A kormány visszavásárolja a Liszt Ferenc repülőteret. Elképzelhető hogy az ellenzék a választási győzelme után újra el fogja adni?
#18 Miért kell mindig hazudni?
Nem a fidesz nagy barátjának adták el a ballibek, hanem a saját nagy barátjuknak. Csak most neked is hazudnak az oroszellenességükkel, amikor kormányon voltak akkor nem üzleteltek az oroszokkal, hanem átjátszották nekik az állami vagyont.
Mivel konkrétan megtiltotta az unió az állam beavatkozását egy magán repülőtársaságba - a MALÉV-be - ebből következik hogy egy újabb magán repülőtársaságban sem vehet részt az állam. Mit nem lehet ezen felfogni?
Akkor a MALÉV-et azért próbálták megmenteni, mert egy légitársaságnak az értéke nem csak a repülőgépekből áll, hanem mindazokból a megszerzett reptéri jogosultságokból is maik lehetővé teszik a működését és a vevőkörből, hogy már ismerik a nevét. Egy tök új légitársaságnak nem ugyanazok a lehetőségei, mint egy régi, patinás cégnek.
Mégis kire másra kellene mutogatni, mint gyurcsányra, aki akkor volt miniszterelnök amikro eladták a MALÉV-et?
Te ostoba ballib zombi meg az egészet arra próbálod rákenni aki próbálta - és meg is tudta volna - menteni ha kedvenceid Brüsszelben nem akadályozzák meg.
"Mégis kire másra kellene mutogatni, mint gyurcsányra, aki akkor volt miniszterelnök amikro eladták a MALÉV-et?"
Ezt elfogadom, ha elítéljük Orbánt a devizahitelesek sorsa miatt, akinek a miniszterelnöksége alatt bevezették.
#22 Csakhogy nem Orbán miniszterelnöksége alatt vezették be.
A devizahitelezésre 2002 januárjától volt lehetőség a törvények szerint, de nem voltak még akkor devizaALAPÚ hitelek, amik bajba vitték az embereket. Orbánék alatt nem volt rá szüksége az embereknek, mert volt államilag támogatott forint lakáshitel, amivel maximum 6% volt a hitel kamata.
Ezt a támogatott forinthitelt Medgyessyék törölték el, ezért a KSH-nál is 2004-től van az első devizahitel a statisztikákban, akkor jelentek meg a piacon, mert akkor már a forinthitelek nem voltak versenyképesek. 2005-től elkezdett csökkenni az államilag támogatott hitelek aránya és megnőni a devizaALAPÚ hitelek állománya. És nem véletlen a megkülönböztetés, mert a divezahitelt azért tették lehetővé 2002 januárjától, hogy akinek valamely más ország devizájában keletkezik bevétele és abból itt szeretne hitelt törleszteni, annak ne kelljen forintra oda-vissza váltani, mert az veszteséggel jár. Erre kitalálták a bankok a devizaalapú hitelezést, amikor forintból váltogatták devizába oda-vissza az összegeket. A devizahitelnél ha felvették euró hitelt, akkor besétáltál a bankba az euróddal és törlesztetted, ha forintod keletkezett akkor kellett csak átváltani. A devizaALAPÚ hitelnél meg hiába vitte bárki az euró hitele törlesztésére az euróját, azt átváltották forintba vételi áron, mert először megvette a bank, a devizatartozását átszámolták eladási árra forintba - máris duplán vesztett rajta, és a törlesztéskor felmerült költségeket is mindig átváltották, hogy harmadszorra is bukjon rajta a hiteles.
Tudom hogy nagyon szeretnéd valamiképpen az Orbánékat kihozni hibásnak, de semmi közük a devizahiteles problémához. A törvény után a rendeletalkotás felelőssége már a Medgyessy majd gyurcsány kormányé lett volna, amivel szabályozzák a 2004-ben a piacon megjelent teljesen új terméket, a devizaalapú hiteleket. Nem tették.
#23. Ajánlom figyelmedbe, különösen a táblázatot.
Csak mielőtt azt hinnéd, hogy ebben az ügyben csak a baloldal hibázott. Hát nagyon nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!