Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ostoba bohóc az, aki most...

Ostoba bohóc az, aki most jelentős béremelést követel?

Figyelt kérdés
Ezt mondta a minap Hoffmann Rózsa, az Orbán-kormány oktatási államtitkára a tanárokkal kapcsolatban. Ti is így látjátok? Mintha pár hónappal ezelőtt egészen másként beszélt volna a Fidesz.
2010. szept. 5. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
150ezer lenne az ideális minimálbér végzettség nélkül?? hát ez elég érdekes... Diploma vagy szakma nélkül ne akarjon senki ennyit keresni. Másrészt: miből is kéne ezt kifizetni? Nincs az államnak pénze. Ne követeljen senki fizetésemelést amig a gazdaság nem jön helyre, mert hiába érdemelnék meg, ha nincs rá pénz akkor nincs mit tenni.
2010. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem meg reális a követelésük. A minimálbérnek kéne legalább százötvennek lenni, végzettség nélkül. Diplomásoknál minimum 300nak és a politukosok, bankelnökök 8-10milliós pénzét kéne inkább csökkenteni."


Ez meg populista szöveg... hány bankelnök és hány tanár van szerinted Mo-n? Szerinted 5 bankelnök fizetésének csökkentésén lehet többet spórolni, vagy 150.000 pedagógusén?

Valóban, a mostani tanári fizetés röhelyes, de a jelenlegi körlmények között a bruttó 300 is irreális (ami durván duplázást jelentene a mostani fizetésekhez képest). Emelni kéne, de ilyen mértékben egyszerűen ez lehetetlen... honnan vennétek el?

2010. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A legnagyobb baj nem is ezzel a megállapítással van, hiszen a meggondolatlan, fedezet nélküli osztogatás csupán újabb adósságspirálhoz vezetne. Viszont akkor nem kellett volna az elmúlt 8 évben sulykolni, hogy "van pénz, csak oda kell adni az embereknek", és nem kellett volna hitegetni mindenkit azzal, hogy a Fidesz majd mindent visszacsinál...


Vagy úgy nem lett volna meg a 2/3 a mostani urizáláshoz?

2010. szept. 5. 14:26
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 300-at a média túlozta el, pedagógus ismerőseim nem is tudnak erről az összeg-igényről... Több, az oké, jó lenne több, de szerintem az igazság valahol a mostani és eközött van.
2010. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én ennek a kijelentésnek csak örülni tudok.Most láthatják a pedagógusok hogy hiába szavazgatnak ide-oda nem lesz jobb.Álomba ringatta őket a fidesz.


"A minimálbérnek kéne legalább százötvennek lenni, végzettség nélkül. Diplomásoknál minimum 300nak és a politukosok, bankelnökök 8-10milliós pénzét kéne inkább csökkenteni."

És ki fogja ezt kitermelni ? Az adócsaló vállalkozók,a feketemunkások,a minimálbérért robotoló gyári melósok? xD

2010. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14:26 - Anyám tanítónőkén kb. a fizetése felét, harmadát, az iskolára költi, nem önként, hanem azért, hogy egyáltalán tanítani tudjon. Állami iskolában. Hány munkahelyen van még ez?
2010. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16:00 nem tudom hogy jön ez az én válaszomhoz.Nekem is volt ilyen tapasztalatom hogy nekem kellett beszerezni pár munkaeszközt különben nem tudtam volna dolgozni.A cég forgalma milliárdos volt.
2010. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak úgy, hogy lehetne emelni, és talán a milliós fizetésekből kéne inkább lefaragni, meg nem kellenek a többmilliós végkielégítések, de az ilyenkor senkit se zavar érdekes módon, a pedagógus hadd nyomorogjon, és gebedjen bele a munkájába, és viselje el, hogy lenézik, megalázzák, be is perelhetik, ha nem úgy ugrál, ahol a gyerekével nem foglalkozó szülő fütyül...
2010. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A pedagógus nem keres jól, de nem is nyomorog... a családomban 3 középiskolai tanár van, nettó 130-140et keresnek. És ez csak az alap, mert emellett mindenki tarthat különórát. Egyetértek hogy emelni kellene, de azért azt se mondjuk hogy nyomorognak..
2010. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14:40 - anyukám nem kap ennyit, csak 100-120ezer között, ez el is megy, és apám fizetése is kell a megélhetéshez. Anyu egyedül nem élne meg.
2010. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!