Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illiberalizmus: valaminek a...

Illiberalizmus: valaminek a görcsös tagadása lehet Orbán Viktor politikai eszmerendszere? Míg Európában liberális-konzervatív pártok kormányoznak és liberális pártok koalícióban vannak jobb és baloldallal egyaránt.

Figyelt kérdés

Liberalizmus jelenti a politikai életben a jobb és baloldal közötti kapcsolódási pontot, az együttműködés alapját.


Orbánnak azért kell megtagadni a liberalizmust, mert így tudja végletekig megosztani a két oldalt egymással, és háborús állapotokat létrehozni hazánkban? És ebből politikai tőkét kovácsolni természetesen.



2021. nov. 10. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

1. fogalmad sincsen a nyugat-európai országokban vezető politikai erőkről.

2. nem érted a mai liberalizmusnak mondott rendszert.

3. nem a liberalizmus jelenti "a politikai életben a jobb és baloldal közötti kapcsolódási pontot, az együttműködés alapját."

4. Orbán nem tagadta meg a liberalizmust

5. a mai magyar politikában már alap mindaz ami 1990 előtt még liberalizmusnak számított.

6. az illiberalizmus nem azt jelenti hogy tagadják a liberalizmust, hanem hogy a demokráciának egy olyan fajtája, amiben nem a magukat liberálisnak és baloldalinak hazudók szabják meg kizárólagosan a lehetséges utakat és elérendő célokat.

2021. nov. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
1: a liberális demokrácia nem azt jelenti, hogy baloldali, hanem hogy betart bizonyos szabályokat, pl. hatalmi ágak szétválasztása, stb
2021. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

#2 Most pontosan úgyanúgy szét vannak választva a hatalmi ágak, mint voltak 11 évvel ezelőtt.

Ezzel szemben a nagy liberális demokráciában, Finnországban nincs is alkotmánybíróság és egy parlamenti bizottság politikusai hoznak döntéseket alkotmányjogi kérdésekben. Éppen így rendkívül változatos minden másban is az európai országok rendszere akár a bírók kinevezéséről vagy másról legyen szó. De neked azzal van bajod, hogy Magyarország nem felel meg valamiféle normának, mikor nincs is semmiféle norma aminek meg kellene feleni.

2021. nov. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
1esnek totál igaza van
2021. nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Illiberalis az az mikor nem az aberrált, hazaárulo, nemzetet tönkrtevő, gazdaságot csődbe vivő liberális baloldal nyer. És a józan ész szerint ez jó dolog. Ma Orbán Viktor Európa megmentője, azon kevés európai vezetők egyike akik még tudnak józan ésszel gondolkodni.
2021. nov. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
1-esnek igaza van.
2021. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

"Most pontosan úgyanúgy szét vannak választva a hatalmi ágak, mint voltak 11 évvel ezelőtt."


Csak formálisan vannak szétválasztva, ha minden pozícióban fideszes elvtárs ül, akkor nem érvényesül a szétválasztás, ahogy látjuk a gyakorlatban, hogy a szervek aktívan keresztbe tesznek annak, aki nem fideszes (pl. nem fideszes rádióktól elveszik a frekvenciát), míg a fideszes dolgokat simán átengedik (pl. piacbefolyásoló összeolvadások, amikért mást elkaszálnak).

2021. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

1-es abszolút el van tévedve a politikai ideológiai fogalmak között. Viktorka megvezette mint oly sokakat ebben is.

Vannak jó politikai tankönyvek amiből először tisztázni kellene mi a liberalizmus. És milyen retrográd annak tagadása. És hogy Ny-Európában miért is virágzik a konzervatív liberális eszme. És ennek tagadásával milyen ideológiai mélységekbe vezeti a nagyvezér az országunkat.

2021. nov. 11. 10:10
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

#7 Nincs olyan, hogy "formálisan vannak szétválasztva". vagy szét vannak választva vagy nincsenek.

Semmiben nem különbözik a pozíció, felelősség és jogkör attól mert szerinted most "fideszesek" ülnek benne, mint amikor korábban meg "mszp"-sek vagy "szdsz"-esek ültek ott.

Az uniós intézményeknél gondolom te sem kérdőjelezed meg, hogy attól mert egy pozícióba lengyel személy kerül, még nem fog olyan döntéseket hozni, ami a lengyeleknek kedvez mások kárára, vagy egy holland biztosnál se hiszem hogy azt feltételezed, a területén majd a hollandoknak fog döntéseket hozni és nem pedig a feladatköre elvárásai szerint.

Miért hiszed hogy csak mert valakit ez a kormány nevezett ki, máris megszűnt szakember lenni és a feladatát megfelelően végezni? Talán magadból indulsz ki mert te ilyen lennél? Én nem ilyen vagyok, nem is feltételezem, hogy korábban a ballib kormány által kinevezett emberek csak nekik irányítva hozták volna a döntéseiket mások kárára.

2021. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

1-es: "6. az illiberalizmus nem azt jelenti hogy tagadják a liberalizmust, hanem hogy a demokráciának egy olyan fajtája, amiben nem a magukat liberálisnak és baloldalinak hazudók szabják meg kizárólagosan a lehetséges utakat és elérendő célokat."

És még ilyen alakok ennyi ésszel szabadon közlekedhetnek...

Orbán: "Az illiberalizmus minden, ami nem liberális" - no, b+, ennyit az ideológiáról...

Elmebetegek!

2021. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!