A HírTV 2007 körül ellenzéki volt? Mert a nagymamám akkor egész nap azt nézte. Sajnos már nem tudom megkérdezni tőle, hogy milyen politikai beállítottságú...
Fogalmazzunk úgy jobboldali. Annak idején az akkori ellenzék hozta létre a közvetlen jobboldali tartalmak célközönséghez juttatásához. 2010 után ugyebár fordulat volt, így az M1 mellett az egyik kormánypárti szócsővé vált. A G-nap után mivel Luiginál voltak a tulajdonjogok így a Jobbikot kezdte el támogatni annak lett a szócsöve. Szóval bár jobboldali volt de mégis ellenzéki. A kiegyezést követően bekerült a portfólióba így most kormányoldali nem ellenzéki.
A nézettségi csúcsot 2010 előtt prezentálta a Hír TV, s bár akkor sem érte el a nagy keradók nézettségét de lényegesen magasabb volt mint ma.
2006ban az egyetlen TV volt amelyik objektíven tudósított a tüntetésekről.
Az összes többi média a liberálisok kezén volt.
Ma azért nincs sajtószabadság, mert ez már nem így van.
Kérdező, a média korábban úgy nézett ki, hogy voltak a balliberális tévék, rádiók, meg volt pár napilap, hetilap ami nem volt balliberális.
1998-2002 között a köztévé volt az ami legalább a kormány dolgairól kénytelen volt normálisan tájékoztatni, de akkor nem a mai struktúrában működött. Az M1-en vegyes műsor volt és néhány híradás volt csak napközben, a politikai műsor a reggeli sávban volt csak meg este a híradóban és egy félórás műsorban.
Amikor 2002-ben kormányváltás volt, ott állt a jobboldal tévé és rádió nélkül. Az akkori miniszterelnök, Medgyessy mondta a kezdeményezésre, hogy a jobboldaliaknak is joga van lehetőséghez jutni a köztévében, hiszen a fél ország jobboldali, hogy a jobboldal ha akar magának tévét akkor vegyen egyet. Ekkor indult el a Hír tv létrehozása és sok évig tartott amíg sikerült megcsinálni és felfuttatni. Közben a balliberálisoknak ott volt a sok különböző csatornája.
Amikor Simicska összeveszett Orbánnal (mert Orbán nem volt hajlandó a kedvéért kivételt gyártani a média szabályozás alól és mindenkinek fizetnie kellett a médiában kirótt különadót), akkor Simicska a saját tulajdonában álló jobboldali médiákat fegyverként akarta használni ellene, kormánybuktatásra. A Hír tv, Lánchíd rádió és a Magyar Nemzet lap mellett ekkor kellett létrehozni ismét alternatívákat a jobboldaliaknak, mert ezeket fidesz ellenessé, jobbik kiszolgálóvá tette a tulajdonosuk. Rengeteg embert elbocsátottak vagy sokan mentek el ezektől, mert nem vállalták fel hogy teljesen szembe menjenek mindazzal amit addig csináltak. Ekkor jött létre az Echo tévé is.
Aztán 2018-ban kiderült, hogy Simicska meg a jobbik párosodása nem volt sikeres. Az április 8-i, vasárnapi választási vereséget követően szinte azonnal, a következő szerdán Simicska bejelentette, hogy megszünteti a Magyar Nemzetet, a Lánchíd rádiót és leépíti a Hír tv-t. Azok a korábban jobboldaliak által létrejött médiacégek tönkrementek. Amit most Hír tv-nek ismersz az az Echo tévé, csak megvették mellé a leépülő Hír tv-t és ami használható volt belőle azt álköltöztették az Echo tévé épületébe. A nevet felvették, mert a Hír tv, mint brend eredetileg a jobboldalé volt. A Lánchíd rádió teljesen megszűnt, helyette maradt a Karc fm amit létrehoztak korábban és a magyar Idők című napilap, amit a Simicska féle fordulat után hoztak létre (futtattak fel), az felvette a bezárt Magyar Nemzet nevét.
Ez a történelmi magyarázat. Tedd mellé, hogy a fidesz, kdnp, mdf, de még a jobbik is ellenzékben voltak 2010 előtt, tehát a Hír tv az ellenzéki tévéként jött létre és 2007-ben bizony ellenzéki volt. Ahogy az atv és az rtl klub meg kormánypárti, mert a ballibek voltak kormányon akiket támogattak/támogatnak most is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!