Főként külső körülmények vagy a társadalmi akarat hiánya akadályozza Magyarországon a gazdasági felzárkózást Nyugathoz?
Kommunistak 'privatizacio' cimszo alatt kiarusitottak az egesz orszagot ... Magyarorszagon megszunt szinte az osszes komolyabb gyartas, a gyarakat felvasaroltak a nyugati befektetok es bezartak oket.
Ilyen szembe szelben nehez am elore haladni nyugati iranyba :)))
Kifogás mindig van. A magyar egy tehetségtelen nép, ennyi.
Itt soha se lesz semmi, pl modern felhőkarcos városok stb.
Mert begyepesedett, elöregedett nyugger ország.
Kizárólag a társadalmi akarat, valamint a jobboldali narratíva, mint akadály. Ausztriában a fémipari szakszervezet most vívott ki jelentős fizetésemelést. Magyarországon nincsenek erős szakszervezetek (sem), mert a lakosságot többségében individualista emberek alkotják, és minden értelmes, progresszív, haladó kezdeményezés esetén már kommunizmust kiáltanak. Ez a komcsi-hiszti az egész országra rányomja a bélyegét, és ezzel már azoknak a tömegeknek az agyát is átmosták, akiknek égető szükségük lenne egy szociálisabb közéletre. Így nagyon gyakran azok az emberek is ágálnak a progresszív megoldásokkal szemben, akiknek ez állna az érdekükben, mert a jobboldali komcsihisztije uralkodott el az országban. Így még azok az emberek is ellene vannak a szociális megoldásoknak, akiknek a s*ggük is kivan, ami egy nyugat-európai ember számára elfogadhatatlan.
3) A kommunisták semmit nem privatizálnak. A kommunisták minden termelőeszközt közösségi tulajdonba akarnak venni, nem privatizálnak semmit. Aki privatizál, az nem kommunista. Hozzáteszem, ha te államosítani szeretnél, akkor minimum szocialista vagy (egyébként én is, csak én veled szemben nem írok hülyeségeket).
Csak hogy helyretegyük a fogalmakat.
Az ország a middle income trap-ben van ragadva (nem vagyunk mint munkaerő elég olcsók hogy Ázsia helyett ide jöjjenek a gyártósorok - hacsak nem ajánlunk fel adómentességet meg miegymást - és nem elég drágák ahhoz hogy szolgáltatásalapú legyen a gazdaságunk mint nyugaton az éttermek pub-ok és kávézók földjén), ez egy körülmény. Ahogy az is körülmény hogy se homokos tengerpartjaink se síparadicsomaink nincsenek ezért a turizmusra se lehet nagyon támaszkodni.
Ugyanakkor a szakirányú oktatás folyamatosan le van maradva a világtól 4-5 évvel (ezt a munkáltatók is tudják, ezért kérnek szakmai tapasztalatot álláshirdetésekben), a nyelvoktatás is iszonyatosan döcögős és ezeken lehetne változtatni. Az IT-szektor esetében különösen fontos lenne mert EZ az ami az erősségünkké is válhatna hiszen az interneten nem számít a földrajzi elhelyezkedés, a természeti adottságok stb.
Tudom egyesek hogy vélekednek Gattyán Györgyről és a webkamerás szolgáltatásáról amiből nevetségesen gazdag lett (nem is arra akarok kitérni) de a LiveJasmin egy elgondolkodtató példa volt arra hogy egy magyarok által indított online szolgáltatás amelyre van igény és amely nem csak magyar közönséget céloz hanem bárkit a világon ugyanolyan sikeres lehet mintha nyugaton indítanák el.
"A magyar egy tehetségtelen nép, ennyi."
Vicces hogy a baloldalon már a náci retorika is megjelent és etnikai alapon kollektivizál. Történelmi okai vannak a lemaradásnak. Európa keleti és nyugati fele a gyarmatosítás idején kezdett leszakadni, még a nyugat viszonylag biztonságosan fejlődhetett, terjeszkedhetett, zsákmányolta ki a bolygót, addig a kelet idegen hatalmak ellen harcolt (oroszok, oszmánok), és nagyjából Magyarországot is a Habsburgok gyarmatként tartották, vittek ki innen mindent amit lehetett. Erre rájött még 45 év kommunizmus, ez az oka hogy a régió le van maradva és nem az hogy a magyarok alsóbbrendűek a belgák meg felsőbbrendűek. És lehet jönni Svájccal, meg a svédekkel akiknek klasszikus gyarmataik nem voltak, mégis aktívan részt vettek az atlanti kereskedelemben, bevásárolták magukat a gyarmati cégekbe, kint is alapítottak cégeket hozták be a profitot sts stb. Aki élt nyugaton tudja hogy az ottaniak nagyon komolyan veszik a gyarmati múltal való szembenézést, ezt csak itt keleten látom hogy veszettül tagadják és relativizálják főleg baloldalon.
"Itt soha se lesz semmi, pl modern felhőkarcos városok stb."
Nyugat Európában sincs a legtöbb helyen felhőkarcoló, Európában más a városszerkezet. Egyébként sokkal szebbek a régi történelmi épületek, utcák mint a nagy ronda felhőkarcolók. Ahol ezek vannak olyan országok (pl kelet ázsia, USA) ahol a nagy népesség miatt gyorsan kellett épületeket emelni, ezek mind mesterséges sivár városok, nem olyan szervesen kialakultak és történelmileg gazdagok mint az európaiak. Egyébként egy város nem a felhőkarcolótól lesz élhető és lakható, tessék itt van egy nigériai felhőkarcoló:
Akkor most Lagosban jobb az élet mint Budapesten és fejlettebb város? Ugyan...
Kérdésre válaszolva az okai:
-itt sokkal nagyobb a korrupció
-történelmi okok
-gyenge középosztály
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!