Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország 50 éven belül ismét...

Az ország 50 éven belül ismét területeket fog elveszíteni, csakúgy mint 1920-ban, ha minden így marad. Egyetértesz ezzel a gondolatmenettel?

Figyelt kérdés

Egyre több a cigány és egyre kevesebb a magyar. Sokan lehurrognak, de az egyetemeken/főiskolákban is egyre többen vannak (nyilván vannak olyanok is, akik putriban élnek nagyobb számban), de a lényeg, hogy a változás már elkezdődött. Egyre több helyen vannak már cigány polgármesterek, cigány vezetők, ha utána néztek rendesen a dolgoknak.

Pár éve már volt arról szó, hogy Nógrád, Heves, BAZ, és Szabolcs megyéből cigány automóniát szeretett volna csinálni néhány cigány politikus. Ha már most felmerült ez a kérdés mi lesz akkor, ha egyre több cigány értelmiségi lesz mindemellett még úgy is szaporodnak, mint a nyulak? Kialakulhat egy olyan helyzet itthon is az következő 50 évben, hogy Szerbiában/Koszovóban?


2021. nov. 13. 17:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Két megállapítást fogadj el egy cigánytól személyesen:

1. Soha nem leszünk többen, mint ti.

2. Eszünk ágába nincs elszakadni a hazánktól. A mi apáink vére is fojt ezért az országért, nem fogjuk szembeköpni az emléküket.

2021. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyébként én mondtam azt, hogy fontosnak tartanám, hogy romák közül többen eljussanak egy szakma vagy érettségi megszerzéséig és utána egyetemre menjenek, hogy ápolják a kulturális tradiciójukat. Magyarországon születtem lengyel-magyar származásúként, azt látom, hogy nagyon sok minden kimaradt a magyar történelem írásból, pl a nemzetiségi történelem, ezt nekem mostanában kell pótolnom 30 évesen.


Például roppantul érdekes, hogy 56-ban is mennyi roma harcolt az 56-ért, vagy hogy a 56-nak célja inkább egy harmadikutas rendszer lett volna, mintsem az, hogy visszatérjenek akár a Horthysta-Dualista még feudalisztikus maradványokkal terhelt kapitalista viszonyokhoz.


Kisebbségi lengyelként nekem legalább annyira fontosanak a lengyel hagyományok őrzése, és anyum magyar létére (bár ő 25%-ban orosz, dédanyám miatt), követte és ápolta a lengyel tradiciókat és nem manírből, vagy hogy anyámnak kedvezzen, hanem mert meghittebb...

2021. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor te nem is vagy valódi cigány utolsó.
2021. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Aki szerint a cigányok majdnem asszimilálódtak, az nem ezen a bolygón él. Sohasem fognak asszimilálódni. Az életstílusuk, identitásuk megmarad. A közbiztonság nullára csökken, az ingatlanok semmit sem érnek majd két ilyen család között, romául fognak beszélni sokan (ha nem teszik államnyelvvé). A magyarok rasszisták lesznek, ők tehetnek majd mindenről, jól védett, külön szigetekben laknak majd.

Lehet, hogy magyarnak nevezik majd magukat, de nem azok lesznek. Ahogy a franciák, angolok, németek stb. sem. Vagy ma az egyiptomiak vagy a legtöbb észak-afrikai, közel-keleti nép.

2021. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mint említettem, nem vagyok abszolút cigány vagy roma származású.


Ellentétben van bennem lengyel, litván, orosz és magyar és ezen belül ortodox, római katolikus meg kálvinista vagy református örökségem és valahol próbálom az őseimtől örökölt hagyományokat ápolni, még úgy is, hogy a lengyel állampolgár apámat 15 éves koromban elvesztettem és 30 évesen kiköltöztem a szülővárosába.


Így most kicsit tanulom az édesapám nyelvét, tanulok lengyelnek lenni, bár érzésem meg volt, mert imádom a lengyel leveleseket, a gombás ételeket, a céklát, meg a céklalevest. Nagyon sokat olvasok a lengyel történelemről és társadalmról, járok színházakba és mozikba..


Emiatt említettem meg, hogy egy cigánynak is joga van arra, hogy megismerje a nyelvét, a hagyományait, pl cigányos ételeket főzzön, vagy olyan ruhákat hordjon, vagy tervezzen.


Ugyanúgy egy Magyarországon élő lengyelnek is fontosak, hogy az ősei hagyományait képviselje...

2021. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyébként volt a Horthy által megszüntett lengyel nyelvű gorálokból álló település BAZ megyében, ez volt Derenk, nagyjából akkor népesült be újra lengyel górálokkal, amikor 1711-ben Rákoczi-féle Szabadságharc véget ért, és Pestis-járvány kipusztította a falut, majd 1717-ben Esterházy Gróf szepességi gorálokat telepített le oda.


Egészen 1943-ig az ott élő lengyel nyelvű gorálok őrízték a tradíciójukat, nyelvüket, hitüket, ahogy Horthy áttelepítette őket, hogy a falu helyén oda telepített medvékre vadászhasson, felgyorsult az egykori faluban élő lengyelek asszimilációja...

2021. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

És mi értelme a céklának?

Halál béna, rossz íze van. Soha senki se veszi meg.

2021. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én veszek állandóan, és levesben nagyon finom és rakok bele mindent, krumplit, sárgarépát, petrezselymet, gombát, babot, borsot, és jó vitamin pótlék... pláne télen...


De az Uborkalevest, vagy Zureket se vetem meg...

2021. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17-es egyébként ízlések és pofonok, de talán pont a vegyes felvágottságom miatt, érdeklődök hevesen új kultúrák és gasztronómiák iránt...
2021. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!