Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter hazudik...

VZ2 kérdése:

Márki-Zay Péter hazudik tekintve, hogy csak (mondjuk) teázgatott Gyurcsánnyal, és semmi komoly dolgról nem beszéltek?

Figyelt kérdés
Az előválasztás második fordulójában elmentem rá szavazni.

2021. nov. 4. 00:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Pl.

"VALÓDI REZSICSÖKKENTÉST!

Az Orbán utáni magyar kormány széleskörű támogatásokkal és az ügyintézés megkönnyítésével támogatni fogja a magyar családok számára a rezsiköltségek valódi és fenntartható csökkentését korszerű épületenergetikai megoldások és a megújuló energiatermelés ösztönzésével (épületszigetelés, nyílászárócsere, kondenzációs kazán, napelem, hőszivattyú) - ezzel azonnal és tartósan csökkennek a háztartások kiadásai.

A Fidesz rezsicsökkentése miatt magyar közműcégek és vállalkozások tucatjai mentek csődbe, hálózati beruházások és fejlesztések maradtak el, az alacsony világpiaci árak idején is a befagyasztott árat fizették a fogyasztók, míg a hasznot fideszes vállalkozások fölözték le, a leggazdagabbak medencefűtését pedig a szegényebbek által fizetett különadók és a világrekorder 27 százalékos áfa révén támogatták.

A kormányváltás után haladéktalanul elkezdjük az euró bevezetésének előkészítését, amivel Matolcsy György jegybankelnök családja és alapítványai évi százmilliárdos gazdagodása helyett megfékezzük az Orbán-kormány alatt elszabadult inflációt, biztosítunk kiszámítható árakat a vállalkozásoknak, és értékálló nyugdíjat és fizetéseket a magyar polgárok millióinak."

2021. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11: Ok, Ok! Sajnos nem tűnik meggyőzőnek nekem épp ez a szöveg sem. Érdemes a sorok között (is) olvasni!


""""magyar közműcégek és vállalkozások tucatjai mentek csődbe""""

Melyikek is? Hol érdekli ez az átlagpolgárt, akit épp képviselne az "összefogás" ?


""""megfékezzük az Orbán-kormány alatt elszabadult inflációt, biztosítunk kiszámítható árakat a vállalkozásoknak, és értékálló nyugdíjat és fizetéseket a magyar polgárok millióinak.""""

Ez jó duma! Értem én, hogy meg 'kell' nyerni a választást... Miből is, pontosan hogyan lesz ez végrehajtva?

2021. nov. 10. 00:14
 13/18 A kérdező kommentje:

"""széleskörű támogatásokkal és az ügyintézés megkönnyítésével támogatni fogja a magyar családok számára a rezsiköltségek valódi és fenntartható csökkentését korszerű épületenergetikai megoldások és a megújuló energiatermelés ösztönzésével (épületszigetelés, nyílászárócsere, kondenzációs kazán, napelem, hőszivattyú) - ezzel azonnal és tartósan csökkennek a háztartások kiadásai."""

Ügyintézés kell hozzá. Tehát magyarán pályázni kell majd. Miközben most valóban kiszámítható a számla; a kormányváltás után el lesz engedve a gyeplő. Érdekesek ezek a megfogalmazások, fókuszálások, ami csak azért megy, hogy meg legyen nyerve a választás... Erősen kilóg a lóláb, pedig nem vagyok Fideszes!

2021. nov. 10. 00:23
 14/18 anonim ***** válasza:

"Melyikek is? Hol érdekli ez az átlagpolgárt, akit épp képviselne az "összefogás" ?"

Véletlen pont a közszolgáltatásban dolgozom. A válasz: szinte mind veszteséges, mesterségesen tartják életben mert vízre szükség van. De egy konkrétan tönkrement közmű: Törsvíz kft.


"Ez jó duma! Értem én, hogy meg 'kell' nyerni a választást... Miből is, pontosan hogyan lesz ez végrehajtva?"

Mert a Stop Gyurcsány az valódi program, mi?

En nem vagyok Márki-Zay közgazdásza, de gondolom forrásátcsoportosítással.

Pl Brüsszelt hogyan àllította meg a kormány? A rezsicsökkentést pontosan hogyan és miből vezette be? Ha nem közgazdász vagy, szakpolitikai kérdések pontos válaszát kérni öntökönlövés, mett ha elmondják sem érted.


"Ügyintézés kell hozzá. Tehát magyarán pályázni kell majd. Miközben most valóban kiszámítható a számla; a kormányváltás után el lesz engedve a gyeplő. Érdekesek ezek a megfogalmazások, fókuszálások, ami csak azért megy, hogy meg legyen nyerve a választás... Erősen kilóg a lóláb, pedig nem vagyok Fideszes!"

Értem hogy ciki Fideszesnek lenni. Nem vagy az csak egyetértesz velük és rájuk szavazol.

Az ugye tiszta, hogy ha semmilyen rezsitámogatást nem kaptunk volna a kormánytól, átlagosan 350 ezerrel fizettünk volna kevesebbet a 12 év alatt? A mostani kényelmes, de nem jó.

2021. nov. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Véletlen pont a közszolgáltatásban dolgozom. A válasz: szinte mind veszteséges, mesterségesen tartják életben mert vízre szükség van. De egy konkrétan tönkrement közmű: Törsvíz kft."


Tehát te szeretnél profitot látni még a vízen is? Dögöljön szomjan, aki esetleg nem tudja kifizetni? Ismered a közmű fogalmát?



"Mert a Stop Gyurcsány az valódi program, mi?"


Miből gondolod, hogy az nekem tetszik?



"Értem hogy ciki Fideszesnek lenni. Nem vagy az csak egyetértesz velük és rájuk szavazol."


Hát nem, mert 2006-óta nem szavazok rájuk. Ennyire nehéz elhinni, hogy vannak, akik tényleg valódi változást szeretnének, és nem a Fideszes vagy összefogásos látványpékséget?



"Az ugye tiszta, hogy ha semmilyen rezsitámogatást nem kaptunk volna a kormánytól, átlagosan 350 ezerrel fizettünk volna kevesebbet a 12 év alatt? A mostani kényelmes, de nem jó."


Ebben honnan olyan biztos? Hol találom a legalább másfél évtizedre visszamenő grafikonokat, amit ki lehet integrálni? Azt ugye tudod, hogy egy elképzelt - nem megvalósult - árazásban gondolkodsz, amikor a támogatás nélküli árakról írsz?

2021. nov. 21. 23:11
 16/18 A kérdező kommentje:
Ebben a kérdésben az volt a lényeg, hogy mindössze két-három nappal az ellenzéki miniszterelnök-jelölt választás megnyerése után (magam is kinnt voltam az Anker-közben az eredményvárón) Márki-Zay Péter a "tiszták koalíciója" és "átláthatóság" szövegek után zárt ajtók mögött tárgyált Gyurcsány Ferenccel. nem volt nagy dobra verve, de eléggé gáz, és ott sok embernél eltört valami, aki valóban hitt a változásban. Főleg azok után problémás, hogy a kampányhajrában MZP végig tolta, hogy Dobrevvel nem lehet nyerni Gyurcsány miatt, utána meg vele tárgyal.
2022. márc. 30. 04:30
 17/18 anonim ***** válasza:

[link]


Inkább Orbán Viktor miniszterelnök úr legyen!

Inkább béke!

2022. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az is eléggé gáz, hogy mindezek után Dobrev Klára a második a közös listán, és ezt állítólag MZP kérte: [link]


Az az MZP, aki azt mondta, hogy Dobrevvel nem lehet választást nyerni.


A férje Gyurcsány Ferenc direkt lentebb van a közös listán, hogy ne legyen annyira szembetűnő, és ne látszódjon a vasárnapi választási lapon.

2022. márc. 31. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!