Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ellenzéki miért nem fogja...

Sok ellenzéki miért nem fogja fel, hogy valaki egyszerűen azért szavaz a Fideszre, mert több pénzt kap, vagy biztonságosabb lett a lakóhelye, nempedig ilyen keleti, nemzeti, keresztény maszlag miatt?

Figyelt kérdés

Időről időre megjelennek ilyen kérdések itt, hogy "Fideszesek, Oroszországba vagy Kínába költöznétek?" vagy "Fideszesek, X, Y szerintetek mennyire keresztény elvek szerint szólalt fel?"



Pedig mi pl. a családunkkal Fidesz-szavazók vagyunk, mellette ateisták, semmi bajunk a melegekkel, nem az oroszokat, kínaiakat szeretjük, hanem a nyugatot, és nem nézünk Sorosozó, migránsozó köztévét.


Ilyen ideológiai hülyeségek helyett pragmatikus okokból vagyunk Fideszesek:


-Még sosem kerestünk ennyi pénzt, mint most, a Gyurcsány-Bajnai kormány alatt ezzel szemben apukám évekig munkanélküli volt az üzembezárások miatt, nekem meg az iskolámban Ceausescu Romániájába illő áramszünetek, fűtésnélküliség és a menzán élelmiszerhiányok voltak


-A környékünkön lévő romos gyártelepet, ami herointanya és cigány bandázó hely volt, felszámolták, azóta Svájcba illő játszótér lett ott


-Nem tartjuk Isten létezését hihetőbbnek, mint Pókember létezését, mégis elfogadjuk, hogy ha egy politikus vallásos, akkor szabadon beszélhessen róla


-Nem utáljuk az LMBT-ket, mégis elfogadjuk, hogy vannak emberek akik nem kérnek olyan mértékű szélsőbalos propagandából, mint ami sok nyugati országban van, mivel a biológia törvényei miatt az emberek többsége heteró és cisznemű.



2021. nov. 26. 14:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nincs meg sajnos.
2021. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
1%

"Nekem a szétlopás korrupció mutyin kívül tetszik amit csinálnak."


Erről a "szétlopásról, korrupcióról,mutyiról " én is gyakran hallok ballib oldalról, viszont még sosem szembesültem vele. Legalábbis amiket emlegetni szoktak, az mindig és mindenhol megvolt és meglesz, csak nem mindig emlegetik a fenti szavakkal.

2021. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 mindentudó99 ***** válasza:
8%
#9 Nagy tévedés. Pont az számít hogy meg legyen a létbiztonság. Az ember el tudja tartani a családját. Legyen mit enni inni meg legyen némi tartaléka. Sajnos vagy nem az emberek döntő többségének ez a legfontosabb. Hogy a családja minden téren biztonságba legyen. A többi csak másodlagos
2021. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
2%

"és megértse, hogy pl. a működő jogállam miért fontos az átlagember szempontjából."

Az átlagember semmilyen hiányosságát nem fedezheti fel a működő jogállamnak,mivel nincs neki. Működik. Tudom, hogy sokan és sokszor hangoztatják az ellenkezőjét, meg hogy vannak egyszerű emberek, akik ezt elhiszik, sőt tovább hangoztatják, de ettől ez még baromság marad.

2021. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
13) ez egy harmadik világbeli ország definíciója amit írsz.
2021. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
És egyes fideszesek miért nem értik meg, hogy valaki azért szavaz az ellenzékre, mert az ellenzéki polgármestere ott helyben jobbá tette azt a környéket, meg a Fidesz csak elvett tőle dolgokat? Mindenki a saját érdekei szerint szavaz, kérdező. Én elfogadom, hogy valaki azért szavaz a Fideszre, mert neki jobb lett, nekem rosszabb lett a Fidesszel, ezért én nem fogok a Fideszre szavazni. Nem a Ferit sírom vissza, azóta lettek új arcok, a polgármesterünk is az újak közé tartozik, nem a régi színekben indult, az előző fideszes polgármesterünknek sok botránya derült ki. Én is a saját érdekeim szerint szavazok, te is tedd ezt.
2021. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%
14: formálisan megvan a jogállam, csak kiüresítették. Ha fideszes kiszolgáló ül minden poszton, aki követi az utasításokat, akkor nincs működő jogállam. Lásd pl. hogy ha valakivel politikai vita támad, akkor hirtelen kiszállnak hozzá a különböző hivatalok, elkezdik büntetni, stb. Így éppen a jogállam nem érvényesül, ha politikai célokra lehet használni a hivatalokat, ügyészséget, stb.
2021. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
Mert aki a fideszre szavaz az ostoba, függetlenül attól, hogy miért.
2021. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
17. Baromság. Véresszájú ellenzéki üzletemberek, művészek, közéleti emberek, meg persze nyilvánosan véleményt formáló hétköznapi emberek élnek, jól élnek, gyarapodnak, a kutya nem piszkalja őket, eltekintve attól, hogy egyik-mádiltól sokunknak felfordul a gyomra. Ettől függetlenül én egyiküket sem akarom kandeláberre lógatni, de még csak börtönbe záratni sem, ellentétben veletek, demokratákkal.
2021. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Aki adókedvezményért szavaz a fideszre az semmivel sem okosabb,mint aki krumpliért.


Lehet magas lóról is nagyot esni,és akkor majd rájössz,hogy mégis csak jobb lenne egy szolidárisabb társadalom.

2021. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!