A magyar oktatásban miért van akkora szűklátókörűség,hogy nem engedik a levelezős orvosit?
Az USA-ban, Ausztráliában létezik "externális" forma orvosiból is.
És melyik országok fejlettebbek azok, vagy a miénk?
Vagy,bemeneti követelményként, ha valakinek már más EÜ diplomája (ápoló,mentőtiszt..stb), akkor azzal felvételt lehetne nyerni.
1#
Levelezős nővér bekötheti az infúziódat?Levelezős könyvelő könyvelhet a cégednél?Levelezős közgazdász vezethet vállalatot?
Megy a sivalkodás,hogy nincs elég orvos.A levelezős orvosi hiányával rengeteg embertől elveszik a lehetőséget,hogy orvos lehessen.
Gyakorlatilag, csak a fiatal tizenévesek kezdhetnek orvosi hivatásba.
4.
Egyetértek.
Esetleg a levelezős képzést 1-2 félévvel megtoldhatnák és akkor egyenlő lenne a nappalissal gyakorlatot illetően.
Könyvelni meg lehet tanulni könyvből...
Közgazdaságtant is meg lehet tanulni könyvből.
Műteni nem lehet megtanulni könyvből.
Itt ennyiről van szó.
Infúziót, injekciót én is be tudok adni akár magamnak, akár másnak, ahhoz nem kell nagy képesítés, viszont egy törött lábat nem tudnék összecsavarozni, összedrótozni.
Kevés dologra lehetünk büszkék, de a magyar orvosképzés színvonalára igen. Az általad sorolt országok gazdaságilag fejlettebbek, nem orvosképzésben. A magyar képzés színvonalából nem kellene engedni.
Öcsém orvosira jár, már első félévben boncoltak anatómián(nem békát, nem gilisztát, embert). Ez nem egy száraz, könyvekből megtanulható szakma, mint sok másik.
Ami pedig a hiányt illeti, képzünk bőven eleget. Csak meg kellene fizetni őket, hogy itthon maradjanak.
Hát azért a magyar orvosi színvonalát nem kellene ennyire felmagasztalni, mert egyébként egy kalap szar. Mondom ezt úgy, hogy magam is orvosit végeztem.
Az elméleti oktatás még hagyján, bár azért ott is vannak lemaradások. De a gyakorlat...na az mindennek a legalja. A gyakorlataink 90%-a úgy telt, hogy 20 percet vártunk az oktatóra, mert hogy orvos ahhoz is kevés van, hogy a munkáját ellássa, nem hog arra, hogy a hallgatókat oktassa.
Aztán vagy begyömöszöltek két 15 fős csoportot egy terembe és csináltak valami "szemináriumféle" borzalmat, vagy 10-esével odavittek pár beteghez, hogy vizsgáljuk meg. Hagy ne mondjam, a 10. embernek már nem volt pofája azt mondani a 80 éves néniknek, hogy akkor még én is végigcsinálnám, amit előttem már 9-en megtettek.
Kimentem hatodévben Németországba gyakorlatra, a MÁSODÉVES hallgató lány meg tudott csinálni egy alap hasi UH vizsgálatot, én meg a gépet sem tudtam volna bekapcsolni kb. Náluk ez benne van az oktatásban...
De egyébként a posztgraduális képzés is borzalmas ezzel a hierarchikus szar rendszerrel. Igazából beleb.nak a mélyvízbe, és kb. tanuld meg magadtól. Magyarországon gyakorlatilag NINCS érdemi orvosi graduális és posztgraduális képzés.
A kérdésre válaszolva: látod, jelenléttel sem képesek megoldani a rendes oktatást, levelezőn végképp nem. Pedig egyébként nem elképzelhetetlen, ha lennének tömbösített gyakorlatok, amik érnek is valamit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!