A 2022-es választási eredmények után előfordulhat "polgárháború"?
Abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy a 2022-es választás lesz az elmúlt évek, és a következő évtized legnagyobb valásztási csatája.
Ebből kifolyólag a közösségi médián egyre nagyobb visszhangja van egy esetleges polgárháborúnak vagy nagyobb megmozdulásnak. Valakik eseményeket szerveznek, amikre több ezer és tízezer interakció érkezik. Vannak olyan kommentek, ahol azt írják: "a 2006-os őszi események egy csapat óvodás veszekedése a homokozólapátért volt, ahhoz képest, ami jövőre lesz, ha az xy oldal nem nyer". És ezeket a véleményeket is több ezren kedvelik.
Két lehetőség van:
1. Nem kell hinni a közösségi médiának, ez nagyrészt fotelharcosok véleménye. Pár százas vagy ezres csoportok fognak alakulni egy-egy nagyvárosban, nem kell semmi komolyra gondolni.
2. Elég komoly embertömeget fog megmozdítani a 2022-es választási eredmény, több tíz, akár százezres tömegek fognak lázadni, ahol komolyabb rendőri beavatkozás, személyi sérülés is történhet.
Ti mit gondoltok erről?
Én mindenesetre izgatottan várom a fejleményeket.
Milyen polgárháború?
Ahol két nyugdíjas tábor megy egymásnak járókerettel meg kampósbottal?
Fiam, te nagyon el vagy tévedve:
Egyrészt sima Fidesz győzelem, másrészt egy szaros tüntetés nem jön össze, nem hogy háború.
Ilyenekbe meg már bele se megyek, hogy a tavaly tavaszi tüntetésre is 50 ezer embert írta, hogy ott lesz.
40-en voltak.
Ellenzéknek nem lenne sok alapja mozgósítani, hiszen az egy szomorú kudarc lenne számukra. Nem lehet már ilyennel mozgósítani, az emberek passzívan tiltakoznának, apolitizálódnának, elhagynák az országot. Ha meg lesz a Fifesz 2/3, én is elhagyom az országot a következő 4 évre.
Ezt a polgárháborút csak a Fidesz súlykolja, mert a totális háború a marketingjük központi eleme. Valójában ők akkor is nyernek, ha most nem jön össze a győzelem.
Akkor mozgósítana a Fidesz, ha az ellenzék nyerne, és megpróbálna jogszerűtlenül alkotmányozásba kezdeni. Részben jogosan, hiszen legyen bármilyen trágya is az alkotmányunk, a szabály az szabály.
Valahogy meg tudom elképzelni, hogy az emberek politikai mozgósítás nélkül bármit csináljanak választások után. Mindkét térfél politikai üzenete ki fog üresedni áprilisra. Vagy kik állnak ennek az élére, az ultrák? Feltételezem ők sem egységesen Fideszesek.
#6 1989-ben úgy lett rendszerváltás, hogy az MSZMP belülről is szétbomlott, majd a szabad választásokon mrgbukott az MSZMP maradéka.
Amíg Orbánt nem választják meg királynak, addig vagy 2/3 vagy semmi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!