Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzékiek a fiatalok...

Miért ellenzékiek a fiatalok és Budapestiek többsége és miért fideszesek a vidékiek és öregek inkább?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

Ellenzékiek a fiatalok?

A legtöbb fiatal csak divatból politizál.

Kiszabadulnak az egyetemről amit anyu apu fizetett nekik, és azt hiszik ők aztán tudják az igazságot.

2021. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Hát azért mert ugyan tagadja az ellenzék, de a vidékieket gyakran fikázzák.
2021. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mindenhol a világon így van, hogy a konzervatívabb pártok népszerűbbek az idősebbek és vidékiek körében. Semmi meglepő nincs ebben.
2021. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

#1

Ennyi erővel meg a legtöbb idős arra szavaz amit az M1-en az arcába tolnak.

2021. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
2: idéznél ilyeneket, ahol ellenzéki politikusok vidékieket szidnak?
2021. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
2021. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem divatból politizálok, képzeld el, hogy én meghallgattam a vitákat, és aszerint döntöttem, és több szempontból igazat adtam pl a greenpeace által szervezett zöld vitában MZP-nek, plusz mindig elolvastam a politikai pártprogramokat, engem sose lehetett megetetni a gyűlöletpolitikával, egyrészt félig lengyel vagyok, másrészt szociológusként pont a gyűlöletpolitikáról tanultam mind Krakkóban, mind első féléves szociológus hallgatóként szociálpszichológiai kurzuson. Így pontosan láttam, hogy milyen hatással lesz. Így én immunis voltam erre.
2021. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol így van, hogy nagyobb városok és a fiatalabbak liberálisabbak, mint az idősebbek és vidékiek.
2021. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán az idősebbek, vidékiek konzervatívabbak, ezért náluk népszerűbb a Fidesz és 2. helyen a Jobbik áll.


A nagyvárosiak meg baloldaliak, liberálisok inkább, ez a legtöbb helyen így van a nyugati világban.


A fiatalok pedig szeretnek lázadni, újítani, így 12 év Fidesz után természetes, hogy inkább az ellenzéki pártoknál keresgélnek.

De 30-35 év felett már szerintem kiegyenlítődik, a Fidesz támogatottsága eléri az ellenzéki pártokét.

2021. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Azért,mert a fiatalok többségének nem volt jó ez az elmúlt 12 év.


Gyakorlatilag sokuknak ráment a fiatalságuk,nem tudták megélni úgy,ahogy kellett volna.

Drága albérlet,alacsony fizetések.


Aki nem vállalt be 3 gyereket,annak ez az időszak szörnyű volt,nem hiába él a 18-35 év közöttiek fele mamahotelben.


Ráadásul ezen felül,még ami fogyasztanak,azon is hatalmas az Áfa.


Az idősebb generáció már a fidesz előtt is saját lakással rendelkezett,a szocializmusban sokkal könnyebben jutottak saját tulajdonhoz.

A vidékiek kevésbé érezték meg az ingatlanárak növekedését.


A középkorúak nagyobb része már jobban keres,amúgy is volt már gyerekük,így nekik az adórendszer kedvezőbb.

2021. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!