Mi értelme van az előválasztásnak?
#9
Annak kell maradnia, akit az emberek többsége akar.
Ott a második forduló. El lehet menni és lehet voksolni, nem csak a partvonalról fanyalogni meg okoskodni.
Az ember már csak olyan, hogy azok társaságát keresi, akik hozzá hasonlóan gondolkodnak, viszont pont emiatt olyan érzése van, hogy mindenki - de a nagy többség biztosan - úgy gondolkozik mint ő.
Pedig lehet, hogy a társaságával együtt kisebbségben vannak.
#11
Igen, és ez hogy jön ide? Már felmérés is volt, ami engem támaszt alá. Erről beszélek.
Rám amúgy meg egyáltalán nem igaz, hogy olyan környezetben vagyok, ahol pl. mindenki Karácsonyt akarná, sőt, én is csak azért mondom Karácsonyt, mert tudom, hgoy hogy gondolkoznak az emberek, és hogy miért ő rá szavazna az emberek többsége.
Mellesleg, a visszalépésnek pont az a lényege, hogy kiderüljön, hogy kit akarnak az emberek.
Ha Dobrevet akarják, akkor ő 1v1-ben is bárkit megver, mivel ezt jelenti, hogy őt akarják.
#12
A hozzászólásom második része egy általános dolog. Teljesen független az előválasztástól, meg a jelöltektől, de arra is igaz.
A visszalépésekkel meg nekem pont a taktikázás, meg sunyizás lehetősége a bajom. A felmérések nem igazán érdekelnek. Pláne, hogy az emberek még mindíg azt hiszik, hogy a három közül megválasztott ember fogja meghatározni a koalíciót, pedig nem. A 106 egyéni jelölt szereplése fogja meghatározni. A miniszterelnök csak a koalíció arca lesz ha győznek, ezért képesnek kell lennie a határozott és meggyőző kommunikációra.
Emlékezz vissza Medgyessyre. Én a tudását, hozzáértését nem vitatom el, de ahogy kommunikált az szörnyű volt.
Engem az érdekel, hogy ilyenkor választásokkor hova tünik a nagy magyar nemzet és hazaszeretet, hova tünik a 13 millió magyar, hova tünik ez a nagy egység, mert csak azt látom, hogy ilyenkor a szar fideszes, bunkó libsi, hülye mszp-s mondatok hullámzanak mindenfelé, a bal oldali érzelmüek utálják a jobb oldali érzelmüeket és fordítva, egymást elküldik mindenhova, a halálukat kívánják, elöre kárörvendenek a saját oldaluk gyözelmének reményében. Dúl a rossz akarat és utálkozás saját honfitársaitok, szomszédaitok, barátaitok, kollégáitok felé, folyamatos megalázások, becsmérlések.
Hová tünik ilyenkor az emberi ész? Hová tünik mindaz, ami egy egységes, közös érdekekkel teli ország létezéséhez elengedhetetlen?
Amíg ez így megy teljesen mindegy ki vezeti az országot. Ha lenne egy összetartó öntudatos lakosság, akkor nem fordulhatna elö hogy ennyire semmibe vegyék az embert odafönt. Nem királyaink, földesuraink lennének, hanem a szó valódi értelmében KÉPVISELÖINK, akik számonkérhetöek, elszámoltathatóak, leválthatóak BÁRMIKOR amikor hibát követnek el. Normál esetben a lakosság a fönök, nem ezek odafönt.
Fontosabb vajon a saját véleményünk eröltetése mindenkire habzó szájjal annak tudatában, hogy úgyis leszarnak minket, ahelyett, hogy kérdöre vonnánk vezetöinket, mert nem arra szavaztunk amit csinálnak? Normális-e vajon az, hogy mindenféle politikai-gazdasági program nélkül egyszerü személyi kultuszokra szavazunk a mai napig, mint régen amikor nem volt más lehetöség? Tényleg elég ennek az országnak, hogy két név szimpatizánsai egymással viszálykodnak, és emellett minden szart lenyeljenek, amit letolnak a torkukon? Ráadásul kampányidöben mindenki elfelejti a problémáit, választ hogy igaza legyen, majd megint szembesül azzal, hogy még mindíg nem él jól, de nem baj, az nyert akit én akartam a kettö közül, ezért ö kicseszhet velem, büszkén viselem, mert akkor tovább okolhatom és fikázhatom azt, aki a másikat választotta.
Szánalmas az egész, és egyben mélységesen elkeserítö. Egy buta középkori nép szintjén vagyunk, ahol mindenki a saját szeretett királyának hajbókol és ujjongva ünnepli, mint az óvodások a fagyisautót. Azok ott fent meg csak röhögnek rajtunk, mert engedjük, söt felkérjük és felhatalmazzuk öket hogy megtegyék.
#12!
Ez akkor lenne igaz, ha eleve csak ketten jutottak volna be a 2. körbe.
14-es: gyönyörűen leírtad, ennél szebben nem is lehetne.
Minden vezető pont olyan, mint amilyet a nép megérdemel. Orbán se nem jobb, se nem rosszabb annál amit érdemlünk. Ebben egyébként minden egyes magyar (mind a 8 millió szavazóképes állampolgár) keze - egy nagyon kicsit, de - benne van.
#13
Nagyon jó, hogy általánosságban értetted, de akkor hogy jön ide? Azért reagáltam magamra nézve, mert kizárólag akkor van értelme, ha az volt ezzel a célod, hogy arra mutass rá, hogy tévedek.
Meg a visszalépések arra is jók, hogy tényleg a legjobb, integratív jelölt kerüljön ki. Miért van a fidesz hatalmon, mivel az a legnagyobb kisebbség, viszont a többség nem rájuk szavazna.
Ugyanez jött elő a dk-val itt, és amúgy az egyéni körzetekben is a dk-jobbik megállapodás miatt, és ezért lobbizott a dk az egy forduló miatt.
Tudták, hogyha összeállnak a jobbikkal, akkor a két legnagyobbnak mért párt egymás közti megoldva az egyéni helyek nagy részét elvinnék, amíg több jelölt van, nem pedig 1v1.
Viszont ez feltűnt a többi pártnak, akiknek pl. nem tetszett, ezért valamennyire ők is elkezdtek koordináltabban indulni, pl. a momentum visszalépett Tordai javára, mert így lehet leváltani az előző politikai elitet.
Ugyanez a helyzet a miniszterelnökjelölt esetében. Viszont ott a dk nem tudta kiharcolni az 1 fordulót, így az volt a célja, hogy a 2.-ba minél többen jussanak, mert ahogy a rendes választáson a fidesz nyer, mert a legnagyobb kisebbség, így itt ez igaz volt a dk-ra.
#15
Akkor is igaz, ha valaki visszalép.
A korábbiakban megtapasztalhatták a pártok, hogy a Fidesz leváltása az általuk hozott választási törvény miatt kizárólag akkor lehet sikeres, ha egy fideszes jelölttel szemben egy ellenzéki áll. Mindenki tudja, hogy a társadalom megosztott, gyűlölködő és a többség fél. Ezért a közvéleménykutatások eredménye gyakran téves. A lényeg, hogy komoly tervezés miatt nem lehetséges. Ezen túl, a pártok azért tudtak megegyezni, mert egyetlen dolog van, amiben egyetértenek: leváltás csak így lehetséges. A színfalak mögött emiatt nagy harcok lehettek, de normális, ha ez nem kerül nyilvánosságra. Végül megegyeztek az egyéni jelöltekben. Nem hinném, hogy ebben volt DK-Jobbik megállapodás, egyszerűen csak a Jobbik vidéken erős, és ott sok jobbikos jelölt állt szemben DK-s jelölttel. Megértették mindketten, hogy csak úgy lesz eredmény, ha megosztoznak, ez történt, emiatt van sok DK-s jelöltnek támogatója a Jobbik, és megfordítva.
Az is nyilvánvaló, hogy a miniszterelnökjelölt akkor jut szerephez, ha győz az ellenzék, és ez az egyéniben fog eldőlni, ahogy eddig is. Tehát ha sok ellenzéki veszít, ismét lehet kétharmados fideszes többség, azonban hasok nyer, akár kétharmados ellenzéki többség is lehet. Minden azon múlik, ezt mennyire érti meg a társadalom. Ezért fontos erről beszélni.
A miniszterelnökjelölt választáshoz azért kell kétfordulós választás, mert minden normális helyen tudják, túl sok jelöltnél van bizonyos véletlenszerűség az első helyezettnél. Ezért van második forduló, ezért van háttéralku, visszaléptetés, hogy a választó arra kényszerüljön, kevés közül kell választania. Ebből derül ki, kit szeretne a többség. Az alkudozások csak nálunk tűnnek suskusnak, mutyinak, mert ezt sugallja az a sok hazugság, amit a Fidesz folytat és kikényszerít. A normális világban az alku a legtermészetesebb kiválasztási folyamat.
Azt, hogy most mi legyen, borzasztón felelősségteljes dolog megítélni. Általában igaz, a DK szervezettebb, ez következik a vezetőjének személyiségéből. A többiek vagy kezdők, vagy súlyos terhektől szabadulnának. Ez vagyon nagy problémákat és tévedéseket tud okozni. A DK nem egyfelől szervezettebb, fegyelmezetteb, másfelől Gyurcsány a korábbi tevékenysége és a lejáratás okán erősen ellenszenves. A felesége ezt nem tudhatja ignorálni. Nagyon sokan nem racionálisan, hanem érzelmek mentén gondolkodnak, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Bármelyik másik párt nem azért mondja, hogy Dobrevnek nincs esélye, mert nem szeretik őt, vagy nem tartják nagyra. Sokkal inkább azért, mert félnek, hogy személye miatt a pártválasztásnál (Fidesz kontra Ellenzék) nem szavaznak az ellenzékre, el se mennek. És ez nagy baj, eddig midig az alacsony választási részvétel miatt győzött a Fifesz. Pont ezért alakították ilenné a rendszert.
A Karácsony-Márki vita sem arról szól, ki a jobb. Kizárólag arról, ki hoz több választót. Karácsony előnye az ismertsége, a fővárosi tevékenysége és a személyisége. Utóbbi hátránya is, ha erélyes embert akarnak. És ilyent kizárólag azért akarnak, mert úgy vélik a Fidesz eréllyel nyer. Pedig nem azzal, hanem hazugsággal. Márki előnye a határozottsága, ez nem most, hanem később fog érvényesülni. Hátránya a vidékiség és kisebb ismertség (bár ez jelentősen csökkent), és én teszem hozzá, az a bizonytalanság, hogy nem tudjuk, miként irányítana országot. Sose volt politikában Hódmezővásárhelyne kívül, és a nagyipar más, mint a politikai játszmák.
Abszolút biztos vagyok benne, hogy sokan fogják úgy vélni, e szövegből ez vagy az a jelölt tetszene nekem. Azért vélik úgy, mert szeretnék azt hinni, az ő álláspontjukon vagyok, ez az emberi elme természete. Pedig e személyiségeket tekintve, tökéletesnek egyiket sem látom, de mind az ötöt el tudnám képzelni (jó) miniszterelnöknek bizonyos helyzetekben.
Most azonban az a kérdés, a nyerés esetén mi fog következni. E személyek akkor fognak előtérbe kerülni, akkor fogják meghatározni a történéseket. Engem tehát kizárólag az érdekel, 2022-től ki képes felszámolni a Fidesz által hátrahagyott aknákat, költségvetési hiányt, adósságot, törvényeket, elszámoltatást, alkalmatlan de rendkívül fontos szervezeteket és személyeket, amelyeket és akik mind a buktatást fogják legfőbb célnak tekinteni. Akárhogy számítgatom, egy megoldás tűnik jónak: a szerepmegosztás, szoros együttműködés. Ezért fontos, hogy a mostani versenyben ne ejtsenek egymáson maradandó sebeket. A "gyógyítás" irányába hat például Fekete Győr nyilatkozata, a "sebben vájkálás" sajnos Jakab nyilatkozata. Remélem, korrigál. Ez presztizsharc is, mert az a társadalmi nyomás, hogy a miniszterelnök a legfőbb meghatározó ember. Most különösen így van és általában is jellemző ez, de ami jön legközelebb, ott nem az a fő szempont. Ott már koalíció lesz, egymással versengés, pedig ugyanazzal az egységgel kell felszedni a legveszélyesebb aknákat, és erre örüljünk, ha elegendő lesz egy év. Ez alatt akár szét is eshetnek, ha nem vigyáznak. Megosztó ember nem jó ekkor miniszterelnöknek. És rendkívül fontos, hogy a leglényegesebb, meghatározó szerepekre a legjobb ember kerüljön. Nem kívánok sehová korteskedni, de tessék végiggondolni, mennyire fontos a nemzetközi megítélés, sőt pénz, és ki a legalkalmasabb erre jelenleg. Nem öt emberből, az országból. És még sorolhatnám, mennyire lényeges a szerepekhez szereplőket rendelni. Könnyen kiderülhet, ha ezt nézzük előbb, a miniszterelnök személye egyszerűen kijön. És - Márkit idézve - most mindenekelőtt a szakértelem számít.
A 2026-os választás az más! Akkor már remélhetően normális szempontokat fogunk és kell mérlegelnünk. De ma most vagyunkés nem négy év múlva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!