Miért olyan nehéz felfognotok, hogy a jogállam egy paradoxon, ami tulajdonságaiból fakadóan nem is létezhet?
Pl. ott van a jogbiztonság elve, ami kimondja, hogy a jogszabályoknak világosnak és egyértelműeknek kell lenniük. De ezzel párhuzamosan ott van a joggyakorlat is, amire azért van szükség, mert a jogszabályok mégse mindig világosak és egyértelműek.
Szóval végre beismeritek, hogy a jogállam egy paradoxon? Vagy továbbra is a bevéditek a jogászlobbit? Mi érdeketek van ebben?
Gondolom az első válaszoló valami okoskodó lesz, aki kifejti, hogy a Nagy Tudós Jogászok helyesen rakták össze a jogot, és nekem kéne többet tanulnom, hogy megértsem a jog mibenlétét.
Leszögezném, hogy ez nem válasz, hanem értelmi fogyatékosság.
Először is tegyük tisztába a dolgokat, mivel látom nem világosak a fogalmak jelentései:
Jogállam: Amit az értelmiségi liberálisok annak mondanak. Tehát ami egyetért velük
Fasizmus: Amikor nem értenek egyet a liberálisokkal
Liberalizmus: A homokozás, abortusz, migránsbefogadás támogatása
De a fentiek fogalmának változását fenntartom, amint a tőlem sokkal értelmiségibb volt SZDSZ-s belpestiek megváltoztatják. Hisz nekem, mint értelmiségi felvilágosult kisembernek mindig mindenben egyet kell értenem az ex-szdsz és liberális megmondóemberekkel, máskülönben elavult náci lennék aki nem halad a korral.
Szóval te csak ne okoskodj arról mi a jogállam és mi nem. Helyette inkább olvass utána tőled sokkal okosabb CEU-s jogászoknak és megtudod mi a jogállam és mi nem.
A jogállam nem más, mint adminisztráció.
A lényeg, hogy papírforma (törvények)szerint történjen minden.
A jogállam nem azt jelenti, hogy mindennek írót jogra kell alapulnia. A precedens jog használata is a jogállamiság része, az nem mond ellent annak.
A jogállamiság röviden azt jelenti:
-nem hoznak visszamenőleges hatályú törvényeket
-bíróságok és az ügyészség függetlenek
-hatalmi ágak szét vannak választva
-nem hoznak az írót jogforrással ellentétes ítéleteket(precedens jog itt besegíthet, ha az írót jogforrás nem elégegyértelmű, de azt nem írhatja felül)
-a mindenkori kormány munkáját független szervek felügyelik
-sajtó szabadság, hogy a nép is megtehesse az előzőt, illetve hogy a néphez is eljusson a mindenkori kormány esetleges visszaélései, hibái.
"ha az írót jogforrás nem elégegyértelmű"
Ha nem elég egyértelmű, akkor máris sérül a jogállam, ugyanis a jogállamnak az egyértelmű törvények ugyanúgy feltételei, mint a többi általad felsorolt dolog.
#9
Eddig még azt állítottad, hogy régi törvényeknél is előfordulhat a nem egyértelműség, és ilyenkor a precedens jog az irányadó. Szóval jó lenne, ha az agyadban nem lenne egy ugyanakkora paradoxon, mint a jogban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!