A magyar oktatásban miért vannak ilyen diktatórikus vonások?
Az online oktatást nem tették opcionálissá, választható lehetőséggé.
Ráerőszakolták újra a diákokra a jelenléti oktatást.Majdnem mint egy kényszermunkatábor.
A diákoknak JOGA kellene hogy legyen az online oktatáshoz.Van erre igény is.Aki akar hadd legyen joga a digitális oktatáshoz ha az jobb neki, jobban tetszik neki.
Az online oktatás működik, méghozzá jól.
Sokkal kevesebb stresszel jár a diákoknak.
A streszmentesség pedig egészséges.Az egészség fontosabb, mint a berögzött boomer hülyeségek.
"Az online oktatást nem tették opcionálissá, választható lehetőséggé.
Ráerőszakolták újra a diákokra a jelenléti oktatást.Majdnem mint egy kényszermunkatábor."
Kérdező
Az oktatás alapállapota az hogy bent történik az iskolában, jelenléti oktatással. Maga ez a fogalom is csak azért lépett be a köztudatba, mert egy rendkívüli helyzet miatt kellett valami mást kitalálni. Kb. mintha azt nehezményeznéd, hogy miért is nem diétázik minden nap ha egyszer amikor gyomorműtéte volt az illetőnek akkor diétáznia kellett. Azért nem diétázik minden nap, mert az élet alapvetően egy normál étkezéssel jár és nem diétával. Az pedig akkor választható ha szükség van rá és lehetőség is van hozzá.
Online oktatás egy kényszermegoldás. Nem jó és csak korlátozottan, bizonyos oktatásoknál lehet hasznosan végezni minden tekintetben. Nem ugyanaz egy levelezős egyetemi képzésen egy felnőtt embernek pszichológiából online oktatást tartani, mint egy alsós kisiskolásnak online órán megtanítani a k betű írását, vagy egy középiskolást felkészíteni az érettségire, megtanítani neki a szakmája fogásait. Igen vicces online keretben a testnevelés óra vagy tanítani, hogyan kell falat rakni üvegtéglával, de haszna egy nagy semmi.
A digitális oktatás azért nem szabadon választható sem a diáknak sem az intézménynek, mert nem megoldható a hibrid oktatás. Nincs olyan, hogy akinek kedve van az bejön az iskolába, akinek meg nincs kedve, az az ágyból csinálhatja a fizika példáit a többiekkel.
"A diákoknak JOGA kellene hogy legyen az online oktatáshoz."
Nem. A diákoknak az oktatáshoz van joga, azt pedig hogy milyen az oktatás, azt a törvény szabja meg és az oktatási rendszer.
Nem csak a diák van benne az oktatásban, hanem a pedagógus is, a többi diák is. Ha nem tetszik a jelenléti oktatás, akkor kérj egyedi tanrendet!
Amúgy tényleg fasság, hogy nem lehet online órán részt venni.
Csak szólok, hogy az EKE-n már a vírus előtt is volt ilyen lehetőség, hogy az óráról ment a stream.
Teljesen jó volt.
#14 Az EKE-n most is van rá lehetőség, ez az oktatótól függ.
Ahogy máshol is. de nem a hallgatótól függ, hogy akarja-e vagy sem, hanem hogy az egyetem vagy az oktató nyújtja-e ezt a lehetőséget vagy sem.
Nincs olyan, hogy valaki kedve szerint csak online vesz részt az oktatásban.
15
Az intézmény a szolgáltató a diák az ügyfél.
Ami nem ügyfélközpontú az szar-
#16
Ok. De a vizsgák személyesen lesznek, ok? 😜
16-ra:
Igen, a diák az ügyfél. Az ő érdeke az, hogy hatékonyan, magas szintű tudást kapjon. Namost az online oktatás a tapasztalatok szerint lényegesen alacsonyabb színvonalú tudást jelentett sok iskolában, ezért nem érdeke az ügyfélnek.
Nem állítom, hogy soha, sehol nincs létjogosultsága. Pl. van távoktatás, van levelező oktatás, van e-learning. De általános és középiskolában, valamint a felsőfokú oktatás gyakorlati foglalkozásain nem hatékony ill. megvalósíthatatlan az online oktatás.
18
A vizsgák legyenek csak online.Nem szabad diszkriminálni azt aki messzebb lakik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!