Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki szavazók, jól...

Ellenzéki szavazók, jól értem, hogy a jelöltetek szerint jó a magas rezsiár, mert az megtanít minket spórolni?

Figyelt kérdés
"A végén mindent a fogyasztó fizet, olyan nincs, hogy nem a fogyasztó fizeti, meg nem az ember. Ez egy populizmus. Ha ezt nem tudjuk érvényesíteni az árakban, akkor nem fogunk ösztönözni senkit az energiatakarékosságra. És igenis, az árakon keresztül ösztönözzük az energiatakarékosságra." – Márki-Zay Péter
2021. nov. 14. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Az ipar egész nap fogyasztó, a lakosság amikor a munkából hazaér. A nyugdíjas meg különben is takarékos életet él.
2021. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra céloz, hogy a világpiaci és a fogyasztói ár közötti különbözetet (mert hogy itthon olcsóbb az áram és a fűtés is, mint annak a beszerzési ára) az adóból fizeti a Kormány. Tehát ugyanúgy mi fizetjük ki, csak nem sárga csekken, hanem adóforintokból. De ez ugye sokaknak vagy nem érthető, vagy nem érzékelhető, ezért takarékoskodásról szó sincs, égjen minden, használunk mindent, a szomszéd is a mienket használja, mert olcsó.


Ha tényleg annyit fizetne mindenki amennyit használ, és nem az állam pótolná ki, akkor elképzelhető, hogy sokan jobban odafigyelnének a fogyasztásra és mérséklődne az ország energiaszükséglete. Ennyi. Nem kell ebbe többet belelátni. És ez ugye elsősorban nem pénzügyi, hanem környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontokból fontos.

2021. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jónak nem jó, de csak azért, mert mi szeretnénk kicsi rezsit fizetni, senki nem fogja fél, vagy negyed áron adni a gázt, olajat, áramot. Vagy is, mindenképp ki kell fizetni. Közös kasszából pótolják, akkor abba kell többet befizetni. Lehet rá kölcsönt felvenni, de azt is vissza kell fizetni és mindig a végfelhasználó lesz, aki ezt valamilyen formában megfizeti. Nekem most 25 ezer a havi áram. Valószínű most azok finanszírozzák az én többlet fogyasztásom, akiknek 4-5 ezer a villanyszámlájuk. Minek spóroljak vele, ha mások nekem megtámogatják?
2021. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ipari fogyasztókra nem érvényes a rezsicsökkentés. Az ott alkalmazott piaci ár kompenzálja a lakossági fogyasztás bevételi kiesését, mivel a lakossági felhasználás a kevesebb. Sokan ma is fával fűtenek és sparhelten főznek. Sajnos a fűtéshez felhasználnak mindenféle éghető anyagot is.
2021. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tartósan nem sok értelme van a fogyasztást támogatni. Csak beszedik az adókat aztán az kap több rezsi támogatást aki minél többet fogyaszt. Ennek sok értelme nincs.


Én inkább azt támogatnám aki sszigetel, korszerűsít. Az 20 év múlva is kevesebbet fogyaszt akármennyi lesz az ár.

2021. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: aki hulladékkal fűt, az támogatással se bír szigetelni.
2021. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki hulladékkal fűt annak a gáztámogatás se segít 😁
2021. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: áramot viszont használ ...
2021. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi közöm nekem hozzá, hogy mit használ? Helyettem se fizeti más, én sem akarom másét fizetni.
2021. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: nem is te fizeted, hanem az ipari fogyasztók.
2021. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!