Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miniszterelnöke...

Magyarország miniszterelnöke csak magyar születésű és állampolgárságú személy lehet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha nem magyarként született, de később állampolgárságot szerzett/kapott, akkor az kizáró ok? Mint pl. az USA-ban csak az lehet elnök, aki amerikaiként született, vagyis egy bevándorolt és később amerikaivá vált személy nem, ha jól tudom. Nálunk ez hogy van?

2021. nov. 1. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Az is csak Viktorta.
2021. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez amerikai sajátosság, nálunk lehet bármilyen Grazban kezelt elmebeteg roma is.
2021. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó :) De én most komolyan kérdeztem, a jelenlegi helyzettől függetlenül. Mi a szabály?
2021. nov. 1. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elég ha a választáskor magyar állampolgár és elég idős. Amerikában kell helyi születésűnek lenni, meg még egyébként sok országban, de Európában ez általában nem így van.
2021. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég idős? Ezt most úgy érted, hogy 18 év feletti, vagy van valami speciális korhatár erre a tisztségre?
2021. nov. 1. 22:25
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem ez amerikai sajátosság, nálunk lehet bármilyen Grazban kezelt elmebeteg roma is."


baloldali tolerancia


ezt kellene mutogatni a sok ostoba brüsszeli liberálelmebetegnek

2021. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 év feletti
2021. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ugyanúgy mint az államfőnek 30-35 évesnek kell lenni min.
2021. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem. minden bűntetlen előéletű, választójoggal rendelkező állampolgár lehet. nincs korhatár
2021. nov. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Európában a helyi születést mint feltétel alapból diszkriminációnak minősítenék.


Amerika is elég érdekes, mert ha valaki amerikai szülüktől született amikor éppen külföldön voltak, aztán meg egész életében amerikai állapolgát volt (születéstől kezdve), mégsem lehet elnök csak mert nem ott született.

belátható, hogy ez marhaság.

2021. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!