Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb vagy rosszabb lett az...

Jobb vagy rosszabb lett az életetek azóta, amióta a Fidesz irányítja az országot?

Figyelt kérdés
Miért?
2021. okt. 3. 21:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valaki programozóként 1 milliót keressen (inkább brutóban képzelhető el), azért kell szaktudás, nem is kevés.
2021. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Ahogy más ágazatban dolgozóknak is kell legyen szaktudásuk, nem is kevés, mégsem kapnak ennyit!
2021. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
48%
És nem, nem bruttóban, nettó másfél millió nem ritka, sőt az sem, hogy állásinterjún közlik, ennél alább nem adják!
2021. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

#31 ahhoz inkább más tudás kell. Ehhez az kell hogy nagyon jól tudja előadni magát, elkápráztatni a közönséget a szövegével, kiállásával, nagyon jónak kell lenni a marketingben.


Haza programozó akinek szaktudása van de a fenti nincs meg, közben százezerért tengődik sokáig, és új munkát se könnyű keresnie, hiszen mindig találnak "seniorabbat" nem sietteti a kiválasztást, meg nem is áztatja el a hr-es csajokat, így van idejük tovább nézelődni, válogatni, mert annyira nagy a munkaerő "hiány" 🤣

2021. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Belőlem hiányoznak a felsoroltak és mégis el tudtam helyezkedni programozó (szoftverfejlesztő, szoftvermérnök) állásokban. Nem 1 millióért, de nem is százezerért. De azért ismerem a jelenséget, mostanában már tapasztalom is.


#32: Nem kétlem, hogy máshova is kell szaktudás. A szoftverfejlesztés nagy hozzáadott értéket tartalmaz, amihez sokat kell tanulni (tudom, máshoz is), nagyon idő- és erőforrás igényes, és a cégek akik megvásárolják a terméket (pl. egy bank vagy egy légitársaság) nagyon sokat fizetnek érte, mert nekik bőven megtérül a befektetés. Ez kereslet-kínálat fügvénye is, a versenyszférában annyit fizetnek amenyi megéri nekik, főleg ha nyugati megrendelőről van szó, mert az még így sem annyit fizet, mint egy ottani fejlesztőnek. Mert azt nem gondolom, hogy egy közszférában dolgozó programozó keres 1 milliót.

2021. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#35 én is. És? Attól még ez van.

Most úgy tűnik hogy nem a marketing alapján tudok "elhelyezkedni", hanem freelancerként elégedettség alapján, mindjárt meg is van az 1 millió körüli, így hogy kihagyom a felesleges elemeket (outsourcing cég(ek)) a képletből, amik közül az egyik például a megrendelő által rám kifizetett 4 Ft órabérből 1-et adott nekem... mint kiderült, és kicsit pityergett is ez az outsourcing cég, hogy nem keres elég sokat rajtam...


Pedig én tökre örülnék ha 1 Ft kiadásra 4 Ft bevétel lenne! Szóval nem véletlen hogy egyre több az outsourcing cég, nől az overhead, csak nem oda kerül a pénz ahova kellene...

2021. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Tehát a lényeg, az outsourcing, munkaerőkölcsönzők A munkavállalónak, és a munka végső megrendelőjének is rosszak hiszen, a megrendelőnek nagyon sok pénzbe kerül a munka, de aki a munkát végzi az ennek a pénznek csak egy kisebb részét kapja.


Tehát ha a munkaerő kölcsönzők, outsourcing cégek ki lennének hagyva, és közvetlen lenne a kapcsolat a megrendelő, és a munkavállaló között, akkor a munka olcsóbb lenne, és a munkavállaló többet kapnak, tehát win-win.

2021. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Hát, ez a baj a kapitalizmussal.
2021. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

#38 nem a kapitalizmus a gond, hanem az hogy a buta emberek, ideértve a céges döntéshozókat is, felszínesen, marketing alapján döntenek, és a végén egy olyan dologba mennek bele, ami rossz nekik, és azoknak is akik a tényleges munkát végzik nekik, az élősködőknek viszont jó, akik gyakorlatilag semmit nem csinálnak a marketingen, etetésen, lobbizáson kívül.


Ez majdnem olyan mint a szocializmusban, amikor mindenkinek volt munkája, nem biztos hogy csinált is valamit...

2021. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
53%

És ma már a társadalom elég nagy része ilyen élősködő életmódot folytat. Mint azok a kereskedők, akik a gazdáknak potom pénzt adnak a terményért, aztán többszörös feláron adják tovább.

Értem én, hogy egy gazda termeszt meg tenyészt, nem ér rá marketinggel foglalkozni, de akkor is gátat kellene (törvényekkel) szabni a gátlástalan nyerészkedésnek. Csak hát, azt már nem kapitalizmusnak neveznék. A kapitalizmus pedig ez: a gátlástalan ügyeskedők számára kitalált gazdasági rendszer. Aki nem gátlástalan, azt előbb utóbb felfalják, csődbe megy, vagy csak máról holnapra él.

Hát ez a baj a kapitalizmussal.

2021. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!