Támogatnád a "szocializmus kínai jellegzetességekkel" rendszer bevezetését Magyarországon is?
Kína gazdaságában az az egyedi, hogy a nagy vállataikat pl. Huawei az állam birtokolja, viszont a szabad piacon futtatják őket, így a vállalatok senem viszik ki a pénzt az országból, senem csak a vállat főnöke gazdagodik belőle, hanem az egész ország.
Ezzel együtt vidéken az élelmiszertermelés továbbra is TSZ-rendszerben folyik, így a legkisebb bivalybasznádon sincs munkanélküliség, és nem is kell sok élelmiszert külföldről importálniuk. A tőzsdén futtatott cégeikből tudják ezt a TSZ-rendszert finanszírozni.
Magyarul sikerült ötvözni a kapitalizmus és a kommunizmus pozitív tulajdonságait anélkül, hogy Kádár-féle hitelpokolba kerülnének. Sőt, már Kína hitelez az USÁ-nak.
Nem. A kínai rendszer önmagában nem akkora durranás mint a hírverés körülötte, csak a Kínaiak 5x annyian vannak mint az Indiakon kívül bárki más.
Nem mellékesen egy egypártrendszeres diktatúrát jelentene.
A Huawei, Xiaomi és a hasonlók pont,hogy nem állami tulajdonú cégek,hanem teljesen privátok.
Viszont, az állam nyomta beléjük a pénzt.Anélkül nem tartanának ott, ahol.
Kínában csak a külföldi cégeknél van olyan szabályozás, hogy a leányvállalat csak akkor létesülhet, ha van benne állami tulajdon.
Ezt viszont tényleg érdemes lenne átvenni a kínaiaktól, hiszen ennek köszönhetően tudtak fejlődni, megtanulni a különböző technikákat.
Ahogy előttem már tökéletesen megvilágították, a Huawei-t nem állam birtokolja, hanem az ott dolgozó munkavállalók, akik ajánlatot kaptak arra, hogy részvényt vásárolhassanak.
"vidéken az élelmiszertermelés továbbra is TSZ-rendszerben folyik"
Ezt nem tudom hol olvastad, érdekelne rá forrás kötekedés nélkül. Kínában a farmok ugyan olyan privát cégek, mint itthon, esetleg olyat láttam még, hogy a helyi önkormányzat a tulajdonos, de a normális gazdaságok privátak.
"így a legkisebb bivalybasznádon sincs munkanélküliség, és nem is kell sok élelmiszert külföldről importálniuk"
Bivalybasznádon azért nincs munkanélküliség, mert jóformán csak a 75 éves nagyszülők és a 3 éves gyerekek lesznek ott, illetve az a pár ember, aki az ő fogyasztási igényeik kiszolgálására kell. Az élelmiszerimport rész jogos pont, de én kiemelném azt az okot is, hogy Európányi ország elég sok eltérő éghajlattal, megtudnak termelni mindent, míg tudjuk jól hogy a magyar narancs kicsit sárga és savanyú lesz.. Az USA is csak 15%-át importja az élelmiszerszükségletének, pedig ott sokszorosa az életszínvonal. Nagy országok ezek sokféle klímával és talajjal, megoldják otthon.
"Magyarul sikerült ötvözni a kapitalizmus és a kommunizmus pozitív tulajdonságait anélkül, hogy Kádár-féle hitelpokolba kerülnének. Sőt, már Kína hitelez az USÁ-nak."
Fú, ebbe nem tudok belemenni, azért ez elég bonyolult kérdés, de igen, ez is jogos így, a kínaiak nagyon ügyesen csinálták az átmenetet.
A Kínaiaktól nagyon sok dolgot és szemléleti módot tudnánk és kellene tanulnunk, de nem lehet egy az egyben implementálni, amit végeztek. Az ő módszerük arról szól, hogy megvizsgálják tudományos módszerekkel (ami elég drága) az összes lehetséges megoldást, majd az ország különböző részein implementálják, és megnézik, melyik működik jobban, majd végül azt vezetik be az egész országban.
(Beszélek Kínaiul, és éltem ott)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!