A Tiborcz-Orbán család miből lett milliárdos?
Én a “besegített tanácsokkal”-t jelöltem be, se nyilván nem csak tanácsokkal.
Konkrétan a 2009-ben alapított cége házatáján kell keresgélni.
“A cég az alapítás évében 8,4 millió forintos árbevételt termelt, 2011-re azonban ez az összeg meghaladta a hárommilliárdot.
2009-től 2013 végéig összesen 300 millió forint osztalékot termelt a cég, 2014-ben és 2015-ben – tehát már Simicska kilépése után – összesen már majdnem 1,5 milliárd forintot. 2014-ben, amikor Tiborcz István 50 százalékos tulajdonra tett szert az vállalatban, az Elios ismét közel hárommilliárd forint értékben nyert el közbeszerzéseket.
Az Elios bevételeinek túlnyomó része (az Átlátszó.hu szerint 84%-a[4]) uniós finanszírozású projektekből származott, fő tevékenységük LED-technológiás közvilágítási rendszerek kiépítése volt. Az első nagy összegű tendert, ami később referenciául is szolgált az Eliosnak, 2010 márciusában nyerte el a Lázár János vezette Hódmezővásárhelyen.
Az OLAF 43,7 millió euró, azaz több mint 13 milliárd forint uniós támogatás megvonását javasolja Orbán Viktor veje, Tiborcz István egykori érdekeltsége, az Elios Innovatív Energetikai Zrt. látványos közpénzes tarolása kapcsán.
2018. január 12-én a Legfőbb Ügyészség megkapta az OLAF igazságügyi megkeresését, és nyomozást indított az ügyben.2018. november 6-án a rendőrség bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást(Ez ismét felveti Magyarország csatlakozását az Európai Ügyészséghez.)
Az OLAF úgy reagált a magyar rendőrség bejelentésére, hogy az „nem érvényteleníti az OLAF megállapításait és bizonyítékait. Ennek megfelelően később pénzügyi jóvátételt is kérhetnek a tagállamtól.”Más szóval a visszakövetelt 13 milliárd „nem az Eliost és tulajdonosait érinti hátrányosan, hanem a magyar adófizetőket.” Az Európai Számvevőszék eközben az OLAF jogköreinek bővítését kéri, hogy az Európai Ügyészségből kimaradó országok se úszhassák meg büntetlenül a korrupciót.
A közvilágítás ügyében Siófok városa is érintett volt. A nyomozás lezárása után a polgármester úgy nyilatkozott, hogy a rendőrség semmilyen papírt nem kért tőle.Hódmezővásárhely is érintett volt, de őket sem kereste meg a rendőrség.Ezek után felmerül a kérdés, mit vizsgált a rendőrség, és milyen alapon hozta meg a döntését.
Még a nyomozás megszüntetése előtt a váci közvilágítás ügyét leválasztották a „nagy ügyről”, így azt tovább vizsgálják, bár ennek híre csak utóbb jutott el a médiába.”
Ez az vilàgítós ügy wikis összefoglalása, ha kutatodsz a neten, akkor sokkal többet olvashatsz róla. Aztán persze kiszállt a cégből, és úgy tett mintha neki semmi köze se lenne a témához, de ebből húzta ki a vagyont először.
A hamar saját lábra álltak, meg a szorgalmas munka stb. válaszok, gondolom úgy értendő, mint Mészárosnál, hogy
egy "zseniális ötlet" + 1-2 pályázat + egy "kis" protekció O.V.-nál + egy kis Elios és hasonlók,
aztán 1-2 éven belül aranyeső.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!