százalékos emelést, amit 2022-től kapnak.


Nem mondom azt,hogy nem érdemelnének többet, mint amennyit most kapnak, de azért óriási túlzás lenne nekik annyit adni, mint amennyit a versenyszférában dolgozók kapnak.


A versenyszférában dolgozóknak mérhető a teljesítménye, ők pörgetik a GDP-t, hátukon viszik az országot.Ráadásul felelősségteljesebb munkák, gyakran jár túlórákkal is.

Nem összehasonlítható egy közszférás pedagógusi állással, nincs a kettő egy szinten.Az utóbbi az előbbihez képest laza, nincs teljesítménykényszer.Pedagógusokat ráadásul ritkán rúgnak ki, akkor sem történik ilyesmi, ha rosszul oktat.Plusz, egy versenyszféráshoz képest rengeteg a szabijuk.


Én stratégai beszerzőként dolgozok,pörögni kell, képben kell lenni.Én már megszoktam, mert évek óta ezt csinálom, de egy külső szemlélő számára nagyon durvának tűnik.


Én 10 éve érettségiztem, akkoriban is voltak gondok a tanárokkal.Az osztály 2/3-a magántanárhoz járt, mert a mélyen tisztelt pedagógusok semmit nem oktattak.

Ez egy közepes színvonalú gimnáziumnak számított és még mindig ott oktatnak.


2021. dec. 15. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Tehát felelősségteljes munka a versenyszférai dolgozó, de az aki kitanítja azt a versenyszférai dolgozót a felelősségteljes munkájára az nem.
2021. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.

Kitanítja?

Kiadja, mit kell megtanulni és számonkéri.

2021. dec. 15. 11:25
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

mert rajtuk múlik a jövő generáció

nézd meg a skandináv országokat, mekkora presztizse van egy pedagógusnak, mekkora a fizetése, és hogy akárki nem lehet pedagógus.

aztán vesd össze a magyarral illetve hogy melyik ország hol áll oktatás terén.

2021. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
a tanárok teljesítményé is lehet mérni
2021. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Mert a tanárokon múlik, hogy a később a versenyszférába kerülő diákok milyen képességekkel vágnak neki az egyetemre, hova kerülnek be, ott hogy teljesítenek, te nagyon sötét.


Imádnivalóak az ilyen felfelé nyaló, lefelé taposó nyárspolgárok, mint te vagy.


"Én 10 éve érettségiztem, akkoriban is voltak gondok a tanárokkal.Az osztály 2/3-a magántanárhoz járt, mert a mélyen tisztelt pedagógusok semmit nem oktattak.


Ez egy közepes színvonalú gimnáziumnak számított és még mindig ott oktatnak."


Látom az érvelési hibákra már nem jutott idő és energia. Szóval felháborító, hogy magasabb fizetést akarnak a helyzetet orvosolandó és az oktatás színvonalát emelendő, hiszen régen is (szerinted) gyengén teljesítettek. Megvalósítottad az 1080°-os körbeérvelés 10 pontot érő trükkjét.

2021. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz hogy egy orszég fejlődjön, az oktatásba sokat kell fektteni. nézd meg az ázsia országokat, mennyit költenek oktatásra, és hol állnak. minket magyarokat meg 500 éve is csak a saját zseb tömködése és a harácsolás hajtott
2021. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy meg lehet nézni a különböző megközelítésű országok csoportjait:


[link]


Kimagaslóan szarul fizetve: Szlovákia, Magyarország


Szarul, de hozzánk képest így is 50%-kal jobban fizetve: Csehország, Lengyelország, Görögország


Legjobban fizetve: Németország, Hollandia, Írország, Luxemburg, Kanada, Ausztrália


Nem is tudom hirtelen eldönteni melyik országok vannak irigylésre méltóbb helyzetben.

2021. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5.


A diákokon sokkal több múlik.


Szerinted, ha egy osztály több, mint 50 százaléka magántanárhoz jár, akkor a tárgyat oktató pedagógusnak milyen a teljesítménye?



Versenyszférában először csak figyelmeztetnek, hogy változtass,ha nem sikerül, akkor "közös megegyezéssel szerződésbontás".

Az oktatásból és a közszférából ez teljesen hiányzik.

Egyetemeken már valami elindult,de ott is van lemaradás.

2021. dec. 15. 11:32
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8, a magántanárok szerinted a különleges magántanárképzőre jártak és a szakmájuk krémjét képviselik? Érdekes, akikhez én jártam, mind mellékállásban csinálták a rendes nappali (tanári) munkájuk mellett...


Nem azért járnak különórára a diákok, mert a közintézményekben dolgozók gyengébb tudásúak lennének, hanem mert a 33 fős osztályokban heti 2 órában egy diákra úgy 10-20mp figyelem tud jutni.

2021. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Nem kell hogy a tanárok annyit keressenek, mint a versenyszféra dolgozói (amúgy akik ott tanítanak pl. nyelviskolában vagy a fizetős felsőoktatásban azok annyit is keresnek) - mert maga a munkájuk sem olyan, mint ahogyan a versenyszférában dolgoznak.

A tanároknál mindig is egy köztes állapot volt: nem olyanok a fizetések de nem is olyan a munka. Nem kell napi 8 órában bent lenni a munkahelyen, nem csak a kötelező 22 napos szabadsága van egy tanárnak - cserébe nem is akkora a fizetése. Más a tanári munka a közoktatásban, mint a munka a versenyszférában, ráadásul a tanárokat abból lehet fizetni amit adóban beszednek a versenyszféra dolgozóitól (is).

Ettől még az sem jó ha a tanárok fizetése ennyire alacsony, mert ezt már nem kompenzálja az, hogy másképpen, más időbeosztással kell dolgozniuk.

A helyes valahol a kettő között lenne, többet kellene keresniük, mint most, kb a másfélszerese már értelmezhető lenne, de nem annyit, mint a versenyszférában.

A kezdő pedagógusoknak kellene erősen emelni a bérét, hogy hajlandó legyen valaki olyan a pályát választani aki amúgy elég jó lenne más pályára is amihez diplomát kell szerezni - és meg is maradjon ezen a pályán ha már diplomát szerzett tanárként, ne menjen át egy céghez azonnal, mert ott a háromszorosát keresné pályakezdőként is. Aztán lehet egy lassabb emelkedés a pályán töltött idővel, tapasztalattal.

Nem volt rossz ötlet az életpálya modell, de valljuk be nem váltotta be a reményeket. Nem vigasztal egy pályakezdő pedagógust, hogy majd 20 év múlva lesz annyi a keresete hogy ki tudja fizetni a számláit mikor neki most kellene megélnie valamiből. Ha a pályakezdő gyakornok a minimálbér duplájáról indulna, 2-3 év után lenne még egy 100 ezres emelkedése és utána menne pár évente kicsivel magasabb sávba, az sokkal eredményesebb lenne, mert aki már 15 éve tanár, az nem fog elmenni máshová dolgozni, csak mert aki 10 éve tanár az 20 ezerrel keres csak kevesebbet, hiszen a bére neki is normális.

Egy kőműves sem fog 20 év munkaviszony miatt duplán keresni csak mert 20 éve kőműves s egy banki alkalmazottnál vagy mérnöknél sem azért adnak magasabb fizetést, mert már 20 éve csinálja és biztos nagyobb benne a tapasztalata.

Nem kell annyit keresni a tanároknak mint a versenyszféra dolgozóinak, de azért ne is annyi legyen a bérük, mint egy árufeltöltőnek egy multinál!

2021. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!