Ha az energiaárak rögzítve vannak, és nem mehet feljebb, akkor miért nem rögzítik a benzin árat is?
Mert a benzinkutak nem állami kézben vannak.
A másik dolog, hogy a kőolajat/üzemanyagot döntő részben importáljuk, míg a hazai energiatermelés többsége állami tulajdonban van, a szolgáltatókkal együtt. Itt van mozgástér.
A rezsi árak vannak rögzítve és nem az energia árak.
Azaz az a magán ember ingatlanja által hasznosított energia ára.
A benzint nem az ingatlanod fogyasztja.....
Majd Márki Zay-val megyen feljebb!
Se nem balra se nem jobbra hanem felfelé!
Kérdező
Vannak olyan szolgáltatások amik az emberi élethez szükségesek. Ilyen az hogy a legkisebb településről is el lehessen jutni tömegközlekedéssel máshová, hogy mindenhonnan elérhető legyen az oktatási rendszer, meg ilyen a víz, villany és fűtés. Az ilyen alapszolgáltatások mindenki számára elérhetősége az állam feladta. Pont amiatt élünk egy ilyen közösség tagjaként, hogy ezek az élethez nélkülözhetetlen dolgok megfizethetőek lehessenek és ne a szolgáltatók fizettessenek annyit érte amennyit csak akarnak.
Minden országban mást szabályoznak persze és másra mondják hogy ezzel elérik ezen szolgáltatások biztosítását, de a jóléti társadalmakban ezek alapvetőek. A németeknél segélyezéssel oldják meg, hogy a magasabb árat is ki tudja fizetni mindenki és annak is legyen fűtése, ivóvize, árama aki szegény vagy munkanélküli. Mivel nálunk más volt a történelem, más úton haladtunk, itt a jövedelmek soha nem voltak olyan magasak, hogy a dolgozó emberekkel ne kelljen az államnak foglalkoznia és hogy bármennyi segélyt lehessen fizetni másoknak. Így maradt az, hogy az üzletág egyik részében veszteség vagy alacsony bevétel keletkezik (a lakosságtól) és azt kiegyenlítik a másik oldal nyereségéből, amit a cégektől szednek be, és még ehhez tesznek hozzá néha állami pénzeket pl. a fűtéstámogatással stb.
Tényleg minden akarat és döntés kérdése, nálunk úgy döntöttek még a rendszerváltáskor, hogy a víz, gáz, távfűtés, csatorna és áram a hatósági áras termékek körébe tartozik, az üzemanyag meg nem. Ha az üzemanyagoknál is lenne valami, akkor sem a személyautóknál a benzinre vezetnék be, mert az nem létszükséglet a többségnek, csak nagyon jó ha van. Akkor a mezőgazdasági gépeknek és hasonlóknak az üzemanyaga lenne hatóságilag szabályozva és az esetleges veszteséget a lakossági üzemanyag árból fedeznék. Mert a földön kell dolgoznia a traktornak, az építkezésen kell dolgoznia a munkagépnek, de autó helyett az emberek mehetnek gyalog, tömegközlekedéssel vagy biciklivel is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!