Munkaalapú társadalom helyett nem lenne jobb célkitűzés a tudásalapú társadalom?
A munka önmagában nem elég, az egyszerű futószalagmunkát végző embereket könnyű lecserélni, vagy más országba vinni a termelést.
Ha viszont az oktatás, a tudásalapú társadalom lenne a kitűzött cél, akkor olyan magasabb szintű tervezési, termelési tevékenységek folynának itt, amit nem lehetne csak úgy lecserélni másokra.
"Munkaalapú társadalom helyett nem lenne jobb célkitűzés a tudásalapú társadalom?"
Kérdező, te almát keversz motorbiciklivel.
A tudás alapú társadalomban is kell dolgozni, nem lesz az asztalodon kaja attól ha sok nyelven beszélsz és nem lesz aki megműtse a vakbeledet attól mert mindenkinek van biológusi diplomája.
Ez két teljesen külön téma.
A tudás alapú társadalom alapja is a munka, a munkavégzés, ahogyan a munka alapú társadalom is akkor működik, ha megfelelően magas szintű tudása van minél több tagjának.
Minél több ember kell hogy dolgozzon hátvakarás meg alapjövedelem helyett, így lesz a társadalmunk unatkozó hülyegyerekek és eltartott ingyenélők tömege helyett normális ország. Azonban a munka annál jobb, minél magasabb tudás tartozik hozzá. Attól mert kell az ember a tetőt készíteni meg csirkét nevelni, nekik és mindenki másnak is az a jó, ha ők szakemberek, értelmesek, iskolázottak.
A munkaalapú társadalom nem azt jelenti amit szerintem képzelsz, hogy mindenki 8 általánost végzett bunkó. Azt jelenti hogy mindenki dolgozik, munkát végez. Szólok, hogy munka a politológusé is, a bankáré is, az informatikusé is, meg a kukásautó sofőrjéé is, és kell tudás ahhoz is hogy takarító légy.
"A tudás alapú társadalomban is kell dolgozni"
Nyilván, ki mondta, hogy nem? De a munkaalapú társadalom arról szól, hogy mindenkinek legyen munkája. Mindegy, hogy milyen, de munka legyen.
Míg a tudásalapú arról szólna, hogy legyen munka mindenkinek, de törekedjünk arra, hogy minél több magas hozzáadott értékű munka legyen ezek között. Vagyis sok pénzt költeni az oktatásra, hogy minél több jó tanár legyen, akik tudják motiválni a gyerekeket a tanulásra.
Így lehetne eljutni oda, hogy nálunk szülessen sok találmány, fejlesztés, amit mi licenszelünk más országoknak, és nem fordítva.
#13 leírod te is de nem fogod fel: "Míg a tudásalapú arról szólna, hogy legyen munka mindenkinek, de törekedjünk arra, hogy minél több magas hozzáadott értékű munka legyen ezek között. "
NEM ÁLL SZEMBEN EGYMÁSSAL a munka alapú társadalom meg a tudás alapú társadalom, ezek nem egy dimenzióban értelmezhetőek, nem ellentétek, nem vagy-vagy működnek.
Munka alapú társadalom lehet tudás alapú is meg lehet olyan mint a kommunizmusban, hogy mindenkinek mindig kell dolgoznia és a vezető kijelöli kinek mi a dolga. Ahogyan a tudás alapú társadalom is lehet olyan, hogy munka alapú, mint most nálunk, meg olyan ahol sok az ingyenélő, mert nem azért jár iskolába hogy használható tudása és munkája legyen utána, hanem mert mindenkinek illik diplomásnak lennie, aztán megy a segélyért.
A 6-os már megválaszolta neked, "a munkaalapú társadalom az élősködő társadalmi elit uralmának ellentéte" és nem a tudás alapú társadalomnak.
"De a munkaalapú társadalom arról szól, hogy mindenkinek legyen munkája."
Nem, elsősorban nem erről szól. Elsősorban arról szól, hogy csak segélyből munka nélkül nem lehet élni.
Ezért a cigányságunk is tanuljon, tanuljon ki legalább egy szakmát, és ne segélyre és családi pótlékra várjon minden hónapban. Következésképpen egy illegális határsértő migráns nálunk éhen halna.
16/
Akkor tanuld meg, hogy a munkaalapú társadalom elsősorban arról szól, hogy csak segélyből munka nélkül nem lehet megélni.
A közmunka meg arról szól, az állását vesztett v. a "pályakezdő" fiatal a közmunkából mielőbb térjen vissza az elsődleges munkaerőpiacra, ahol a megélhetéséhez szükséges munkabért már megbírja keresni.
17: a közmunkával a fő baj, hogy nem sok értelme van, olyan, mint a szocializmusban a kapun belüli munkanélküliség, amikor mindenkinek volt névleg munkája, de sokan értemetlen, felesleges dolgokat csináltak
Arról pedig írtak, hogy a közmunkából csak kis százalék tud tovább lépni a valódi munkaerőpiacra, a többi beleragad.
Inkább azt kellene megértened , kérdező, hogy sokféle munka kell egy társadalom működéséhez. Szellemi, fizikai és egyéb munkát végző személyekre egyaránt szükség van.
Minél kvalifikáltabb vagy, annál nehezebben vagy lecserélhető másra, ez igaz, de ettől még az a helyzet, hogy mindenféle munkaerőre szükség van.
Ha nem lennének kukások, hegyekben bűzölögne nálad ma szemét.
Ha nem lenne pék, nem ennél kenyeret.
Ha nem lennének rendőrök, mindenhol zűrzavar, lenne és folyamatos bűnelkövetés, és bizonytalanság, félelem.
Ha nem lenne kőműves, ács, ki építené fel a házat, a tervező, aki csak tervezni tud, tervezni hajlandó?
Ha nem lenne tervező, hogyan lehetne garantálni , hogy statikailag jó lesz egy épület, ki garantálná?
Ha nem lennének edzők, ki motiválná és tréningezné a sportolóinkat?
Kérdező, szerinted tudás kell és automatizálni kell mindent?
Vagy végső soron az embert akarod leminősíteni, nem is a munkát, az emberek helyett gépeket, robotokat képzelsz el minden munkakörben?
Ha az megvalósulna , amit elképzelsz, akkor nagyon kevés emberre lenne szükség és akkor olyan lázongások és anarchia lenne,.. harc az élelmiszerért, mert az emberek túlnyomó többsége munkanélküli lenne.. Ez miért lenne jó? fejtsd ki érvekkel!
18/
Nem, nincs semmi baj a közmunkával, ami több pénzt ad a segélynél. Feladata közé tartozik az is, hogy munkával jussanak pénzhez és ne segélyből. De nem ad annyit pénzt, amennyit a munkaerőpiacon lehet megszerezni. Ehhez viszont tanulni kellene, legalább egy szakmát.
A szocializmus kapun belüli munkanélküliségét a KMK teremtette meg, mivel a munkanélküliség bűncselekménynek minősült.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!