Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szoros lesz a 2022-es választá...

Sulek Péter kérdése:

Szoros lesz a 2022-es választás eredménye ?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagy arányban győz valaki vagy éppen hogy nyer az egyik fél és melyik szerintetek ? köszi a válaszokat.

2021. okt. 20. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
2/3 -lesz, meg vett / elcsalt / beszállított szavazatokkal.
2021. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
2/3 fidesz.
2021. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jóval szorosabb lesz mint 2018-ban
2021. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha kitart az összefogás a választásokig, a képviselői helyek számát tekintve szorosabb lesz. Ezért a Fidesznek csak sima többsége lesz, nem kétharmados.
2021. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
kétlem hogy a fidesz ismét két harmaddal nyerne persze ehhez az ellenzéknek is megkell állapodniuk a közös lista mivoltjában, bár jobb lenne ha sietnének. Budapesten Karácsony hülyesége miatt szerintem sok szavazót vesztett az ellenzék, de ezt vidéken be lehet pótolni
2021. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Én kitartok amellett, hogy ez a választási rendszer annak kedvez, hogy valaki túlnyeri magát.

Vagy a fidesznek, vagy az összefogásnak 2/3-a lesz. És valami egészen kis momentum fogja közhangulatot valamelyik irányba elbillenteni.


Hogy melyikbe, az még meg sem jósolható.

Én nyilván az ellenzék győzelmét szeretném, de azon kívül, hogy a két szavazatomat az ellenzéki listára és egyéni jelöltre adom le, mást nemigen tehetek.

2021. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban kicsivel 50% alatt kapott a Fidesz, 2019-ben 50% fölött én valami ilyesmi eredményre számítok tőlük most is, 45-55% között.


Azért fog ez szorosabbnak tűnni, mert az ellenzékiek nem fognak egymásra indítani jelölteket de nem vagyok róla meggyőződve, hogy 2,6 millió (2018-ban ennyit kaptak az ellenzékiek összesen ) szavazónál többet tudnak összeszedni, így meg eléggé sansztlan a kormányváltás, mert országosan csak bizonyos régiókban erős az ellenzék, vidéki egyéni körzetekből meg nem tudnak eleget behúzni a parlamenti többséghez.

2021. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Kizárt, ismét 4/3-ada lesz Viktortának.
2021. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Úgyis a Fidesz fogja megnyerni. Nem azért, mert olyan rohadt jók, csak ebben a pöcegödörben nincs más választásunk. A tűrhető, a rossz és a legszarabb kategóriák közül kell döntenünk.
2021. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7


A 2018-as választást úgy nyerte a fidesz, hogy a lehetséges 106 egyéni mandátomból 91-et szerzett. Ez döntötte el a 2/3-ot, nem pedig a 49,27 %-os listás arány.


Ahogy most állnak a dolgok, a budapesti 18 db választókerület az ellenzéknek áll, ahogy azon választókerületek is, ahol a fideszes jelölt relatív többséggel tudott csak nyerni. Most viszont nem lesznek egymás ellen induló ellenzéki pártok. A MHM pedig inkább a fidesztől visz szavazókat mint az összefogástól.


Amelyik fél elvisz 60 egyéni körzetet, az nyeri a választást. És ez most az ellenzék számára is megugorható.

2021. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!