Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért halt ki az emberekből...

Miért halt ki az emberekből az osztálytudat?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 23:21
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
89%
Nagy részükben sosem volt.
2021. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
88%
Sokan már elballagtak az iskolából, aztán szétszóródott, fellazult a közösség. :)
2021. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Marx és Lenin kulcsszavakkal nem hiszem, hogy az iskolai osztályokra gondolt a kérdező :D
2021. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
55%

Magyarországon kihalt, máshol nem. Ausztriában a fémipari dolgozók szakszervezete a napokban vívott ki például jelentős fizetésemelést. Nem akarták megadni nekik, de sztrájkot helyeztek kilátásba.


Magyarországon 1989 után a baloldal narratívája roppant szégyenlős lett - gyakorlatilag nincs is narratívájuk -, így törvényszerű, hogy a jobboldal narratívája uralkodott el az országban, ami gőzerővel dolgozik azok, hogy elterelje a lakosság figyelmén annak valós érdekeiről, és egyébként sokkal kevésbé jelentékeny kultúrtémákra korlátozza a közbeszédet. 30+ év jobboldali agymosás után pedig az általuk gyártott képzettársítások, asszociációk már beleégtek az emberek agyába, és már azok a tömegek is komcsiznak, akiknek a s*ggük is kivan, és akiknek bőven egy szociális politika állna az érdekükben.


Így Magyarországon a világban tapasztalható általános tendenciákkal szemben a neoliberalizmus a trendi, és bármi, ami szociális, az nem. Ez a dogma, és aki ezzel szembemegy, az Magyarországon könnyen a periférián találja magát. Atomizálódott a társadalom, sokan nem megszorongatni akarják az elnyomóikat, hanem közéjük akarnak tartozni - más kérdés, hogy sosem fognak közéjük tartozni -, és nem akarják azt az "elitet" nyesegetni, amelyhez ők tartozni akarnak. Nem szerveződik a társadalom - például a már említett szakszervezetek sem szerveződnek -, mindenki egymaga akar érvényesülni, ez pedig azzal jár, hogy osztálytudat helyett, nem hogy egységbe kovácsolódnának azok az emberek, akiknek közösek az érdekeik, akik egy csónakban eveznek, hanem éppen ellenkezőleg, az országban eluralkodó individualizmus helyett egymást akarják kikönyökölni, egymáson akarnak átgázolni, egymás torkát akarják átharapni, egymást akarják eltaposni, felfelé pedig nyalnak. Ezzel a többség persze sosem fogja elérni a célját, ennek ellenére mégis kialakult az a torz tudat a társadalomban, hogy aki közösségekben gondolkodik, az gyenge, az lúzer, miközben ennek pont az ellenkezője igaz, erősebb közösségekkel sokkal erősebb az egyén érdekérvényesítő képessége, ahogy Nyugat-Európában is magától értetődő a társadalom alulról való szerveződése. Nálunk viszont az individualizmus lett a trendi, ami a velük egy szinten levő emberek eltaposására épül, nem a közös szerveződésre.

2021. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
Miért? Egy mérnök többet ér, mint egy pék?
2021. nov. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
A mérnök is csak egy kizsákmányolt alkalmazott
2021. nov. 9. 00:05
 7/51 anonim ***** válasza:
84%

#6!


Mitől lesz valaki kizsákmányolt?

2021. nov. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Azt érdemes tudni, hogy a munkád sokkal többet ér, mint amennyit kapsz érte. Csakhogy ezt a munkáltató lefölözi magának.

Azért dolgozol, hogy eltartsd a munkáltatót. A gazdagok èlősködőként a dolgozók munkájából élnek.

2021. nov. 9. 01:53
 9/51 anonim ***** válasza:
79%
Nem kotelezo alkalmazottnak lenni es azt is a munkavallalo donti el, hogy milyen munkakorben dolgozik. Fizetesi kondiciokrol is a belepesnel egyeznek meg a felek ... kesobb folosleges elegedetlenkedni - ha nem tetszik a rendszer valahol, tovabb kell allni es nem ott szitani a tuzet!
2021. nov. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
53%

"Nem kötelező alkalmazottnak lenni"


Cinikus szöveg, keveseknek van pénze arra, hogy vállalkozzon. Szövetkezeteket lehet alkotni, de ahhoz meg osztálytudat kell, pont ezért van nagyon kevés szövetkezet Magyarországon.


"azt is a munkavallalo donti el, hogy milyen munkakorben dolgozik"


Nem a munkavállaló dönti el.


"ha nem tetszik a rendszer valahol, tovabb kell allni"


Ha általánosan rosszak a körülmények, akárhova megy, mindenhol hasonló körülmények fogják várni.


A dolgozókat védő, erős törvényi szabályozásokra és erős szakszervezetekre van szükség.

2021. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!