Hétfőtől azok a felső-ausztriaiak, akik nem oltatták be magukat, az új szabályok értelmében lényegében a lakásukat is alig hagyhatják el. Támogatnál hasonlót nálunk is?
Sokkal többre mennénk, ha a kormány kötelezné a munkáltatókat, hogy minden olyan dolgozó számára tegyék lehetővé az otthoni munka lehetőségét, akinek a munkaköre lehetővé teszi az otthoni munkavégzést.
Ausztriában élek, tavaly 42% dolgozott otthonról mára ez a szám 20% alá csökkent. Sok munkáltató nem akarja megadni az otthoni munka lehetőségét a dolgozóknak, mert igyekeznek rövid pórázon tartani és kontrollálni őket. Éppen ezért van szükség egy új törvényre, ami kötelezi a munkáltatókat arra, hogy minden olyan dolgozó számára tegyék lehetővé az otthoni munka lehetőségét, akinek a munkaköre ezt lehetővé teszi.
Az olyan szabályozásokat részesítem előnyben, amelyek a haladást mozdítják elő. A szocialisták már nyújtottak be ilyen javaslatot, a konzervatív kormány lesöpörte az asztalról, egyébként nem csoda, hogy a legfrissebb felmérések szerint 55 hónap után a konzervatívok a második helyre szorultak, és ismét a szocialisták vezetik a közvélemény-kutatásokat.
Kétszer beoltattam magam, fontosnak tartom a szabályozásokat, de olyan szabályozásokra van elsősorban szükség, amelyek előre mozdítják társadalmunkat a büntetés helyett. Vannak esetek, amikor a büntetés is elkerülhetetlen, de minél inkább arra kell törekedni, hogy a szabályozásokkal előre mozdítsuk a társadalmunkat, és sok ember életét megkönnyítsük, ne pedig megnehezítsük.
9) Nem állítottam ennek ellenkezőjét, sőt, tavaly az első hullámban pont ott rontotta el az ÖVP, hogy túl későn zárták le a határokat, mert a síparadicsomok tulajdonosai sírni kezdtek, hogy oda lesz a februári bevételük. Egy szűk réteg profitérdekeit a társadalom egészének érdekei fölé helyezték, pedig gyors határzárral az első hullám elszabadulását máris meg lehetett volna fékezni. Aztán, ahogy ez lenni szokott, eső után köpönyeg, a járvány elszabadulásával sokkal durvább korlátozásokat kellett bevezetni, mint amit akkor kellett volna, ha időben cselekszenek. De azáltal, hogy egy iparág pillanatnyi profit-érdekeit a társadalom érdekei fölé helyezték, nem csak a társadalom érdekeibe tapostak bele, de a járvány elszabadulásával hosszú távon a turizmusnak is sokkal nagyobb árat kellett fizetnie, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják a határokat. Ragyogó példája volt annak, hogy egyesek rövid-távú profit-érdekeit sosem szabad a társadalom érdekei elé helyezni.
Emellett így van, a korrupciós ügyek is benne vannak a pakliban, főleg a feltételek nélkül kiosztott állami támogatásokkal, amiket se munkahelyi garanciához nem kötötték (ahogy azt Dánia tette), se társadalmi részesedéshez, így a lakosság áldozatvállalásait megint egy szűk réteg tette csak zsebre, egyes cégek meg felmarkolták az állami támogatásokat, és kirugdosták a dolgozókat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!