Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A benzinköltség mióta számít...

A benzinköltség mióta számít a rezsinek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 22. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Amióta az Oberpotrohführer kijelentette.
2021. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Amióta a pálinka alapélelmiszernek.
2021. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha valaki benzines autójával jár be dolgozni, annak igen, ez lényegében rezsi.
2021. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Jó kérdés!

Egyszer, még évekkel ezelőtt feleségemmel összevitatkoztunk azon, hogy mi tartozik bele a rezsibe. Nem volt képes megérteni, hogy ez nem egzakt fogalom.

Ha akarom, beleveszem a telefonok költségét. Ha nem akarom, nem veszem bele.

Ha akarom, beleveszem a biztosítások (lakás, autó KFGB és casco) díját. Ha nem akarom, nem veszem bele.

Ha akarom, beleveszem a buszbérleteink árát. Ha nem akarom, nem veszem bele.

Ha nagyon akarom, a nyugdíjbiztosításom és a unit linked (befektetés jellegű) életbiztosításom díját is belevehetjük.


Tehát ha megkérdezi, mekkora az összes rezsink havonta, akkora összeget mondok, amekkorát szeretne hallani.


A tankolás még nem jutott eszembe, de ha valaki akarja, felőlem ezt is beleveheti.

2021. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem számít annak, maximum ha te a saját költségvetésedben akképp kezeled.
2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megkülönböztethetjük úgymint lakossági rezsicsökkentés. Például a dízel teherautó tankolása nem számít bele. Meg mostanában Azért eléggé kerülik A diesel személyautókat amiatt hogy elkezdtek kihalni.

Sőt hogy ha a cég teljesen állja az üzemanyagot akkor a számla kérésekor. Ez is igazolható.

2021. nov. 22. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:

4# Valóban nincs konkrét határ... Viszont szerintem azért nem is ennyire tág a fogalom. Szerintem rezsi alatt a közművesített energia szolgáltatásokat értjük.

Hogy ebbe mi fér bele, na az már kérdés, lehet rajta vitatkozni.

Az alap csomag ugye a víz, gáz, villany (remélem nem hagytam ki semmit)


Szertitem nagyon kéredzkedik a listára az internet és a mobil szolgáltatás (amit amúgy szerintem ingyenessé és alapjoggá kéne tenni, de ez egy másik vita) és talán az üzemanyag (vagy utazás térítése)


A nyugdíj, az eü és a biztosító szerintem totál más tészta. De persze, mint mondom, definíció kérdése az egész :)

2021. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4) ennyi erővel a kaja is rezsi mert ugyanúgy nélkülözhetetlen mint a fűtés vagy az áram használat.mondjuk autót tartani nem kötelező, hacsak nem ingázol annyit hogy jobban megérje a tömegközlekedés helyett.
2021. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Önköltség, a fuvarozónak. A fuvaroztatónak meg a számla részösszege.
2021. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Végül a vevő kifizeti.
2021. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!